Zajímavosti

Nejdražší elektrokolo světa nese výsostné znaky automobilky Bugatti

Automobilka Bugatti, symbol luxusu a prvotřídních jízdních výkonů, si na závěr letošní sezony přichystala jedno velké překvapení. Nadšením však pro tentokrát nebudou skákat motoristé, nýbrž jejich úhlavní nepřátelé, totiž cyklisté. Bugatti představilo několik nových modelů jízdních kol, mezi nimi také jedno špičkové elektrokolo.

04.09.2017

Jezdit na elektrokole je zábava, vzkazuje Commencal

Elektrokola nejsou pouze užitečnými pomocníky, jízda na nich může být až neskutečně zábavná. Tak zní poselství, které cyklistické veřejnosti servíruje Commencal, andorský výrobce těch nejzábavnějších elektrických trailbiků pod sluncem. Nejnovější video s francouzským freeriderem Williamem Robertem v hlavní roli je toho jasným důkazem.

29.08.2017

Sbal si výbavu, vezmi elektrokolo a vypadni na ryby

Kona Remote je horské elektrokolo jako stvořené na dobrodružné výpravy všeho druhu. Toho využil světoznámý freerider Graham Agassiz a spolu s rybářem Mattem Stevensem vyrazil do kanadské divočiny muškařit. Brašnami ověšená elektrokola při tom posloužila jako dopravní prostředek pro oba dobrodruhy i všechen potřebný materiál. Inspirativní? Velmi!

24.08.2017

Elektrokola inspirovaná kulturou nabušených rat rodů

Holandsko je zemí cyklistice zaslíbenou, o tom nemůže být nejmenšího sporu. Právě zde nalezneme bezpočet dílen, jež se zabývají renovacemi klasických jízdních kol. Zruční řemeslníci tu vdechují život kolům, která brázdila ulice před padesáti i více lety. Garáž Timmermans Fietsen umí takové stroje přetvořit ve šmrncovní elektrokola se vzhledem nabušených rat rodů.

22.08.2017

Německý trialista Marco Hösel vyrazil na elektrokole do města

Popadnout kolo a vyrazit na trénink do města? Pro německého bikera Marco Hösela jsou takové kratochvíle na denním pořádku. Nedivte se, Marco je šestinásobným mistrem světa v cyklotrialu a spletité ulice jsou pro něj jedním velkým hřištěm. Nás však zajímá jediné: zvládne na horském elektrokole to, co na svém trialovém speciálu?

07.08.2017

Elektrický skládací fatbike? Jistě, žádný problém!

Když už jsme si mysleli, že nás na trhu s elektrokoly nemůže nic překvapit, narazili jsme na americkou společnost Sondors sídlící v kalifornském Malibu. Fatbike, kolo vhodné především do sněhu a písku, zde zkřížili s městským skládacím elektrokolem a vytvořili stroj, který vyloudí úsměv na rtech i tomu největšímu mrzoutovi pod sluncem.

27.07.2017

René Wildhaber a Lupato Brothers v sedle nového Treku Powerfly

Nový Trek Powerfly FS se ještě ani pořádně neohřál v showroomech a už má svém kontě jedno velké dobrodružství. Enduro závodníci René Wildhaber a sourozenci Alex a Danny Lupatovi vzali tři kousky tohoto elektrického trailbiku na vyjížďku na francouzský ostrov Korsika. Jak to dopadlo? To už se můžete přesvědčit v přiloženém videu.

19.07.2017

Wade Simmons řádí na novém Rocky Mountain Altitude Powerplay

V aktuálním vydání magazínu Electric Bike Action přinášíme obsáhlé představení nového elektrokola Rocky Mountain Altitude Powerplay. Kanadský výrobce nyní uvolnil plnou verzi videa, které napoví, co vše je za řídítky tohoto stroje možné. V hlavní roli se představí kmotr freeridu Wade Simmons.

15.07.2017

Terénní monstrum s motokrosovými kořeny

Zakladatelé Hi-Power Cycles, bratři Chris a Derek Huntovi, se již dlouhá léta snaží dostát názvu své společnosti a dělat elektrokola tak výkonná, jak jen je to možné. Jejich poslední model, vzniknuvší ve spolupráci se značkou Motoped, je toho jasným důkazem. Motoped je známým výrobcem malých motocyklů a jeden z největších producentů motocyklových rámů.

20.06.2017