Testy

Ta pravá zábava za řídítky Ghost Hybride Kato FS

Úvodem mi prosím dovolte, abych se vám k něčemu přiznal. Horským kolům dávám jména jen opravdu výjimečně. Vzpomínám na Olivera, lehký karbonový hardtail, který se mnou objel mou první čtyřiadvacetihodinovku a hravě zvládl také nejtěžší tuzemský etapový závod. Od té doby nic, ticho po pěšině, jen pusto a prázdno.

27. 11. 2017

Vyzkoušeli jsme elektrokolo Lapierre Overvolt AM 500+

Lapierre je francouzský výrobce horských a silničních kol s více než sedmdesátiletou historií v oboru. Třebaže se elektrokoly aktivně zabývá až posledních několik sezon, na šíři nabídky jako by to vůbec nebylo znát. Sedmnáct různorodě zaměřených modelů s elektrickým pohonem je toho jasným důkazem.

17. 8. 2017

Trailová symfonie v sedle Rock Machine Blizz e70

Zatímco ještě před rokem byste hardtaily kategorie trail a enduro napočítali na prstech jedné ruky, s nástupem širokých plášťů plusového rozměru se tato kola znovu dostávají do povědomí běžných cyklistů. Objemné obutí přináší krom zvýšené přilnavosti v zatáčkách také větší míru pohodlí, a tak i kolo s pevným rámem může v náročném terénu nabídnout více než uspokojivé jízdní zážitky.

10. 8. 2017

Horské elektrokolo s indiánským odkazem ve vínku

Apache Bicycles, český výrobce jízdních kol a elektrokol, se na tuzemském trhu pohybuje nepřetržitě již šestnáct sezon. Za tu dobu si mezi jezdci vybudoval skvělou pověst a přivedl k cyklistice celou generaci nadaných sportovců. V nabídce značky dnes kromě běžných jízdních kol nalezneme především stále oblíbenější horská a krosová elektrokola.

3. 8. 2017

Kráska na Stromeru

Až se u nás najde odvážný distributor prémiové švýcarské značky Stromer, určitě bude na tiskové konferenci vystaven top model ST2 S. A na premiéru by mohla být pozvána i americká modelka a herečka Jodi Lyn O´Keefe, protože ta kolo právě testuje do dalšího vydání našeho časopisu!

17. 1. 2017

Podobné stroje, ale různé motory!

Haibike nám dal do testu dva podobně vybavené trekingové modely, každý s jinou pohonnou jednotkou. Povede si tedy lépe německý Bosch, anebo japonská Yamaha? Je lepší Haibike Xduro Trekking RX, nebo Haibike Sduro Trekking RC? Ochutnávka z připravovaného testu je zde!

16. 1. 2017

Pohon na obě kola!

Napadl sníh a říkáte si, že by bylo fajn mít e-bike s náhonem na obě kola? Takový opravdu existuje. Testovali jsme ho ve sněhových závějích a můžete se o něm dočíst níže. Easy Motion Evo Big Bud!

19. 12. 2016

Bosch vs. Yamaha

K porovnání přímých konkurentů, elektromotorů Bosch CX a Yamaha PW Series, jsme zvolili takřka identické devětadvacetipalcové hardtaily z nabídky německé značky Haibike.

25. 4. 2016

Víc než jen kurýr

Ačkoliv se s nákladními elektrokoly v našich končinách příliš často nesetkáváme, na západ od našich hranic se jedná o zcela běžný způsob přepravy. Ostatně není se čemu divit, kola jsou to bezesporu velice zajímavá, a jejich tvůrci často patří k těm největším nadšencům, které si vůbec umíte představit.

15. 4. 2016

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...