Představení

Jednoduché elektrokolo do města? Vyzkoušejte estonský Ampler

Ampler, estonský nováček na trhu s elektrokoly, uvedl jen několik dní před koncem roku svou první kolekci městských modelů. Mladá značka, jež vyrostla díky přízni svých věrných fanoušků, spoléhá především na jednoduchost a nízkou hmotnost. Na první pohled tak jen těžko poznáte, zda před vámi stojí elektrokolo či běžné jízdní kolo.

28.12.2017

Elektrický endurobike pohledem německé značky Focus

Nedlouho poté, co světlo světa spatřil maratonský e-bike Raven 2, přichází německý Focus s další pozoruhodnou novinkou. Jásat mohou zejména příznivci technického ježdění, nový Focus Sam 2 je totiž určen právě jim. Elektrická bestie s dravou geometrií a sto sedmdesáti milimetry zdvihu, to je něco, co v nabídce dolnosaského výrobce dlouho chybělo.

07.12.2017

Švédská Husqvarna vstupuje na trh s elektrokoly

Švédskou společnost Husqvarna jistě mnozí z vás znají jako výrobce terénních motocyklů a zahradního a lesnického náčiní. Husqvarna nyní následuje mnohé jiné motocyklové značky a do svého portfolia nově zařazuje také horská, trekingová a městská elektrokola. Světlo světa spatří celkem šest modelových řad, od hardtailů až po celoodpružené speciály.

29.11.2017

Pinarello představilo své vůbec první silniční elektrokolo

Pinarello, tradiční italský výrobce především silničních kol, není ve světě elektrokol žádným nezkušeným nováčkem. Po dvou horských modelech nyní zástupci značky konečně přichází také s elektrokolem silničním. Představení novinky Pinarello Nytro proběhlo v bezprostřední blízkosti ikonického stoupání Muro Di Ca’ Del Poggio na severu Itálie.

21.11.2017

Kanadská kultovka Devinci konečně na českém trhu

Zatímco někteří výrobci své novinky představují s obrovskou pompou, jiní si vystačí jen s nepatrnou zmínkou na vlastních webových stránkách. Právě to je případ kanadské kultovky Devinci, do jejíž nabídky elektrokola přibyla tak trochu potají před pouhými několika málo týdny. A pozor, díky nově vznikajícímu zastoupení budou dostupná také na českém trhu.

10.11.2017

Ghost a Lapierre na prahu sezony 2018

Začátek babího léta je z pohledu cyklistiky tradičně velmi zajímavý. Žhavé novinky, které si svou velkou premiéru odbyly na prestižních zahraničních veletrzích, se právě v tomto období pomalu dostávají na český trh a nejinak je tomu v případě dvojbloku značek Ghost a Lapierre. Na to, co nás v příští sezoně čeká a nemine, jsme se zajeli podívat do novoměstské Vysočina Arény.

31.10.2017

Pinarello Andromeda a Rokh Hybrid míří do sériové výroby

Zatímco ještě před několika měsíci jsme jej mohli obdivovat pouze na papíře, dnes je všechno úplně jinak. Pinarello Andromeda, první elektrokolo této slavné italské značky, míří do sériové výroby a posléze na pulty obchodů. Nabídku rozšíří také dostupnější model Rokh Hybrid s hliníkovým rámem namísto karbonového. Nač se konkrétně můžeme těšit?

17.10.2017

Modulární elektrokola z dílen švédské značky Walleräng

Ačkoliv není v tuzemsku příliš známá, v její nabídce nalezneme velmi zajímavé produkty. Řeč je o švédské značce Walleräng, jež ve své domovině platí za největšího hráče na trhu s elektrokoly. Tito seveřané se již několik sezon drží koncepce takzvaných modulárních elektrokol a jejich stroje se tak dokáží podvolit takřka jakýmkoliv požadavkům.

05.10.2017

Německý Focus vytvořil horské elektrokolo nové generace

Ještě před rokem zajímavý prototyp, dnes reálný stroj aspirující na titul nejlehčího elektrobiku planety. Focus Raven, karbonový závoďák s kompaktní, a přesto výkonnou hnací jednotkou, je podle mnohých elektrokolem nové generace. Aby by také ne, hmotnost pod patnáct a půl kilogramů dává tušit, že tahle jízda bude něčím opravdu výjimečným.

02.10.2017