Testy

Author Elevation 27,5 - neobyčejně obyčejný e-bike

Domácí značka Author přistupuje k elektrokolům konzervativně a bez slepých výstřelů nebo zbytečně náročných experimentů, neboť už za ty desítky let dobře zná své zákazníky. A my víme, že její e-biky, jakkoli se tváří civilně s cílem líbit se a vyhovět v podstatě každém, mají jednu společnou vlastnost.

08.06.2020

Orbea Wild FS H20 - Enduro jako denní chléb

Španělská značka Orbea s divokými baskickými geny vrhla na trh inovovanou řadu terénních celoodpružených elektrokol do nejtěžšího terénu. Modely Orbea Wild FS jsou na pomezí trailu a endura, neboť na přední vidlici i na tlumiči zadní stavby najdeme pružicí jednotky se zdvihem už nově 160 milimetrů (namísto předchozí generace se 140 mm).

05.06.2020

Malé a všestranné cargo

Tern GSD S10 se může pochlubit unikátním rámem s patentovaným designem Multi Truss. Výrobce jednoduše prodloužil zadní část kola, opatřil ji odolnou příhradovou konstrukcí a získal tak bezpečný, dokonale chráněný prostor pro dvě nezávisle uložené baterie.

31.05.2020

Elektrokolo Galaxy Spacelab 29 - Teréňák se středovým pohonem

Značka Galaxy se zabývá střední a nižší třídou bicyklů, v této kategorií dokáže nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu. Galaxy jsou kola osazena cenově přijatelnými, ovšem vždy značkovými komponenty, poskládanými na kvalitních rámech. Stejnou cestou jako u klasických bicyklů se ubírají také elektrokola.

29.05.2019

Nechte se hýčkat novým Ghost Hybride SL AMR S2,7+ AL

Inovativní a moderně pojatá řada elektrokol Ghost SL AMR (ještě s nutným označením HybRide, aby bylo v hierarchii a modelové škále značky ihned jasné, že jde o e-bike) sbírá od loňské premiéry snad jen úspěchy a pozitivní ohlasy. Ať už to jsou ceny za design a konstrukci, anebo vlastnosti a chování v terénu.

27.03.2019

Stevens E-Pordoi+ v testu

E-Pordoi není u Stevense vyloženě nováčkem. Stejný název měl celoodpružený stroj již před pěti lety, tehdy se ovšem jednalo o zcela jiný design rámu se středovým pohonem Bosch, ten k němu patřil vždy. E-Pordoi si prošel za léta ve výrobě mnoha inovacemi a poslední generaci 2019 nechybí nic z vymožeností, které by mělo současné moderní elektrokolo třídy all-mountain mít.

28.02.2019

Nový Rock Machine Blizz e70-29 má rychlost má v krvi

Horská elektrokola značky Rock Machine mají už od konstruktérů a stvořitelů v kopřivnické továrně vtisknutý základní DNA kód, jenž obsahuje hesla jako rychlost, dravost, ovladatelnost, odolnost, terén, skoky, kameny, kořeny, trail, zatáčky, výjezdy a sjezdy. S tím se narodí a odmala jim to pak vštěpují.

10.01.2019

Elektrokoloběžka City Boss V5 - Rychle a hbitě na dvou kolech

V polovině letošního roku jsme využili příležitost zařadit skládací elektrickou koloběžku City Boss V5 do našeho redakčního vozového parku. Nejprve nám to nedávalo příliš velký smysl. Proč se tímto drobným přibližovadlem zabývat, když můžeme sednout na jakékoli elektrokolo a rovnou vyrazit na plnohodnotnou vyjížďku? Nicméně již po první krátké zkušenosti jsme koloběžce s motorem přišli na chuť.

30.10.2018

Lapierre Overvolt AM 700i aneb enduro po francouzsku

Pokud bychom měli zmínit hlavní trend současné cyklistiky, vystačili bychom si s jedním jediným slovem. Enduro se jako jedna z nejmladších bikových disciplín těší mimořádné oblibě jezdců všech věkových kategorií. Za pomoci vlastních sil vystoupáte na ten nejvyšší kopec v okolí, abyste v následném sjezdu nechali i ty poslední zbytky sil. Jen vy v neúprosném souboji s časem.

08.08.2018