Zajímavosti

Na silničním elektrokole do kopců každý den a v každém věku

Jedni je milují, druzí nechápou, leckteří dokonce zarytě nenávidí. Silniční elektrokola rozdělují cyklistickou veřejnost na dva nesmiřitelné tábory. Jelikož dobře víme, že jeden názorný příklad mnohdy řekne víc než tisíc slov, pojďme se společně podívat na jedno zajímavé video z dílny německé značky Cube. Kdo opravdu chce, pochopí!

14. 11. 2018

Elektrokola spojují, tak neváhej a vezmi tátu na kolo

Elektrokola dokáží spojit cyklisty s různou výkonností, s různými ambicemi a dokonce i cyklisty různých generací. Do terénu tak můžete bez obav vytáhnout přítelkyni, manželku, nebo třeba svého tátu, který na kole neseděl už několik dlouhých let. Jak to celé může vypadat, napoví nové video od Merida Bikes. Tak co, vyrazíte společně ještě dnes?

9. 11. 2018

Elektrický Mondraker Level na trailech ve španělských Pyrenejích

Mondraker Level, nejnovější elektrokolo této známé španělské značky, jsme si poprvé představili zkraje minulého týdne. Dnes se podrobněji zaměříme na, co všechno tohle elektrické enduro, nebo přesněji řečeno super enduro, v terénu vlastně svede. Technické traily ležící v samém srdci Pyrenejí dokonale prověří, zda je vše přesně tak, jak má být.

6. 11. 2018

Průjezd zatáčkami hlavním tématem čtvrtého dílu E-BIKEškoly

Další díl naší E-BIKEškoly je tu. Vyjedeme do terénu a ukážeme si, jak zvládat zatáčky. Poradí nám průvodci pořadem, mistři světa, Evropy a republiky v biketrialu Vašek Kolář, Ondra Šenk a Damjan Siriški. A především náš zvláštní host - závodník, šampion fourcrossu i endura, pořadatel závodů a biker na slovo vzatý - Michal Prokop.

2. 11. 2018

Specialized Turbo Kenevo na trati závodu Red Bull Rampage

Letošní ročník freeridového závodu Red Bull Rampage pomalu klepe na dveře. Na extrémní trať v samém srdci amerického Utahu se necelý měsíc před startovním výstřelem vypravil také Marshall Mullen. Na rozdíl od ostatních účastníků závodu ovšem nezvolil freeridový speciál, ale elektrické enduro Turbo Kenevo z dílny kalifornské značky Specialized.

11. 10. 2018

Třetí díl E-BIKEškoly poradí jak zvládat výjezdy a sjezdy

Třetí díl naší E-BIKEškoly je tady! Jak zvládat výjezdy a sjezdy? Poradí vám průvodci pořadem, mistři světa, Evropy a republiky v biketrialu Vaše Kolář, Ondra Šenk a Damjan Siriški. A také vám předvedou pár extrémních kousků v sedle jejich elektrických mašin. Mechanik v prodejně elektrokol zase poradí, na co dát pozor při první garanční prohlídce. Bavte se s námi!

4. 10. 2018

Co si ve Specialized myslí o novém elektrobiku Turbo Levo?

Americký Specialized bere vývoj nových kol a elektrokol tradičně se vší vážností. Pojďme nyní společně nahlédnout do zákulisí a poslechněme si, co se konstruktérům při vývoji nového Turbo Leva honilo hlavami. Výsledkem je v mnoha ohledech jedinečný trailbike s jasnou ambicí stát se nejlepším horským elektrokolem planety.

1. 10. 2018

Husqvarna partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo

Výrobce elektrokol Husqvarna Bicycles se stává oficiálním partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo, jednoho z nejtěžších podniků svého druhu, na jehož startu se každoročně schází stovky příznivců motocyklového endura. Diváci si budou moci detailně prohlédnout aktuální kolekci elektrokol a některá z nich také otestovat přímo na závodní trati.

27. 9. 2018

S Hansem Reyem, Missy Giove a Timmym C. napříč ulicemi Los Angeles

O TransAngeles, epickém pětidenním přejezdu města andělů, na který se nestárnoucí Hans Rey vydal s bikovou legendou Missy Giove a baskytaristou metalových Rage Against the Machine Timmy Commerfordem, jste si v našem magazínu mohli přečíst doslova první poslední. Celou cestu mapuje pětidílné video, které vychází právě v těchto dnech!

24. 9. 2018