Trendy

S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

11. 3. 2019

Elektrokolo Škoda Klement prvním krokem na cestě k mikromobilitě

Na ženevském autosalonu, který vrcholí právě v těchto dnech, nechybí ani největší tuzemská automobilka Škoda. Vedle zbrusu nových elektromobilů, které mají poodhalit budoucí směřování značky, na stánku s okřídleným šípem nechybí ani další zajímavý koncept. Elektrokolo Škoda Klement má být zhmotněním představy o budoucnosti individuální mikromobility.

5. 3. 2019

Na horském elektrokole za lyžováním a čerstvým prašanem

Možnosti elektrokol jsou nepřeberné, dokazuje nový počin švýcarské značky Scott. Výrobce jízdních kol, elektrokol, ale také špičkového lyžařského vybavení přichází s celoodpruženým elektrobikem, za jehož řídítky můžete vyrazit do hor za čerstvým prašanem. Pod kopec pohodlně v sedle, poté na lyžích kam až vám síly stačí.

31. 1. 2019

Elektrokolo budoucnosti pohledem slovenských RH Bikes

Vestavět pohonnou jednotku přímo do rámu elektrokola, tak zní jednoduché zadání, které se v současné době snaží naplnit většina velkých cyklistických značek. O tom, že se na tento zdánlivě prostý úkol dá nahlížet jinak, než je běžné či obvyklé, nás v uplynulém týdnu přesvědčil slovenský startup BH Bikes.

14. 1. 2019

První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

Moderní technologie postupně pronikají do všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani dnes tolik oblíbená elektrokola. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byl dnes oficiálně představen Cybic eLegend, první elektrokolo se zabudovanou funkcí palubního hlasového asistenta Amazon Alexa. Na trh s ním exkluzivně přijde známý britský řetězec Halfords.

8. 1. 2019

Elektrický vozík za kolo budoucností městské dopravy

Proč vyvíjet těžká a složitá nákladní elektrokola, když stejnou práci dokáže zastat elektricky poháněný vozík zapřažený za běžné jízdní kolo? S tímto chytrým nápadem přicházejí vývojáři francouzského startupu K-Ryole, kteří se svým elektrickým přívěsem za kolo hodlají změnit zaběhnutá schémata dopravy v centrech velkých měst.

3. 12. 2018

V Kolíně nad Rýnem slaví úspěch sdílená nákladní elektrokola

Zatímco u nás se sdílení elektrických kol a koloběžek teprve rozjíždí, na západ od našich hranic se tento trend již rozhořel naplno a přináší s sebou mnoho zajímavých konceptů. Za příklad může posloužit německý Kolín nad Rýnem, kde si nyní kromě klasických elektrokol a elektrických koloběžek můžete vypůjčit také elektrokola nákladní.

19. 10. 2018

Jezdci na horských elektrokolech zabojují o titul mistra světa

Premiérové mistrovství světa v jízdě na horských elektrokolech proběhne příští sezonu na trati v kanadském Mont Sainte Anne, na jednom místě spolu s ostatními, již zaběhnutými disciplínami. S touto překvapivou zprávou přišli zástupci Mezinárodní cyklistické unie po svém posledním zasedání v rakouském Innsbrucku.

3. 10. 2018

Volkswagen rozšiřuje nabídku užitkových vozů o nákladní elektrokolo

Německá automobilka Volkswagen představila na veletrhu užitkových vozů v Hannoveru sériové provedení tříkolového nákladního elektrokola. Novinka, jež by se v prodeji mohla objevit již v průběhu příštího roku, je určena pro převoz nákladu na krátké vzdálenosti, a to převážně ve městech a v jejich bezprostředním okolí.

26. 9. 2018