Události

Baterie budoucnosti? Budou z lithia a síry, kolo na ně najede až tisíc kilometrů

Lithium je skutečně strategickým kovem budoucnosti, neboť se právě z něj vyrábějí elektrobaterie, které slouží jako pohon elektromobilů, či elektrokol. Baterie nové generace by se měly vyrábět kromě lithia také ze síry.

20.01.2020

Elektrokoloběžky Lime nesmí na pěší zóny na Praze 1

Elektrokoloběžky Lime nejsou u Pražanů právě oblíbené. Praha 1 se nyní rozhodla, že je vystrnadí ze všech pěších zón v této části města.

11.01.2020

NIU se na CESu pochlubilo dvěma elektrovozidly

Firma NIU, která je jedním z předních výrobců elektrovozidel, se na veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas, mohla pochlubit hned dvěma novými přírůstky ve své rodině.

10.01.2020

Americká firma půjčuje elektrolo včetně helmy

Kalifornská firma Wheels, která se zabývá půjčováním elektrokol, vymyslela zajímavý způsob, jak umožnit svým uživatelům jezdit s helmou. Tu totiž nechala firma integrovat přímo do elektrokola, takže ji má kterýkoliv jezdec neustále k dispozici a přitom si ji nemusí nosit sám.

29.12.2019

Superfit pomůže, aby kolo padlo jako na míru

Firma Ghost představila nový koncept vývoje rámu, díky kterému by mělo kolo jezdci skutečně sedět a neměl by muset si ho složitě přenastavovat. Řešením je algoritmus Superfit.

02.12.2019

Xiaomi představilo mini elektrokolo bez šlapek

Firmě se zcela zásadně podařilo změnit pohled na elektrokola. Její model Himo H1 je totiž opravdu malý, skladný a ještě dost levný. Složený si ho můžete vzít sebou a neřešit zloděje a parkování.

14.11.2019

Electric Bike Action zve na E-salon

Další víkend od se na letňanském výstavišti Pva Expo Praha uskuteční Veletrh čisté mobility e-SALON, který se zdaleka netýká jen elektromobilů. Najdete tam totiž i stánek našeho magazínu, který vám přináší mnoho zajímavého.

13.11.2019

Světový pohár v Albstadtu nabídne závod elektrokol

Už za čtyři dny, v sobotu osmnáctého května, odstartuje další ročník světového poháru horských kol. Na trati v německém Albstadtu se kromě závodníků na horských kolech premiérově utkají také jezdci na elektrokolech. Půjde tak o jakousi generálku na mistrovský závod elektrokol, který se pojede na přelomu srpna a září v kanadském Mont Sainte Anne.

14.05.2019

Keli z Dolekop.com zve na sváteční kurz jízdy na elektrokole

Projekt Kill the trail, za kterým nestojí nikdo jiný než Filip "Keli" Švrček ze serveru Dolekop.com, pořádá ve středu osmého května premiérový kurz jízdy na horském elektrokole. Pokud se chcete zlepšit v ovládání svého stroje, vypilovat techniku a poznat nové bikové terény, dorazte do moravské metropole a užijte si sváteční odpoledne trochu jinak než obvykle.

02.05.2019