Trendy

Elektrokolo budoucnosti podle designového studia Atelier Mixture

Trois mille trois cent trente trois. Tři tisíce tři sta třicet tři. Právě tak zní název fiktivní značky jízdních kol a elektrokol, která vznikla coby umělecké vyjádření francouzského designového studia Atelier Mixture. Mezi třemi zajímavými koncepty, které však pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa, vyčnívá celoodpružené elektrokolo s označením Number Three.

29.01.2018

Horská elektrokola na Design & Innovation Award 2018

Design & Innovation Award, ocenění za design a inovace v cyklistice, které každoročně udílí stejnojmenná organizace, dospělo do svého finále a nabízí přehled toho nejlepšího, co se před letošní sezonou objevilo na výstavách a v obchodech. Ve výběru nechybí silniční ani horská elektrokola a ani další produkty s nimi spojené.

18.01.2018

UEC rozhodla o začleňování elektrokol na evropskou závodní scénu

Evropská cyklistická unie (UEC) se sídlem ve švýcarském Lausanne se odhodlala zareagovat na nejnovější trendy a na svém posledním zasedání rozhodla o postupném začleňování elektrokol na závodní i nezávodní scénu. Celý proces má probíhat v následujících dvou letech a má vyvrcholit historicky prvním evropským šampionátem elektrokol.

04.12.2017

Canyon ukázal koncept městského elektrokola Urban Rush

Nikdy se nedostane na pulty obchodů, a přesto má být spásou městské cyklistiky. Canyon Urban Rush, koncept hybridního elektrokola, na kterém německá značka spolupracovala se známým designérem Florianem Mayerem, jasně naznačuje směr, jakým se podle názoru dnešních vývojářů bude městská cyklistika v příštích několika letech ubírat.

01.12.2017

Přestavbová sada Rubee X boduje na Kickstarteru

Konverzní sady pro přestavbu jízdního kola v elektrokolo se zejména v zahraničí těší mimořádné pozornosti. Nejdále se v tomto směru dostal americký Copenhagen Wheel, ale uspěli i mnozí další, méně známí. Na crowdfundingovém serveru Kickstarter nyní boduje systém známý jako Rubee X, který mezi ostatními vyniká především rychlostí a jednoduchostí svého použití.

24.11.2017

IMBA přehodnocuje svůj pohled na elektrokola

Mezinárodní mountainbiková asociace (IMBA) již bezmála tři desetiletí hájí zájmy terénních cyklistů po celém světě. Otázka volného přístupu do krajiny, problematika budování trailů, zásady cyklistické etikety, tím vším se tato organizace dennodenně zabývá. Velkým tématem se v posledních letech stávají horská elektrokola a právo jejich přístupu na běžné cyklistické traily a trasy.

15.11.2017

První elektrokolo s palivovým článkem oficiálně v prodeji

Prvním sériově prodávaným elektrokolem s vodíkovým palivovým článkem se stává výrobek francouzské společnosti Pragma Industries. Trekingové elektrokolo s průkopnickým označením Alfa 2.0 cílí především na klienty z řad velkých společností, kterým kromě flotily elektrokol nabízí také možnost výstavby vlastních nabíjecích či chcete-li plnících stanic.

08.11.2017

ČEZ rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila v uplynulých dnech stanice v trojici nových lokalit - v Pardubicích a na dálnicích u Brna a Liberce.

07.11.2017

První elektrokolo světa zhotovené pomocí trojrozměrného tisku

To, co mnozí z vás znají ze světa běžných jízdních kol, se dnes stává realitou také v prostředí kol elektrických. Bratislavské studio Kinazo Design představilo první horské elektrokolo zhotovené metodou takzvaného trojrozměrného tisku. Celoodpružené enduro E-Bike e1 nyní prochází sérií interních testů a zanedlouho by se tak mohlo skutečně objevit na trhu.

27.10.2017