Zajímavosti

Freerider Graham Agassiz vyzkoušel novou Konu Remote CTRL

Jaké to asi je ujíždět si na éčku? To se rozhodl zjistit kanadský freerider Graham Agassiz, který své běžné kolo na okamžik vyměnil za horkou novinku letošní sezony, celoodpružený elektrický trailbike Kona Remote CTRL. Jak se Graham popasoval s traily v okolí městečka Kamloops v Britské Kolumbii, to už prozradí následující video.

20. 9. 2018

Rovnováha a vyvažování v dalším díle naší E-BIKEškoly

Druhý díl našeho videoseriálu je tu. Umíte na elektrokole držet rovnováhu a balanc? A k čemu vám rovnováha bude při jízdě na e-biku ve složitějším terénu? Dozvíte se z videa - poradí vám naši jezdci a také hosté. Tentokrát je to biketrialista Petr Kraus, který jezdí na elektrokole Apache.

14. 9. 2018

Brit Ramsey překonal e-bikový rekord v jízdě na dvanáct hodin

Chris Ramsey, britský dobrodruh, který na svých cestách propaguje ekologicky šetrné způsoby přepravy, si na své konto připsal další zajímavý zářez. Zatímco v předchozích případech jsme Chrise mohli spatřit za volantem elektromobilu, tentokrát přesedlal na elektrokolo, aby za jeho řídítky překonal světový rekord v jízdě na dvanáct hodin.

12. 9. 2018

Veletrh Eurobike 2018 pohledem kamery Electric Bike Action

Cyklistický veletrh Eurobike 2018 v letním termínu na začátku července opět nabídl novinky ze světa kol a především elektrokol. Byli jsme při tom a kromě poznámek a fotografií, které si můžete prohlédnout v aktuálním vydání našeho magazínu, jsme dění ve výstavních halách zmapovali také objektivem redakční kamery.

7. 9. 2018

Dejte sbohem zpocenému oblečení, vyrazte do práce na elektrokole

Dojíždět do práce na kole se obzvláště v horkých letních dnech pojí s celou řadou potíží a nepříjemností. Tělo zbrocené potem, tmavé skvrny na oblečení, v horším případě také nepříjemný odér, to jednoho od cesty na kole spolehlivě odradí. Zda v takových situacích dokáže pomoci elektrokolo, na to se zaměřili výzkumníci z evropské centrály společnosti Shimano.

3. 9. 2018

E-BIKEškola právě začíná, naučte se jezdit na elektrokole

Nový videoseriál startuje - naučte se jezdit na elektrokole! Zkušení jezdci vám ukáží, jak zvládat běžné i ošemetné situace za řídítky vašich e-biků. Dozvíte se rady a tipy, jak správně jezdit, jak se naučit základní údržbu i servis elektrokol. V prvním díle se spolu s naším hostem, kterým je elitní český cyklokrosař Emil Hekele, zaměříme na nasedání a rozjezd.

29. 8. 2018

Nový projekt je tu, naše E-BIKEškola začíná. Podívejte se na trailer!

Nový projekt je tu, naše E-BIKEškola právě začíná! V krátkém traileru zjistíte, jak to celé bude vypadat. Ve spolupráci s bikery z Bike O'clock nyní usilovně připravujeme celou sérii, v níž se dozvíte spoustu užitečných rad, tipů a doporučení od jezdců, kteří elektrokoly skutečně žijí.

6. 8. 2018

Elektrický Giant Trance E+ Pro poprvé naostro v akci

Jedno video vydá za tisíce slov, řekli si marketéři značky Giant a do éteru vypustili první záběry nového elektrického trailbiku Trance E+ Pro. V jediné minutě se dozvíte vše, co jsme vám v praktickém představení neřekli a vlastně ani říct nemohli. Jak elektrický Trance jezdí a co všechno vlastně v terénu dokáže? Podívejte se sami!

27. 7. 2018

Mladý podnikatel vyrábí ze starých kol stylová elektrokola

Láska k veteránům a zvlášť ke starým československým motorkám přivedla Petra Mikulku k nápadu předělávat stará kola, jako jsou třeba legendární Favority nebo Liberty, na elektrokola. V malé dílně tak vzniká unikátní mix elegance ve stylu retro a moderní techniky. Po zkonstruování prototypu spustil kampaň na serveru Hithit, kde jeho projekt Retroelektro získal za první 3 dny 35 % z cílové částky.

24. 7. 2018