Trendy

IMBA přehodnocuje svůj pohled na elektrokola

Mezinárodní mountainbiková asociace (IMBA) již bezmála tři desetiletí hájí zájmy terénních cyklistů po celém světě. Otázka volného přístupu do krajiny, problematika budování trailů, zásady cyklistické etikety, tím vším se tato organizace dennodenně zabývá. Velkým tématem se v posledních letech stávají horská elektrokola a právo jejich přístupu na běžné cyklistické traily a trasy.

15. 11. 2017

První elektrokolo s palivovým článkem oficiálně v prodeji

Prvním sériově prodávaným elektrokolem s vodíkovým palivovým článkem se stává výrobek francouzské společnosti Pragma Industries. Trekingové elektrokolo s průkopnickým označením Alfa 2.0 cílí především na klienty z řad velkých společností, kterým kromě flotily elektrokol nabízí také možnost výstavby vlastních nabíjecích či chcete-li plnících stanic.

8. 11. 2017

ČEZ rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila v uplynulých dnech stanice v trojici nových lokalit - v Pardubicích a na dálnicích u Brna a Liberce.

7. 11. 2017

První elektrokolo světa zhotovené pomocí trojrozměrného tisku

To, co mnozí z vás znají ze světa běžných jízdních kol, se dnes stává realitou také v prostředí kol elektrických. Bratislavské studio Kinazo Design představilo první horské elektrokolo zhotovené metodou takzvaného trojrozměrného tisku. Celoodpružené enduro E-Bike e1 nyní prochází sérií interních testů a zanedlouho by se tak mohlo skutečně objevit na trhu.

27. 10. 2017

Jak budou vypadat elektrokola za pět a více let?

Zajímá vás, jak budou v budoucnu vypadat elektrokola? Výrobci pohonných jednotek svorně říkají „jako kterákoliv jiná jízdní kola“. Ačkoliv to může znít velmi prostě, pro jednotlivé hráče, jež se na trhu s elektrokoly pohybují, je tato představa velkou výzvou, které nebude lehké dostát.

4. 7. 2017

Dvojí ceny v bikeparku? Diskriminace, nebo logické rozhodnutí?

Bikepark Wales, známé trailové centrum ležící nedaleko velšského městečka Abercanai, zveřejnil nové ceny vstupného na tuto a pravděpodobně také příští sezonu. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby zmíněný dokument za stejné služby nezaváděl dvojí ceny. Zatímco běžní cyklisté zaplatí za celodenní vstup osm liber, elektrocyklisté musí z peněženek vytáhnout liber patnáct.

12. 6. 2017

Nahlédněme do budoucnosti s ebikem Canyon Orbiter

Canyon, jeden z největších německých výrobců jízdních kol, přišel před několika dny s velmi zajímavým konceptem městského elektrokola. Německý designér Daniel Frintz, který za celou touto studií stojí, se nechal inspirovat současným tvaroslovím značky, aby jej následně přetavil do ryze futuristické podoby.

11. 5. 2017

Apache mění život 2

Máte chuť na změnu, začít sportovat, jezdit na kole, dostat se zpět do hry po úrazu nebo začít aktivně žít? Věřte, že potřebujete parťáka, a tím může být elektrokolo. Staňte se součástí projektu APACHE MĚNÍ ŽIVOT (dejte si šanci a zkuste elektrokolo) a získejte svého APACHE zdarma!

27. 4. 2016

Duše z umělé hmoty

Potřeba neustále odlehčovat se odráží i ve vývoji duší, německý výrobce je začíná vyrábět z termoplastu. Zanedlouho se novinka značky Schwalbe dostane do výroby, vedle butylových a latexových duší se k nim do řady postaví také duše termoplastová. Vyrobena je z Aerothanu, termoplastického materiálu vyvinutého ve spoluprací s koncernem BASF.

19. 12. 2015