Trendy

Bosch spouští vlastní síť dobíjecích stanic pro elektrokola

Německý výrobce elektromotorů Bosch spouští vlastní síť dobíjecích stanic pro elektrokola. Dobíjecí místa jsou v provozu od počátku letošního léta v turisticky exponovaných oblastech Itálie, Francie a Švýcarska a jejich služeb využilo již několik set elektrocyklistů. Během dobíjení si můžete bez obav dopřát kávu, zákusek či jiné občerstvení.

4. 9. 2018

Uber se více zaměří na sdílení elektrokol a koloběžek

Americký poskytovatel alternativní taxislužby Uber hodlá i v příštích letech razantně rozšiřovat síť svých služeb. Zásadní roli v tomto plánu mají hrát elektrokola a elektrické koloběžky, v jejichž pokročilém sdílení, a to především v centrech větších měst, spatřuje nejužší vedení společnosti mimořádnou příležitost.

28. 8. 2018

Karbonové elektrokolo zhotovené metodou trojrozměrného tisku

Arevo, kalifornská společnost specializující se na technologie aditivní výroby, představila prototyp horského elektrokola zhotoveného metodou trojrozměrného tisku. Rám kola je vytištěn z uhlíkového vlákna s tím, že jej lze uzpůsobit na míru konkrétním požadavkům a vytisknout podle potřeby kdekoliv ve světě.

20. 8. 2018

Harley-Davidson koketuje s elektrokoly, vstoupí s nimi na trh?

Harley-Davidson, legendární výrobce motocyklů z amerického Millwaukee, který aktuálně pracuje na uvedení svého prvního elektrického motocyklu, poprvé veřejně naznačil své další plány. Během následujících čtyř let bychom se měli dočkat několika dalších elektrických modelů a dost možná také prvního elektrokola této značky.

14. 8. 2018

Řídítka s integrovanými brzdami a ovládacími prvky

Integrace všech důležitých součástí do jednoho funkčního a estetického celku. Tak vypadá podle německé značky Magura budoucnost elektrokol a elektromobility obecně. O tom, že nejde jen o plané řeči, svědčí koncept karbonových řídítek s integrovanými brzdami a dalšími ovládacími prvky, se kterým zástupci značky vyrukovali na letošním ročníku veletrhu Eurobike.

13. 7. 2018

Giant rozšiřuje své výrobní kapacity ve střední Evropě

Po více než třiceti letech svého působení v Evropě oznámil Giant další rozšíření svých výrobních prostor. Masivní investice, která jen v první fázi přesáhne částku patnáct milionů euro, poslouží k výstavbě zbrusu nového výrobního areálu poblíž maďarské Budapešti o celkové rozloze více než dvaadvacet hektarů.

5. 7. 2018

Evropská komise navrhuje povinné pojištění elektrokol

Evropská komise, instituce prosazující obecné zájmy Evropské unie, předložila Evropskému parlamentu návrh na změnu směrnice o pojištění občanskoprávní odpovědnosti z provozu motorových vozidel. Komise v tomto dokumentu mimo jiné navrhuje povinné pojištění elektrokol všech kategorií.

28. 5. 2018

Německý trh s elektrokoly roste raketovým tempem

Jak vyplývá z aktuálních statistik, elektrokolům se v poslední době daří stále lépe nejen v České republice, ale také v zemi našich západních sousedů. V rámci prezentace tržních údajů hovoří německý Svaz výrobců a dovozců jízdních kol dokonce o raketovém růstu a tamějšímu trhu s elektrokoly předpovídá zářivou budoucnost.

15. 3. 2018

V Německu testují samořiditelná nákladní elektrokola

Jdete po ulici a proti vám vyrazí elektrokolo bez jezdce. Tato bizarní představa se již brzy může stát realitou. Tým expertů z univerzity v německém Magdeburgu právě v těchto dnech uvádí do praxe takzvaná samořiditelná elektrokola. V rámci testovací fáze se tyto stroje budou pohybovat v univerzitním areálu, později také v samém centru města.

13. 3. 2018