Testy

Elektrokolo Galaxy Spacelab 29 - Teréňák se středovým pohonem

Značka Galaxy se zabývá střední a nižší třídou bicyklů, v této kategorií dokáže nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu. Galaxy jsou kola osazena cenově přijatelnými, ovšem vždy značkovými komponenty, poskládanými na kvalitních rámech. Stejnou cestou jako u klasických bicyklů se ubírají také elektrokola.

29.05.2019

Nechte se hýčkat novým Ghost Hybride SL AMR S2,7+ AL

Inovativní a moderně pojatá řada elektrokol Ghost SL AMR (ještě s nutným označením HybRide, aby bylo v hierarchii a modelové škále značky ihned jasné, že jde o e-bike) sbírá od loňské premiéry snad jen úspěchy a pozitivní ohlasy. Ať už to jsou ceny za design a konstrukci, anebo vlastnosti a chování v terénu.

27.03.2019

Stevens E-Pordoi+ v testu

E-Pordoi není u Stevense vyloženě nováčkem. Stejný název měl celoodpružený stroj již před pěti lety, tehdy se ovšem jednalo o zcela jiný design rámu se středovým pohonem Bosch, ten k němu patřil vždy. E-Pordoi si prošel za léta ve výrobě mnoha inovacemi a poslední generaci 2019 nechybí nic z vymožeností, které by mělo současné moderní elektrokolo třídy all-mountain mít.

28.02.2019

Nový Rock Machine Blizz e70-29 má rychlost má v krvi

Horská elektrokola značky Rock Machine mají už od konstruktérů a stvořitelů v kopřivnické továrně vtisknutý základní DNA kód, jenž obsahuje hesla jako rychlost, dravost, ovladatelnost, odolnost, terén, skoky, kameny, kořeny, trail, zatáčky, výjezdy a sjezdy. S tím se narodí a odmala jim to pak vštěpují.

10.01.2019

Elektrokoloběžka City Boss V5 - Rychle a hbitě na dvou kolech

V polovině letošního roku jsme využili příležitost zařadit skládací elektrickou koloběžku City Boss V5 do našeho redakčního vozového parku. Nejprve nám to nedávalo příliš velký smysl. Proč se tímto drobným přibližovadlem zabývat, když můžeme sednout na jakékoli elektrokolo a rovnou vyrazit na plnohodnotnou vyjížďku? Nicméně již po první krátké zkušenosti jsme koloběžce s motorem přišli na chuť.

30.10.2018

Lapierre Overvolt AM 700i aneb enduro po francouzsku

Pokud bychom měli zmínit hlavní trend současné cyklistiky, vystačili bychom si s jedním jediným slovem. Enduro se jako jedna z nejmladších bikových disciplín těší mimořádné oblibě jezdců všech věkových kategorií. Za pomoci vlastních sil vystoupáte na ten nejvyšší kopec v okolí, abyste v následném sjezdu nechali i ty poslední zbytky sil. Jen vy v neúprosném souboji s časem.

08.08.2018

Otestovali jsme Apache Scalp, elektrický trailbike s českým pasem

Apache Scalp je pro nás elektrokolem tak trochu speciálním. Testem tohoto modelu jsme na jaře loňského roku otevírali naši vůbec první sezonu na českém trhu. Od té doby náš magazín prošel mnoha změnami a to samé můžeme říci také o hrdém zástupci apačského kmene.

21.03.2018

Ta pravá zábava za řídítky Ghost Hybride Kato FS

Úvodem mi prosím dovolte, abych se vám k něčemu přiznal. Horským kolům dávám jména jen opravdu výjimečně. Vzpomínám na Olivera, lehký karbonový hardtail, který se mnou objel mou první čtyřiadvacetihodinovku a hravě zvládl také nejtěžší tuzemský etapový závod. Od té doby nic, ticho po pěšině, jen pusto a prázdno.

27.11.2017

Vyzkoušeli jsme elektrokolo Lapierre Overvolt AM 500+

Lapierre je francouzský výrobce horských a silničních kol s více než sedmdesátiletou historií v oboru. Třebaže se elektrokoly aktivně zabývá až posledních několik sezon, na šíři nabídky jako by to vůbec nebylo znát. Sedmnáct různorodě zaměřených modelů s elektrickým pohonem je toho jasným důkazem.

17.08.2017