Zajímavosti

Španělský freerider Adolf Silva za řídítky nového YT Decoy

Jak jste se jistě již doslechli, mladá německá značka YT před časem představila své vůbec první celoodpružené elektrokolo. Karbonové enduro si vzal jako jeden z prvních do parády španělský freerider Adolf Silva, aby pořádně otestoval, co všechno tahle mašina snese. A výsledek? Ne, tohle doma doopravdy nezkoušejte!

17.04.2019

Yoann Barelli řádí na e-biku sněhu a blátu navzdory

Gargamel je název jednoho z nejtechničtějších trailů v okolí kanadského Whistleru. Pouštět se na něj v zimních měsících, kdy jeho horní část pokrývá sníh a led a tu spodní zase voda a bláto, může znít jako čiré bláznovství. Ne tak pro Yoanna Barelliho, který si jej v sedle elektrokola Commencal Meta Power 29 užívá plnými hrstmi nehledě na roční období či rozmary počasí.

02.04.2019

E-BIKE škola #6: v nové sezon znovu na plné pecky!

Další díl naší E-BIKEškoly je tu a ohlédneme se v něm za zimou. Jak se dá strávit v sedle elektrokola? Kromě sněhových vyjížděk třeba také nácvikem techniky, obratnosti a základních bikerských triků. Ukážou vám to průvodci pořadem, mistři světa, Evropy a republiky v biketrialu Vašek Kolář, Ondra Šenk a Damjan Siriški.

22.03.2019

Bývalý silniční profesionál Sean Yates pokračuje na elektrokole

Důvodů, proč si pořídit elektrokolo, jsme vám v našem magazínu předložili desítky možná i stovky. I přesto si dnes znovu připomeňme, v čem třeba právě vám může elektrokolo pomoci. Inspirací budiž příběh Seana Yatese, někdejší britského silničního profesionála a účastníka slovutné Tour de France, který se díky elektrokolu mohl vrátit zpět do víru pelotonu.

20.03.2019

Rozbalujeme nový Canyon Neuron:ON, přidáte se?

Podívali jsme se na zoubek novince od značky Canyon, a sice trailovému e-biku Neuron:ON. A protože německý výrobce nabízí prodej kol a elektrokol pouze přímo prostřednictvím svého webu, vyzkoušeli jsme, jak jsou elektrokola Canyon zabalena a jak snadné je si nový e-bike sestavit a rovnou vyrazit!

18.03.2019

Dostaň ze svých vyjížděk na elektrokole opravdové maximum

Scotty Laughland, novopečený ambasador švýcarské značky Scott, tráví na horském elektrokole drtivou většinu letošní zimy. Na svých vyjížďkách se mnohému naučil a nyní se rozhodl, že o své zkušenosti podělí s námi ostatními. Pokud chcete i vy dostat ze svých vyjížděk maximum, pohodlně se usaďte, podívejte se na následující video a nechte se inspirovat.

12.03.2019

Camille Servant za řídítky Rocky Mountain Altitude Powerplay

Rozhodnutí spojit svou závodní kariéru s elektrokoly dnes již není ničím výjimečným ani překvapivým. Dalším z řady špičkových jezdců, které v letošní sezoně uvidíme za řídítky nabušeného elektrokola, je francouzský enduro rider Camille Servant. Novopečený člen továrního týmu Rocky Mountain se hodlá i nadále soustředit především na enduro.

04.03.2019

Marco Aurelio Fontana pokračuje v kariéře na elektrokole

Marco Aurelio Fontana, člen nejužší bikové špičky a mimo jiné bronzový medailista z olympijských her v Londýně, se postaral o jeden z nejzajímavějších přestupů letošního roku. Čtyřiatřicetiletý italský šoumen uzavřel své působení v kolotoči soutěžního crosscountry a v nové sezoně se hodlá naplno věnovat elektrokolům a všemu, co s nimi souvisí.

25.02.2019

Tropické dobrodružství v sedle elektrokola Commencal

Francouzský freerider Amaury Pierron vyrazil na tropický Réunion Island, jeden z nejnebezpečnějších ostrovů světa, aby v rámci svérázného kurzu přežití otestoval elektrický trailbike Commencal Meta Power. Jak si poradil s nepřátelským prostředím plným divokých goril, jedovatých hadů, zákeřných nemocí a hladových kanibalů, to už prozradí následující video.

12.02.2019