Trendy

Systém Bosch ABS na elektrokolech Riese & Müller

Protiblokační brzdný systém pro městská a trekingová elektrokola, který coby velkou novinku letošní sezony představil německý Bosch, se po několikaměsíčním čekání konečně dostává na pulty obchodů. Stane se tak počátkem tohoto léta na vybraných modelech německé značky Riese & Müller. Otestovat jej můžete již nyní!

12. 3. 2018

Stylové městské elektrokolo poháněné výhradně solární energií

Máte rádi přírodu, a tak do práce místo autem jezdíte na elektrokole? Trápí vás, že baterii musíte dobíjet z běžné elektrické sítě, která je stále závislá na fosilních palivech? S chytrým řešením přichází kodaňský startup Kvaern, který ke svým elektrokolům nabízí nabíječku využívající výhradně solární energii.

6. 3. 2018

Vyzkoušejte unikátní Bosch eBike Uphill Flow Trail

Postavit singletrail výhradně pro horská elektrokola? Ve většině bikeparků byste s tímto požadavkem nepochodili. Elektrobiky prý ničí traily a jejich vjezd na podobné tratě je třeba spíše regulovat, nikoliv podporovat. O to pozoruhodnější se zdá být projekt Bosch eBike Uphill Flow Trail, který vznikl coby součást zavedeného bikeparku Geißkopf.

23. 2. 2018

Martin Havlena: Dřív jsme začít nemohli

Čtyřicet tisíc znaků aneb nejdelší rozhovor v historii našeho časopisu! Přinášíme Vám celé znění předvánočního rozhovoru šéfredaktora časopisu Ondřeje Vysypala se zástupci značky Author Martinem Havlenou a Petrem Cibulkou. Zde je v kompletním znění, aby si ho mohli v klidu dočíst čtenáři tištěné verze, kam se bohužel vešla jen polovina.

11. 2. 2018

Elektrokolo budoucnosti podle designového studia Atelier Mixture

Trois mille trois cent trente trois. Tři tisíce tři sta třicet tři. Právě tak zní název fiktivní značky jízdních kol a elektrokol, která vznikla coby umělecké vyjádření francouzského designového studia Atelier Mixture. Mezi třemi zajímavými koncepty, které však pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa, vyčnívá celoodpružené elektrokolo s označením Number Three.

29. 1. 2018

Horská elektrokola na Design & Innovation Award 2018

Design & Innovation Award, ocenění za design a inovace v cyklistice, které každoročně udílí stejnojmenná organizace, dospělo do svého finále a nabízí přehled toho nejlepšího, co se před letošní sezonou objevilo na výstavách a v obchodech. Ve výběru nechybí silniční ani horská elektrokola a ani další produkty s nimi spojené.

18. 1. 2018

UEC rozhodla o začleňování elektrokol na evropskou závodní scénu

Evropská cyklistická unie (UEC) se sídlem ve švýcarském Lausanne se odhodlala zareagovat na nejnovější trendy a na svém posledním zasedání rozhodla o postupném začleňování elektrokol na závodní i nezávodní scénu. Celý proces má probíhat v následujících dvou letech a má vyvrcholit historicky prvním evropským šampionátem elektrokol.

4. 12. 2017

Canyon ukázal koncept městského elektrokola Urban Rush

Nikdy se nedostane na pulty obchodů, a přesto má být spásou městské cyklistiky. Canyon Urban Rush, koncept hybridního elektrokola, na kterém německá značka spolupracovala se známým designérem Florianem Mayerem, jasně naznačuje směr, jakým se podle názoru dnešních vývojářů bude městská cyklistika v příštích několika letech ubírat.

1. 12. 2017

Přestavbová sada Rubee X boduje na Kickstarteru

Konverzní sady pro přestavbu jízdního kola v elektrokolo se zejména v zahraničí těší mimořádné pozornosti. Nejdále se v tomto směru dostal americký Copenhagen Wheel, ale uspěli i mnozí další, méně známí. Na crowdfundingovém serveru Kickstarter nyní boduje systém známý jako Rubee X, který mezi ostatními vyniká především rychlostí a jednoduchostí svého použití.

24. 11. 2017