Zajímavosti

Rozhovor: Jak se kupuje výrobce kol…

Kola jsou ideální doplněk k lyžím, říká v rozhovoru pro Electric Bike Action správce miliard investora Tomáše Němce a řídicí partner holdingu Consillium Tomáš Klápště. Tento finančník, ekonom a také sportovec a cyklista se spolu s dalšími kolegy stará o majetek miliardáře Tomáše Němce, zhodnocuje jej a investuje do firem mnoha oborů, naposledy do výrobce kol a elektrokol Bike Fun International v Kopřivnici. Tomáš Klápště také odpovídal na naše otázky v následujícím rozhovoru.

21.12.2020

Singltrek pod Smrkem hostil první Electric Bikers Camp

První sraz e-bikerů nazvaný Electric Bikers Camp se uskutečnil o uplynulém víkendu na trailech Singltreku pod Smrkem. Se zázemím v Hotelu Měděnec, pod taktovkou ElectricBikers.cz a záštitou ElectricBikeAction.cz. Perfektní organizace, skvělá parta a nádherné prostředí s dokonalým počasím! Povídejte se, jak to celé vypadalo!

11.06.2019

Michal Prokop bronzový na eBike Challenge ve Willingenu

Pokud vás zajímá, jakou podobu mají současné závody elektrokol, podívejte se na nové video českého enduro ridera Michala Prokopa. Michal vyrazil na bike festival do německého Willingenu, aby se v sedle svého Ghostu zúčastnil enduro závodu eBike Challenge. Nakonec z toho bylo skvělé třetí místo a spoustu zajímavého materiálu.

27.05.2019

E-BIKEškola naživo na pražském EBIKE Festu 2019

Že jsou elektrokolo těžká, neobratná a pro lenochy? Na největší testovací akci elektrokol u nás - EBIKE FEST 2019 v Praze v prodejně ekolo.cz - jsme všechny přesvědčili o opaku a rozjeli naši E-BIKEškolu LIVE! Kdo byl, tak viděl, zažil, vyzkoušel a něco se přiučil. Kdo nebyl, má šanci zase za rok!

21.05.2019

Jordie Lunn a nový YT Decoy v lesích na Vancouver Island

Německá značka YT před necelými dvěma měsíci představila své první elektrické enduro. Nyní se YT Decoy dostalo do rukou kanadského sjezdaře, freeridera a mimo jiné také účastníka slavného závodu Red Bull Rampage Jordieho Lunna, který tuto stále ještě horkou novinku prohnal po lesích na ostrově Vancouver Island.

16.05.2019

Rene Wildhaber a Francine Jordi objevují krásy Švýcarských Alp

Popová zpěvačka Francine Jordi a bikový profesionál Rene Wildhaber tvoří poměrně nesourodou dvojici. Kdo by to byl řekl, že se právě oni potkají v samém srdci Švýcarských Alp a dokonce společně vyrazí na vyjížďku. Pokud stále pochybujete o tom, že elektrokola dokáží bořit hranice, po shlédnutí tohoto videa již váhat nebudete. Bike Arena Eiger zve na vyjížďku i vás!

10.05.2019

Team Rock Machine před dalším závodem World Ebike Series

Team e-bikerů Rock Machine vyráží na další díl seriálu World E-bike Series, který se koná pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie UCI. Zastavili jsme se u jednoho z členů sestavy, konkrétně u Marka Bělovského v českotřebovské prodejně Bikestock.cz, a sledovali jsme, jak si chystá výzbroj. Tady je jeho zdravice, držte palce spolu s námi!

03.05.2019

Matt Hunter objevuje kanadské lesy za řídítky Specialized Turbo Levo

Elektrokola vzbuzují mnoho nejrůznější otázek a dohadů. Americká značka Specialized proto coby tiskového mluvčího povolala osobu z nejpovolanějších. Neohrožený dobrodruh a skvělý enduro jezdec Matt Hunter, který se za řídítky elektrokola objevuje čím dám tím častěji, vám dopodrobna vysvětlí, jak se věci ve skutečnosti mají.

30.04.2019

Vinny T řádí na promrzlé sjezdovce i v zasněženém bikeparku

Freerider Vinny T, několikanásobný účastník slavné Red Bull Rampage, se cyklistikou baví i uprostřed třeskuté zimy. Jelikož žije v samém srdci Francouzských Alp, jízda na sněhu je pro něj naprosto samozřejmá. Na svém elektrokole vyráží na sjezdovky, o víkendech drtí bikeparky a na sněhu předvádí i ty nejobtížnější triky vůbec.

23.04.2019