Události

Ebike z bambusu můžete potkat v Káthmándú

Pokud se objevíte v Káthmándú, může se vám stát, že se svezete rikšou s elektrickým pohonem, která bude celá z bambusu, tedy materiálu, který je ekologický, ale dostatečně bytelný, aby odolával i náročným podmínkám jízdy.

22.02.2020

VELOBerlin slaví deset let od založení a očekává dvacet tisíc návštěvníků

Jeden z nejdůležitějších evropských cyklistických festivalů VELOBerlin se uskuteční od 18.do 19. dubna na berlínském letišti Tempelhof. Letos by zde měli uvítat 300 vystavovatelů, 500 značek a také 20 000 návštěvníků.

10.02.2020

Baterie budoucnosti? Budou z lithia a síry, kolo na ně najede až tisíc kilometrů

Lithium je skutečně strategickým kovem budoucnosti, neboť se právě z něj vyrábějí elektrobaterie, které slouží jako pohon elektromobilů, či elektrokol. Baterie nové generace by se měly vyrábět kromě lithia také ze síry.

20.01.2020

Elektrokoloběžky Lime nesmí na pěší zóny na Praze 1

Elektrokoloběžky Lime nejsou u Pražanů právě oblíbené. Praha 1 se nyní rozhodla, že je vystrnadí ze všech pěších zón v této části města.

11.01.2020

NIU se na CESu pochlubilo dvěma elektrovozidly

Firma NIU, která je jedním z předních výrobců elektrovozidel, se na veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas, mohla pochlubit hned dvěma novými přírůstky ve své rodině.

10.01.2020

Americká firma půjčuje elektrolo včetně helmy

Kalifornská firma Wheels, která se zabývá půjčováním elektrokol, vymyslela zajímavý způsob, jak umožnit svým uživatelům jezdit s helmou. Tu totiž nechala firma integrovat přímo do elektrokola, takže ji má kterýkoliv jezdec neustále k dispozici a přitom si ji nemusí nosit sám.

29.12.2019

Superfit pomůže, aby kolo padlo jako na míru

Firma Ghost představila nový koncept vývoje rámu, díky kterému by mělo kolo jezdci skutečně sedět a neměl by muset si ho složitě přenastavovat. Řešením je algoritmus Superfit.

02.12.2019

Xiaomi představilo mini elektrokolo bez šlapek

Firmě se zcela zásadně podařilo změnit pohled na elektrokola. Její model Himo H1 je totiž opravdu malý, skladný a ještě dost levný. Složený si ho můžete vzít sebou a neřešit zloděje a parkování.

14.11.2019

Electric Bike Action zve na E-salon

Další víkend od se na letňanském výstavišti Pva Expo Praha uskuteční Veletrh čisté mobility e-SALON, který se zdaleka netýká jen elektromobilů. Najdete tam totiž i stánek našeho magazínu, který vám přináší mnoho zajímavého.

13.11.2019