Testy

Volba rozumem i peněženkou

Otestovali jsme horská elektrokola domácí značky EasyBike, konkrétně model Ego 2.0 pro pány a model Ega pro dámy.

25.08.2020

Výběrové elektrokolo: devět tisíc za kilo!

Je jedno, jestli jste vyznavači analogových horských kol anebo moderních e-biků. Když se otevřou zadní dveře dodávky, strhne se nezbytná ochranná deka a na slunce vyjede vlajková loď Canyonu v segmentu trailových elektrokol, Canyon Spectral:ON CF 9.0, obecenstvo jen zahučí, pár lidí polkne, dvě dámy v první řadě omdlí a fajnšmekrům se začnou rosit čela a potit ruce.

31.07.2020

Author Elevation 27,5 - neobyčejně obyčejný e-bike

Domácí značka Author přistupuje k elektrokolům konzervativně a bez slepých výstřelů nebo zbytečně náročných experimentů, neboť už za ty desítky let dobře zná své zákazníky. A my víme, že její e-biky, jakkoli se tváří civilně s cílem líbit se a vyhovět v podstatě každém, mají jednu společnou vlastnost.

08.06.2020

Orbea Wild FS H20 - Enduro jako denní chléb

Španělská značka Orbea s divokými baskickými geny vrhla na trh inovovanou řadu terénních celoodpružených elektrokol do nejtěžšího terénu. Modely Orbea Wild FS jsou na pomezí trailu a endura, neboť na přední vidlici i na tlumiči zadní stavby najdeme pružicí jednotky se zdvihem už nově 160 milimetrů (namísto předchozí generace se 140 mm).

05.06.2020

Malé a všestranné cargo

Tern GSD S10 se může pochlubit unikátním rámem s patentovaným designem Multi Truss. Výrobce jednoduše prodloužil zadní část kola, opatřil ji odolnou příhradovou konstrukcí a získal tak bezpečný, dokonale chráněný prostor pro dvě nezávisle uložené baterie.

31.05.2020

Elektrokolo Galaxy Spacelab 29 - Teréňák se středovým pohonem

Značka Galaxy se zabývá střední a nižší třídou bicyklů, v této kategorií dokáže nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu. Galaxy jsou kola osazena cenově přijatelnými, ovšem vždy značkovými komponenty, poskládanými na kvalitních rámech. Stejnou cestou jako u klasických bicyklů se ubírají také elektrokola.

29.05.2019

Nechte se hýčkat novým Ghost Hybride SL AMR S2,7+ AL

Inovativní a moderně pojatá řada elektrokol Ghost SL AMR (ještě s nutným označením HybRide, aby bylo v hierarchii a modelové škále značky ihned jasné, že jde o e-bike) sbírá od loňské premiéry snad jen úspěchy a pozitivní ohlasy. Ať už to jsou ceny za design a konstrukci, anebo vlastnosti a chování v terénu.

27.03.2019

Stevens E-Pordoi+ v testu

E-Pordoi není u Stevense vyloženě nováčkem. Stejný název měl celoodpružený stroj již před pěti lety, tehdy se ovšem jednalo o zcela jiný design rámu se středovým pohonem Bosch, ten k němu patřil vždy. E-Pordoi si prošel za léta ve výrobě mnoha inovacemi a poslední generaci 2019 nechybí nic z vymožeností, které by mělo současné moderní elektrokolo třídy all-mountain mít.

28.02.2019

Nový Rock Machine Blizz e70-29 má rychlost má v krvi

Horská elektrokola značky Rock Machine mají už od konstruktérů a stvořitelů v kopřivnické továrně vtisknutý základní DNA kód, jenž obsahuje hesla jako rychlost, dravost, ovladatelnost, odolnost, terén, skoky, kameny, kořeny, trail, zatáčky, výjezdy a sjezdy. S tím se narodí a odmala jim to pak vštěpují.

10.01.2019