Testy

Nový Rock Machine Blizz e70-29 má rychlost má v krvi

Horská elektrokola značky Rock Machine mají už od konstruktérů a stvořitelů v kopřivnické továrně vtisknutý základní DNA kód, jenž obsahuje hesla jako rychlost, dravost, ovladatelnost, odolnost, terén, skoky, kameny, kořeny, trail, zatáčky, výjezdy a sjezdy. S tím se narodí a odmala jim to pak vštěpují.

10. 1. 2019

Elektrokoloběžka City Boss V5 - Rychle a hbitě na dvou kolech

V polovině letošního roku jsme využili příležitost zařadit skládací elektrickou koloběžku City Boss V5 do našeho redakčního vozového parku. Nejprve nám to nedávalo příliš velký smysl. Proč se tímto drobným přibližovadlem zabývat, když můžeme sednout na jakékoli elektrokolo a rovnou vyrazit na plnohodnotnou vyjížďku? Nicméně již po první krátké zkušenosti jsme koloběžce s motorem přišli na chuť.

30. 10. 2018

Lapierre Overvolt AM 700i aneb enduro po francouzsku

Pokud bychom měli zmínit hlavní trend současné cyklistiky, vystačili bychom si s jedním jediným slovem. Enduro se jako jedna z nejmladších bikových disciplín těší mimořádné oblibě jezdců všech věkových kategorií. Za pomoci vlastních sil vystoupáte na ten nejvyšší kopec v okolí, abyste v následném sjezdu nechali i ty poslední zbytky sil. Jen vy v neúprosném souboji s časem.

8. 8. 2018

Otestovali jsme Apache Scalp, elektrický trailbike s českým pasem

Apache Scalp je pro nás elektrokolem tak trochu speciálním. Testem tohoto modelu jsme na jaře loňského roku otevírali naši vůbec první sezonu na českém trhu. Od té doby náš magazín prošel mnoha změnami a to samé můžeme říci také o hrdém zástupci apačského kmene.

21. 3. 2018

Ta pravá zábava za řídítky Ghost Hybride Kato FS

Úvodem mi prosím dovolte, abych se vám k něčemu přiznal. Horským kolům dávám jména jen opravdu výjimečně. Vzpomínám na Olivera, lehký karbonový hardtail, který se mnou objel mou první čtyřiadvacetihodinovku a hravě zvládl také nejtěžší tuzemský etapový závod. Od té doby nic, ticho po pěšině, jen pusto a prázdno.

27. 11. 2017

Vyzkoušeli jsme elektrokolo Lapierre Overvolt AM 500+

Lapierre je francouzský výrobce horských a silničních kol s více než sedmdesátiletou historií v oboru. Třebaže se elektrokoly aktivně zabývá až posledních několik sezon, na šíři nabídky jako by to vůbec nebylo znát. Sedmnáct různorodě zaměřených modelů s elektrickým pohonem je toho jasným důkazem.

17. 8. 2017

Trailová symfonie v sedle Rock Machine Blizz e70

Zatímco ještě před rokem byste hardtaily kategorie trail a enduro napočítali na prstech jedné ruky, s nástupem širokých plášťů plusového rozměru se tato kola znovu dostávají do povědomí běžných cyklistů. Objemné obutí přináší krom zvýšené přilnavosti v zatáčkách také větší míru pohodlí, a tak i kolo s pevným rámem může v náročném terénu nabídnout více než uspokojivé jízdní zážitky.

10. 8. 2017

Horské elektrokolo s indiánským odkazem ve vínku

Apache Bicycles, český výrobce jízdních kol a elektrokol, se na tuzemském trhu pohybuje nepřetržitě již šestnáct sezon. Za tu dobu si mezi jezdci vybudoval skvělou pověst a přivedl k cyklistice celou generaci nadaných sportovců. V nabídce značky dnes kromě běžných jízdních kol nalezneme především stále oblíbenější horská a krosová elektrokola.

3. 8. 2017

Kráska na Stromeru

Až se u nás najde odvážný distributor prémiové švýcarské značky Stromer, určitě bude na tiskové konferenci vystaven top model ST2 S. A na premiéru by mohla být pozvána i americká modelka a herečka Jodi Lyn O´Keefe, protože ta kolo právě testuje do dalšího vydání našeho časopisu!

17. 1. 2017