Trendy

Na rybník či přehradu s novým Manta 5 Hydrofoiler

Na elektrokolech jezdíme do práce, do města za zábavou, o víkendu si za jejich řídítky užíváme v terénu či na silnici. Nyní si na elektrokolech, přesněji řečeno na strojích elektrokolům velmi podobným, budeme moci užívat také na hladinách tuzemských řek, rybníků, jezer či přehrad. Vodní kluzák Manta 5 Hydrofoiler XE-1 míří do prodeje!

30.05.2019

Čtyřkolový elektrický cargobike Project 1 míří do ulic Londýna

Doručování zboží na vzdálenost takzvané poslední míle, tedy přímo k rukám zákazníků, je podle odborníků tím nejdražším a nejméně ekologickým bodem celého dopravního řetězce. Pokusů o zefektivnění tohoto procesu jsme mohli sledovat již několik. S dalším přichází technologický startup EAV, tvůrce unikátního čtyřkolového elektrokola Project 1.

18.04.2019

Dojíždět na elektrokole láká celou čtvrtinu Evropanů

Nedávný průzkum, který si nechala zpracovat evropská centrála společnosti Shimano, poodhalil ochotu a motivaci Evropanů dojíždět na elektrokole do zaměstnání či za jinými denními povinnostmi. Studie, které se zúčastnilo přes dvanáct tisíc respondentů z deseti různých zemí, ukázala, že bezmála čtvrtina Evropanů zvažuje přechod do sedla elektrokola.

08.04.2019

S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

11.03.2019

Elektrokolo Škoda Klement prvním krokem na cestě k mikromobilitě

Na ženevském autosalonu, který vrcholí právě v těchto dnech, nechybí ani největší tuzemská automobilka Škoda. Vedle zbrusu nových elektromobilů, které mají poodhalit budoucí směřování značky, na stánku s okřídleným šípem nechybí ani další zajímavý koncept. Elektrokolo Škoda Klement má být zhmotněním představy o budoucnosti individuální mikromobility.

05.03.2019

Na horském elektrokole za lyžováním a čerstvým prašanem

Možnosti elektrokol jsou nepřeberné, dokazuje nový počin švýcarské značky Scott. Výrobce jízdních kol, elektrokol, ale také špičkového lyžařského vybavení přichází s celoodpruženým elektrobikem, za jehož řídítky můžete vyrazit do hor za čerstvým prašanem. Pod kopec pohodlně v sedle, poté na lyžích kam až vám síly stačí.

31.01.2019

Elektrokolo budoucnosti pohledem slovenských RH Bikes

Vestavět pohonnou jednotku přímo do rámu elektrokola, tak zní jednoduché zadání, které se v současné době snaží naplnit většina velkých cyklistických značek. O tom, že se na tento zdánlivě prostý úkol dá nahlížet jinak, než je běžné či obvyklé, nás v uplynulém týdnu přesvědčil slovenský startup BH Bikes.

14.01.2019

První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

Moderní technologie postupně pronikají do všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani dnes tolik oblíbená elektrokola. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byl dnes oficiálně představen Cybic eLegend, první elektrokolo se zabudovanou funkcí palubního hlasového asistenta Amazon Alexa. Na trh s ním exkluzivně přijde známý britský řetězec Halfords.

08.01.2019

Elektrický vozík za kolo budoucností městské dopravy

Proč vyvíjet těžká a složitá nákladní elektrokola, když stejnou práci dokáže zastat elektricky poháněný vozík zapřažený za běžné jízdní kolo? S tímto chytrým nápadem přicházejí vývojáři francouzského startupu K-Ryole, kteří se svým elektrickým přívěsem za kolo hodlají změnit zaběhnutá schémata dopravy v centrech velkých měst.

03.12.2018