Představení

Yamaha nabídne čtyři elektrokola do města i terénu

To, o čem jsme minulý týden psali, se nyní konečně stalo skutečností. Yamaha, až doposud výrobce a dodavatel pohonných jednotek, uvedla svou vlastní řadu elektrokol, se kterou zkusí štěstí na nejrychleji se rozvíjejícím severoamerickém trhu. Na lasvegaském veletrhu Interbike představila hned čtyři různá elektrokola určená do města i volného terénu.

21.09.2017

Orbea vyrukovala se svým prvním elektrickým trailbikem

Španělská značka Orbea v uplynulých dnech představila své vůbec první celoodpružené elektrokolo. Po strojích kategorie road a gravel, o kterých jsme vás informovali dříve, jde tak o další krok v postupné elektrifikaci sortimentu. Orbea Wild FS, jak zní celý název této novinky, je ebikem s mnoha nevšedními řešeními a jako takový rozhodně stojí za pozornost.

19.09.2017

Ghost s hardtaily Lector HybRide útočí na mety nejvyšší

Řada karbonových cross-country hardtailů Lector, jež po několik sezon patří k prodejním trhákům německé značky Ghost, se pro příští sezonu rozroste o čtyři nové modely. Nepůjde však o běžná horská kola, nýbrž o agresivně laděné elektrické hardtaily s karbonovými rámy, bohatou komponentovou výbavou a jen velmi nízkou celkovou hmotností.

08.09.2017

Specialized přitvrzuje, Turbo Kenevo míří na traily i do bikeparků

Specialized Bicycles, přední výrobce jízdních kol a elektrokol, rozšiřuje flotilu celoodpružených elektrobiků o plnokrevné enduro jménem Turbo Kenevo. K hliníkovým a nově také karbonovým trailbikům řady Turbo Levo tak rázem přibyl elektrický hromotluk, se kterým můžete bez uzardění vyrazit do bikeparků i na ty nejtěžší enduro erzety.

05.09.2017

Americký Pivot vstupuje do světa elektrokol

Jeho vývoj probíhal v naprostém utajení po dobu jednoho roku. První elektrický trailbike, se kterým měl majitel značky Chris Cocalis spojit své jméno, musel být od samého počátku naprosto dokonalý. Pivot Shuttle dostal svůj název podle způsobu, jakým zdolává dlouhá a náročná stoupání. S naprostou samozřejmostí vás vyveze k vrcholu a cestou dolů vám vyčaruje širokánský úsměv na líci.

01.09.2017

Francouzský Lapierre odtajnil své plány na příští sezonu

Lapierre, francouzský výrobce jízdních kol s více než sedmdesátiletou tradicí, přistupuje k elektrokolům se vší vážností a ta se za posledních několik let stala podstatnou součástí produktové linie značky. Lapierre v minulém týdnu oznámil své plány na příští sezonu a při té příležitosti představil několik nových celoodpružených modelů.

08.08.2017

Brompton představil své první skládací elektrokolo

O prvním elektrokole anglické kultovky Brompton se toho v kuloárech napovídalo až běda. Teprve tento týden se fanoušci této v mnoha ohledech ikonické značky konečně dočkali. První skládací elektrokolo Brompton bylo oficiálně odhaleno a současně s ním byl spuštěn také rezervační systém pro všechny případné zájemce. Rozhodně je o co stát!

01.08.2017

Trek uvedl městské elektrokolo Super Commuter+

Dnes je tomu přesně rok, co jsme se ve Švýcarských Alpách proháněli na zbrusu novém celoodpruženém elektrobiku Trek Powerfly FS. Letos se konstruktéři značky rozhodli vydat trochu jiným směrem a namísto drsného trailbiku představili městské elektrokolo jako stvořené pro každodenní dojíždění za prací a jinými povinnostmi.

19.06.2017

Německý Carver představuje dámské elektrokolo Strict E.01

Zatímco pánských elektrokol najdeme na trhu celou dlouhou řadu, modely navržené výhradně pro potřeby žen a dívek jsou stále spíše výjimkou. U elektrokol horských pak vše uvedené platí dvojnásob. Zástupci německé společnosti Carver jsou si toho dobře vědomi a pro všechny cyklistky proto přichystali nový model, který spolehlivě dostojí všem jejich požadavkům.

13.06.2017