Zajímavosti

Francouz Rémi Thirion krotí nový Commencal Meta Power 29

Francouzský sjezdař a freerider Rémi Thirion usedl znovu po čase za řídítka elektrokola, aby spolu se svými kolegy vyzkoušel nové enduro andorrské značky Commencal. Výsledkem je velice atraktivní video, které již poněkolikáté posouvá hranice toho, co vše je na elektrokole možné a nemožné. A pozor, Rémi jezdí i tentokrát opravdu hodně rychle.

14. 6. 2018

Sam Pilgrim piluje freestylové triky na svém novém elektrokole

Britského freestylového jezdce Sama Pilgrima můžeme po celou letošní sezonu vídat za řídítky elektrokol německé značky Haibike. Ve svém nejnovějším videu Sam znovu předvádí ty vůbec nejšílenější kousky, které si jen dokážete představit. Některé z nich přitom na elektrokole ještě nikdy nikdo nezkusil.

11. 6. 2018

Jízda na elektrokole pomáhá s hubnutím a zlepšuje zdraví

Zatímco škarohlídi říkají, že jízda na elektrokole není sportem, vědecká obec se shoduje na tom, že s pomocí elektromotoru můžete svou fyzickou kondici vylepšit úplně stejně jako na běžném horském či krosovém kole. Se stejným závěrem nyní přichází také studie zpracovaná na University of Boulder v americkém Coloradu.

6. 6. 2018

Fabien Barel a Darren Berrecloth osedlali nový Canyon Spectral:On

Pokud chcete vědět, co vše dokáže nový Canyon Spectral:On, vaší pozornosti doporučujeme následující video. Freeridové legendy Fabien Barel, Darren Berrecloth a Ines Thoma v něm vyrazili do francouzského Provence, aby v podhůří Přímořských Alp na vlastní kůži vyzkoušeli, zda je tento elektrický trailbike skutečně tak dobrý, jak se o něm povídá.

23. 5. 2018

Sam Pilgrim a Blake Samson hrají Game of E-Bike

Čtyři písmena, čtyři triky, dva bikeři jeden proti druhému. To je podstata sportovní hry Game of Bike, která je oblíbená zejména mezi freestylovými jezdci. Co se stane, když do rovnice přidáme další písmeno a běžné horské kolo nahradíme elektrokolem, to nám předvedou Sam Pilgrim a Blake Samson.

11. 5. 2018

Elektrokola Haibike na sjezdové trati v chorvatském Lošinj

Na chorvatském ostrově Lošinj bylo minulý týden opravdu živo. Právě zde se totiž konalo první kolo světového poháru ve sjezdu horských kol, které již tradičně láká pozornost tisíců fanoušků z celého světa. Čtrnáct dní předem navštívili stejné místo také jezdci týmu Haibike, aby místní sjezdovou trať zdolali na svých celoodpružených elektrokolech.

25. 4. 2018

Jerome Clementz na elektrobiku Cannondale Moterra

Kouzlu elektrokol propadl již nejeden profesionální závodník. Ostatně není se čemu divit, elektrokolo je skvělý tréninkový nástroj, díky němuž stihnete více jízd v kratším časovém horizontu. Dalším z těch, kteří na sílu elektropohonu nedají dopustit, je známý francouzský enduro rider Jerome Clementz.

13. 4. 2018

Trénink techniky na elektrokole? Patric Maes poradí, jak na to

Kromě nás, obyčejných smrtelníků, používají horská elektrokola také jezdci z řad bikových profesionálů. Přímo ukázkovým příkladem je belgický biker Patric Maes. Bývalý závodník a několikanásobný belgický šampion v jízdě na horském kole dnes pořádá kempy technického ježdění a za řídítky elektrokola tráví každý den i několik dlouhých hodin.

9. 4. 2018

Enduro závodník Remy Absalon o tréninku na elektrobiku

Špičkoví enduro závodníci dnes stále častěji trénují na horských elektrokolech. Jaké jsou výhody takového tréninku, na to nám odpoví dvanáctinásobný vítěz enduro maratonu Megavalanche a čtyřnásobný francouzský enduro šampion Remy Absalon.

27. 3. 2018

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...