Testy

Lítej jako Michal Prokop!

Když jsme do dalšího testu přebírali e-bike Rock Machine Blizzard e90-297 RZ, zástupci značky nám řekli: „Užijte si to a lítejte na tom jako Michal Prokop!“

Komplexní a vybavený univerzál

V aktuální vydání našeho časopisu Electric Bike Action 1/2021 najdete mimo jiné i test sportovního elektrokola domácí značky 4EVER. Název modelu je Esword Team a je to nejvybavenější představitel řady elektrokol s pevným rámem a středovým motorem Bafang v rámci letošní kolekce 4EVER.

Táta a máma tří dětí s nákladním e-bikem Tern GSD

V Holandsku prý mají odlišná slova pro „jízdu na kole“ a „cyklistiku“ jako sport. Patřím k těm, co jezdí na kole po městě. Na elektroskládačce mám najeto 1300 kilometrů, ale nejdál jsem přitom byl v sousedním městě a kilometry se nastřádaly. Jenže na tři děti už je mi skládačka malá, tak jsem se rozhodl vyzkoušet rodinné cargo od značky Tern.

Zábava pro milovníky oranžové barvy

Rakouská značka KTM je prostě legenda a její kořeny najdeme v motocyklovém oboru, kde patří k lídrům i dnes. V šedesátých letech se pustila do výroby jízdních kol a vytvořila postupně úplně samostatnou bicyklovou divizi.

06.12.2021

Test MTB Cube Stereo 140 HPC SL 625 29

Značka Cube je u nás poměrně známá a populární. Vyrábí klasická kola i elektrokola. Celé portfolio značky využívá motorů Bosch, především pak špičkovou verzi Performance CX.

21.03.2021

Volba rozumem i peněženkou

Otestovali jsme horská elektrokola domácí značky EasyBike, konkrétně model Ego 2.0 pro pány a model Ega pro dámy.

25.08.2020

Výběrové elektrokolo: devět tisíc za kilo!

Je jedno, jestli jste vyznavači analogových horských kol anebo moderních e-biků. Když se otevřou zadní dveře dodávky, strhne se nezbytná ochranná deka a na slunce vyjede vlajková loď Canyonu v segmentu trailových elektrokol, Canyon Spectral:ON CF 9.0, obecenstvo jen zahučí, pár lidí polkne, dvě dámy v první řadě omdlí a fajnšmekrům se začnou rosit čela a potit ruce.

31.07.2020

Author Elevation 27,5 - neobyčejně obyčejný e-bike

Domácí značka Author přistupuje k elektrokolům konzervativně a bez slepých výstřelů nebo zbytečně náročných experimentů, neboť už za ty desítky let dobře zná své zákazníky. A my víme, že její e-biky, jakkoli se tváří civilně s cílem líbit se a vyhovět v podstatě každém, mají jednu společnou vlastnost.

08.06.2020

Orbea Wild FS H20 - Enduro jako denní chléb

Španělská značka Orbea s divokými baskickými geny vrhla na trh inovovanou řadu terénních celoodpružených elektrokol do nejtěžšího terénu. Modely Orbea Wild FS jsou na pomezí trailu a endura, neboť na přední vidlici i na tlumiči zadní stavby najdeme pružicí jednotky se zdvihem už nově 160 milimetrů (namísto předchozí generace se 140 mm).

05.06.2020