Události

Termín unikátního “Testovacího festivalu elektrokol” byl potvrzen

Magazín Electric Bike Action je opět hrdým mediálním partnerem největší testovací akce elektrokol u nás, a sice pražského EBIKE FESTU pořádaného v posunutém termínu 13. - 14. června v Praze v Krči v areálu prodejny ekolo.cz.

17.04.2020

Elektrokola jsou velký pokrok! Rozhovor s legendou česko-slovenské cyklistiky Petrem Bauerem

S kolegou fotografem nacházíme v uličkách Unhoště na Kladensku bytovku, kde žije Petr Bauer - závodník, trenér, stavitel rámů, obchodník a celoživotní pan cyklista. Vchod poznáme podle obytné dodávky se samolepkami cyklistických sponzorů a partnerů. Po chvilce před námi 82letý pan Bauer zastavuje na elektrokole Stevens a srdečně nás vítá.

17.03.2020

Bosch zveřejnil rozpis poháru sMTB Challenge

Čtvrtý ročník série závodů Bosch eMTB Challange se tentokrát pojede na mnoha různých místech, včetně Velké Británie. Konkrétně se závod uskuteční v pěti různých zemích.

27.02.2020

Ebike z bambusu můžete potkat v Káthmándú

Pokud se objevíte v Káthmándú, může se vám stát, že se svezete rikšou s elektrickým pohonem, která bude celá z bambusu, tedy materiálu, který je ekologický, ale dostatečně bytelný, aby odolával i náročným podmínkám jízdy.

22.02.2020

VELOBerlin slaví deset let od založení a očekává dvacet tisíc návštěvníků

Jeden z nejdůležitějších evropských cyklistických festivalů VELOBerlin se uskuteční od 18.do 19. dubna na berlínském letišti Tempelhof. Letos by zde měli uvítat 300 vystavovatelů, 500 značek a také 20 000 návštěvníků.

10.02.2020

Baterie budoucnosti? Budou z lithia a síry, kolo na ně najede až tisíc kilometrů

Lithium je skutečně strategickým kovem budoucnosti, neboť se právě z něj vyrábějí elektrobaterie, které slouží jako pohon elektromobilů, či elektrokol. Baterie nové generace by se měly vyrábět kromě lithia také ze síry.

20.01.2020

Elektrokoloběžky Lime nesmí na pěší zóny na Praze 1

Elektrokoloběžky Lime nejsou u Pražanů právě oblíbené. Praha 1 se nyní rozhodla, že je vystrnadí ze všech pěších zón v této části města.

11.01.2020

NIU se na CESu pochlubilo dvěma elektrovozidly

Firma NIU, která je jedním z předních výrobců elektrovozidel, se na veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas, mohla pochlubit hned dvěma novými přírůstky ve své rodině.

10.01.2020

Americká firma půjčuje elektrolo včetně helmy

Kalifornská firma Wheels, která se zabývá půjčováním elektrokol, vymyslela zajímavý způsob, jak umožnit svým uživatelům jezdit s helmou. Tu totiž nechala firma integrovat přímo do elektrokola, takže ji má kterýkoliv jezdec neustále k dispozici a přitom si ji nemusí nosit sám.

29.12.2019