Zajímavosti

Na elektrokole za nejlepšími traily jižní části Černého lesa

Jelikož nás zimní počasí stále nehodlá opustit, nezbývá než vzpomínat na chvíle, kdy jsme se na elektrokolech mohli prohánět jen tak v krátkých rukávech. Video od německých Sam's Creations nás zavede zpět do prosluněného podzimu a ukáže výběr těch nejlepších bikových trailů ležících v jižní části pohoří Schwarzwald.

19.02.2018

S nákladním elektrokolem napříč západní Evropou

Nákladní elektrokola dnes nejčastěji vídáme v centrech velkých měst. Rozváží zboží, doručují zásilky, slouží jako dopravní prostředek mladým rodinám. Ed Oxley, zakladatel módní značky Hebtroco a sám vášnivý cyklista, se rozhodl zásobování svých obchodů pojmout trochu jinak a s elektrickým cargobikem vyrazil na devět set mil dlouhou cestu napříč západní Evropou.

13.02.2018

Freestylové triky na elektrokole? Pro Sama Pilgrima žádný problém

Britský freestyler Sam Pilgrim, od letošní sezony nová tvář německého Haibiku, si na elektrokolo zvyká opravdu rychle. Jak jinak si vysvětlit všechny ty šílené kousky, kterými nás tento zubatý sympaťák bohatě zásobuje na svých sociálních sítích. Pokud vás zajímá, co všechno je za řídítky elektrokola možné, pusťte Sama na svůj monitor a podívejte se s námi.

01.02.2018

Guido Tschugg testuje elektrický trailbike Husqvarna MC7

Německý sjezdař a enduro rider Guido Tschugg začíná svou misi u Husqvarny pěkně zostra. K prvnímu seznámení s elektrickým trailbikem Mountain Cross MC7 využil singletraily v okolí třetího největšího švédského jezera Mälaren. Ani mrazivé lednové počasí Guidovi nezabránilo, aby si první vyjížďku užil se vším všudy. Ostatně přesvědčte se sami.

19.01.2018

Motokrosový jezdec Paul Bolton za řídítky elektrokola Haibike

Dalším motorkářem světové extratřídy, který ke svému tréninku využívá horské elektrokolo, je britský enduro závodník Paul Bolton. Tréninkovým parťákem je mu nový Haibike Xduro AllMtn a hřištěm waleské singletraily plné vody, bláta a kluzkých kamenů. Tuhle unikátní podívanou si rozhodně nenechte uniknout!

10.01.2018

Stoupání je jen převlečený sjezd, tvrdí Moustache Bikes

Stoupání není nic jiného nežli naruby převrácený sjezd. O tom, že toto rčení platí v sedle elektrokola víc než kde jinde, vás přesvědčí tovární jezdci francouzské značky Moustache Bikes Maxime Remy a Thomas Harstern. Místem činu se staly singletraily v bezprostředním okolí horského střediska La Bresse v samém srdci francouzských Vogéz.

05.01.2018

Francouzský sjezdař Thomas Estaque si poradí i bez lanovky

Jezdíte enduro či sjezd a chcete toho za jedno odpoledne odtrénovat co možná nejvíce? Pokud nežijete poblíž bikeparku, nezbude vám nic jiného, než poprosit kamaráda a nechat se na kopec vyvézt dodávkou. Nedaří se vám nikoho přemluvit? Francouzský sjezdař Thomas Estaque má pro tyto případy v garáži elektrické enduro Commencal Meta Power.

27.12.2017

Biketrialista Marco Hösel vyzkoušel nový Ghost Hybride Kato FS+

Marco Hösel je ve své disciplíně živoucí legendou. Šestinásobný mistr světa v biketrialu nyní spojil síly s německou značkou Ghost a osobně si vyzkoušel jednu z novinek letošní sezony, celoodpružený trailbike s označením Hybride Kato FS+. Šílené kousky, nad kterými zůstává rozum stát, budiž jasným důkazem toho, že elektrokola jsou tu opravdu pro každého.

15.12.2017

Joe Connell a Olly Wilkins objevují Alpy v sedle nového Focus Sam 2

Julské Alpy, dva elitní enduro jezdci a zcela nový Focus Sam 2 k tomu. To jsou základní ingredience zajímavého akčního videa, ve kterém vám Joe Connell a Olly Wilkins názorně předvedou, co všechno tohle elektrické enduro v terénu dokáže. Již nyní můžeme prozradit, že o prudké výjezdy ani o strmé technické sjezdy dnes nouze skutečně nebude.

12.12.2017