Trendy

Jak budou vypadat elektrokola za pět a více let?

Zajímá vás, jak budou v budoucnu vypadat elektrokola? Výrobci pohonných jednotek svorně říkají „jako kterákoliv jiná jízdní kola“. Ačkoliv to může znít velmi prostě, pro jednotlivé hráče, jež se na trhu s elektrokoly pohybují, je tato představa velkou výzvou, které nebude lehké dostát.

04.07.2017

Dvojí ceny v bikeparku? Diskriminace, nebo logické rozhodnutí?

Bikepark Wales, známé trailové centrum ležící nedaleko velšského městečka Abercanai, zveřejnil nové ceny vstupného na tuto a pravděpodobně také příští sezonu. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby zmíněný dokument za stejné služby nezaváděl dvojí ceny. Zatímco běžní cyklisté zaplatí za celodenní vstup osm liber, elektrocyklisté musí z peněženek vytáhnout liber patnáct.

12.06.2017

Nahlédněme do budoucnosti s ebikem Canyon Orbiter

Canyon, jeden z největších německých výrobců jízdních kol, přišel před několika dny s velmi zajímavým konceptem městského elektrokola. Německý designér Daniel Frintz, který za celou touto studií stojí, se nechal inspirovat současným tvaroslovím značky, aby jej následně přetavil do ryze futuristické podoby.

11.05.2017

Apache mění život 2

Máte chuť na změnu, začít sportovat, jezdit na kole, dostat se zpět do hry po úrazu nebo začít aktivně žít? Věřte, že potřebujete parťáka, a tím může být elektrokolo. Staňte se součástí projektu APACHE MĚNÍ ŽIVOT (dejte si šanci a zkuste elektrokolo) a získejte svého APACHE zdarma!

27.04.2016

Duše z umělé hmoty

Potřeba neustále odlehčovat se odráží i ve vývoji duší, německý výrobce je začíná vyrábět z termoplastu. Zanedlouho se novinka značky Schwalbe dostane do výroby, vedle butylových a latexových duší se k nim do řady postaví také duše termoplastová. Vyrobena je z Aerothanu, termoplastického materiálu vyvinutého ve spoluprací s koncernem BASF.

19.12.2015

Nabito, než si vypijeme kafe!

Ano, zní to možná bláznivě, ale možná nás jednou čeká tak rychlé nabíjení baterií, že bude stačit pár minut. Nedávno konané sympozium potvrdilo budoucnost v grafenu.

16.12.2015

Skútry již tak netáhnou?

Italská značka Piaggio oznámila vstup na trh elektrokol již v roce 2014 v rámci veletrhu EICMA. Nyní se snaží své myšlenky realizovat v praxi. Elektrokola jedné z největších legend ve výrobě skútrů nesou název Wi-Bike. Samozřejmě s kompaktním středovým motorem, maximálně integrovaným v rámu kola, prostě elegance hodná této značky.

07.12.2015