Zajímavosti

Co si ve Specialized myslí o novém elektrobiku Turbo Levo?

Americký Specialized bere vývoj nových kol a elektrokol tradičně se vší vážností. Pojďme nyní společně nahlédnout do zákulisí a poslechněme si, co se konstruktérům při vývoji nového Turbo Leva honilo hlavami. Výsledkem je v mnoha ohledech jedinečný trailbike s jasnou ambicí stát se nejlepším horským elektrokolem planety.

01.10.2018

Husqvarna partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo

Výrobce elektrokol Husqvarna Bicycles se stává oficiálním partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo, jednoho z nejtěžších podniků svého druhu, na jehož startu se každoročně schází stovky příznivců motocyklového endura. Diváci si budou moci detailně prohlédnout aktuální kolekci elektrokol a některá z nich také otestovat přímo na závodní trati.

27.09.2018

S Hansem Reyem, Missy Giove a Timmym C. napříč ulicemi Los Angeles

O TransAngeles, epickém pětidenním přejezdu města andělů, na který se nestárnoucí Hans Rey vydal s bikovou legendou Missy Giove a baskytaristou metalových Rage Against the Machine Timmy Commerfordem, jste si v našem magazínu mohli přečíst doslova první poslední. Celou cestu mapuje pětidílné video, které vychází právě v těchto dnech!

24.09.2018

Freerider Graham Agassiz vyzkoušel novou Konu Remote CTRL

Jaké to asi je ujíždět si na éčku? To se rozhodl zjistit kanadský freerider Graham Agassiz, který své běžné kolo na okamžik vyměnil za horkou novinku letošní sezony, celoodpružený elektrický trailbike Kona Remote CTRL. Jak se Graham popasoval s traily v okolí městečka Kamloops v Britské Kolumbii, to už prozradí následující video.

20.09.2018

Rovnováha a vyvažování v dalším díle naší E-BIKEškoly

Druhý díl našeho videoseriálu je tu. Umíte na elektrokole držet rovnováhu a balanc? A k čemu vám rovnováha bude při jízdě na e-biku ve složitějším terénu? Dozvíte se z videa - poradí vám naši jezdci a také hosté. Tentokrát je to biketrialista Petr Kraus, který jezdí na elektrokole Apache.

14.09.2018

Brit Ramsey překonal e-bikový rekord v jízdě na dvanáct hodin

Chris Ramsey, britský dobrodruh, který na svých cestách propaguje ekologicky šetrné způsoby přepravy, si na své konto připsal další zajímavý zářez. Zatímco v předchozích případech jsme Chrise mohli spatřit za volantem elektromobilu, tentokrát přesedlal na elektrokolo, aby za jeho řídítky překonal světový rekord v jízdě na dvanáct hodin.

12.09.2018

Veletrh Eurobike 2018 pohledem kamery Electric Bike Action

Cyklistický veletrh Eurobike 2018 v letním termínu na začátku července opět nabídl novinky ze světa kol a především elektrokol. Byli jsme při tom a kromě poznámek a fotografií, které si můžete prohlédnout v aktuálním vydání našeho magazínu, jsme dění ve výstavních halách zmapovali také objektivem redakční kamery.

07.09.2018

Dejte sbohem zpocenému oblečení, vyrazte do práce na elektrokole

Dojíždět do práce na kole se obzvláště v horkých letních dnech pojí s celou řadou potíží a nepříjemností. Tělo zbrocené potem, tmavé skvrny na oblečení, v horším případě také nepříjemný odér, to jednoho od cesty na kole spolehlivě odradí. Zda v takových situacích dokáže pomoci elektrokolo, na to se zaměřili výzkumníci z evropské centrály společnosti Shimano.

03.09.2018

E-BIKEškola právě začíná, naučte se jezdit na elektrokole

Nový videoseriál startuje - naučte se jezdit na elektrokole! Zkušení jezdci vám ukáží, jak zvládat běžné i ošemetné situace za řídítky vašich e-biků. Dozvíte se rady a tipy, jak správně jezdit, jak se naučit základní údržbu i servis elektrokol. V prvním díle se spolu s naším hostem, kterým je elitní český cyklokrosař Emil Hekele, zaměříme na nasedání a rozjezd.

29.08.2018