Představení

Mondraker e-Prime: štika v nabídce španělského výrobce

V katalogu španělské značky Mondraker se objevují elektricky poháněné hardtaily jménem e-Prime. Stroje se zdvihem sto dvacet milimetrů vpředu zaujmou pečlivě zpracovanými hliníkovými, v nejvyšších provedeních pak dokonce karbonovými rámy, které jsou doslova nabity moderními technologiemi.

15.03.2017

Středový pohon Paradox Kinetics

V nabídce řecké značky Paradox Kinetics se letos nově objevuje konverzní elektrosada, kterou je možné dovybavit každé horské či silniční kolo bez výjimky. Novinku jsme měli možnost alespoň krátce vyzkoušet, a tak můžeme jednoznačně potvrdit, že je opravdu nač se těšit.

24.02.2017

Městský elegán A2B Alva+

Elektrokola mohou sloužit k mnoha různým účelům. Ať už hovoříme o jízdě terénem, o víkendových výletech, či o každodenním dojíždění za prací, možností je tolik, že je jen stěží všechny vyjmenujeme. Ani městská elektrokola nejsou jen černobílá. Některá kladou důraz na rychlost, jiná na pohodlí, další jdou vlastní cestou a na ostatní se příliš neohlížejí.

22.02.2017

Nejsilnější elektrosada pro sjezd a freeride

Nejsilnější elektropohon dnešních dní. Těmito slovy popisují svou pohonnou jednotku zástupci mladé rakouské značky EGO Sports sídlící v solnohradském městě Eugendorfu. Na počátku přitom nestálo nic jiného nežli banální problém, se kterým se dnes a denně potýká mnoho bikových nadšenců po celém světě.

17.02.2017

Americká klasika má jméno Pedego

Zástupci značky Pedego vždy dbali na to, aby jejich elektrokola nejen dobře jezdila, ale také skvěle vypadala. Stylové městské cruisery vyznačující se pohodlným vzpřímeným posezem tuto americkou společnost proslavily po celém širém světě. Pedego elektrokola vyrábí, prodává a v mnoha městech také úspěšně půjčuje a pronajímá.

14.02.2017

Vzezření klasického motocyklu, výkony moderního elektrokola

Když už jsme si říkali, že nás američtí Hi-Power Cycles nemohou ničím překvapit, přišlo něco, s čím jsme ani trochu nepočítali. Zakladatelé značky, bratři Chris a Derek Huntovi, představili svůj nejnovější projekt, který dává vzpomenout na doby dávno minulé.

02.02.2017

Klasika v moderním hávu

Americká značka Swift Cycleworks u nás zatím příliš známá není. Za touto garážovkou, jež vyrábí elektrokola se vzhledem jako vystřiženým z počátku minulého století, však stojí zajímavý velmi příběh, který by bylo škoda nepřipomenout.

18.01.2017

Trailbike podle poslední módy

Focus, přední německý výrobce horských kol, si pro nadcházející sezonu přichystal hned několik nových elektrokol. Vrcholem nabídky se stává celoodpružený Focus Jam2, moderní trailbike, který se nebojí ani toho nejdrsnějšího terénu.

17.01.2017

Stylové retro z Kalifornie

Vintage Electric není jen dalším výrobcem stylových retro elektrokol. Služeb této kalifornské manufaktury využívají mnohé celebrity, mezi nimi také známý americký komik, moderátor, sběratel automobilů a milovník motorsportu Jay Leno. Čím ho tato elektrokola zaujala?

16.01.2017