Zajímavosti

Jordie Lunn a nový YT Decoy v lesích na Vancouver Island

Německá značka YT před necelými dvěma měsíci představila své první elektrické enduro. Nyní se YT Decoy dostalo do rukou kanadského sjezdaře, freeridera a mimo jiné také účastníka slavného závodu Red Bull Rampage Jordieho Lunna, který tuto stále ještě horkou novinku prohnal po lesích na ostrově Vancouver Island.

16. 5. 2019

Rene Wildhaber a Francine Jordi objevují krásy Švýcarských Alp

Popová zpěvačka Francine Jordi a bikový profesionál Rene Wildhaber tvoří poměrně nesourodou dvojici. Kdo by to byl řekl, že se právě oni potkají v samém srdci Švýcarských Alp a dokonce společně vyrazí na vyjížďku. Pokud stále pochybujete o tom, že elektrokola dokáží bořit hranice, po shlédnutí tohoto videa již váhat nebudete. Bike Arena Eiger zve na vyjížďku i vás!

10. 5. 2019

Team Rock Machine před dalším závodem World Ebike Series

Team e-bikerů Rock Machine vyráží na další díl seriálu World E-bike Series, který se koná pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie UCI. Zastavili jsme se u jednoho z členů sestavy, konkrétně u Marka Bělovského v českotřebovské prodejně Bikestock.cz, a sledovali jsme, jak si chystá výzbroj. Tady je jeho zdravice, držte palce spolu s námi!

3. 5. 2019

Matt Hunter objevuje kanadské lesy za řídítky Specialized Turbo Levo

Elektrokola vzbuzují mnoho nejrůznější otázek a dohadů. Americká značka Specialized proto coby tiskového mluvčího povolala osobu z nejpovolanějších. Neohrožený dobrodruh a skvělý enduro jezdec Matt Hunter, který se za řídítky elektrokola objevuje čím dám tím častěji, vám dopodrobna vysvětlí, jak se věci ve skutečnosti mají.

30. 4. 2019

Vinny T řádí na promrzlé sjezdovce i v zasněženém bikeparku

Freerider Vinny T, několikanásobný účastník slavné Red Bull Rampage, se cyklistikou baví i uprostřed třeskuté zimy. Jelikož žije v samém srdci Francouzských Alp, jízda na sněhu je pro něj naprosto samozřejmá. Na svém elektrokole vyráží na sjezdovky, o víkendech drtí bikeparky a na sněhu předvádí i ty nejobtížnější triky vůbec.

23. 4. 2019

Španělský freerider Adolf Silva za řídítky nového YT Decoy

Jak jste se jistě již doslechli, mladá německá značka YT před časem představila své vůbec první celoodpružené elektrokolo. Karbonové enduro si vzal jako jeden z prvních do parády španělský freerider Adolf Silva, aby pořádně otestoval, co všechno tahle mašina snese. A výsledek? Ne, tohle doma doopravdy nezkoušejte!

17. 4. 2019

Yoann Barelli řádí na e-biku sněhu a blátu navzdory

Gargamel je název jednoho z nejtechničtějších trailů v okolí kanadského Whistleru. Pouštět se na něj v zimních měsících, kdy jeho horní část pokrývá sníh a led a tu spodní zase voda a bláto, může znít jako čiré bláznovství. Ne tak pro Yoanna Barelliho, který si jej v sedle elektrokola Commencal Meta Power 29 užívá plnými hrstmi nehledě na roční období či rozmary počasí.

2. 4. 2019

E-BIKE škola #6: v nové sezon znovu na plné pecky!

Další díl naší E-BIKEškoly je tu a ohlédneme se v něm za zimou. Jak se dá strávit v sedle elektrokola? Kromě sněhových vyjížděk třeba také nácvikem techniky, obratnosti a základních bikerských triků. Ukážou vám to průvodci pořadem, mistři světa, Evropy a republiky v biketrialu Vašek Kolář, Ondra Šenk a Damjan Siriški.

22. 3. 2019

Bývalý silniční profesionál Sean Yates pokračuje na elektrokole

Důvodů, proč si pořídit elektrokolo, jsme vám v našem magazínu předložili desítky možná i stovky. I přesto si dnes znovu připomeňme, v čem třeba právě vám může elektrokolo pomoci. Inspirací budiž příběh Seana Yatese, někdejší britského silničního profesionála a účastníka slovutné Tour de France, který se díky elektrokolu mohl vrátit zpět do víru pelotonu.

20. 3. 2019