Představení

Silniční elektrokolo podle recepisu francouzské značky Look

Jednou z mála cyklistických značek, která fenoménu elektrokol prozatím úspěšně odolávala, byl až donedávna francouzský Look. Nyní je vše jinak a tento celosvětově proslulý výrobce silničních strojů přichází se svým vůbec prvním elektrokolem. Nový Look e-765 Optimum cílí na příznivce silniční cyklistiky a jeho tváří při tom není nikdo jiný nežli legendární Bernard Hinault.

24.04.2019

Německá značka YT přichází s elektrickým endurem Decoy

YT, mladá německá značka, jež proslula modelem přímého prodeje zákazníkům, představila své první horské elektrokolo. Nejde přitom o nic menšího než o celoodpružené enduro s karbonovým rámem, moderní pohonnou jednotkou a celou řadou promyšlených detailů. Velmi zajímavý poměr ceny a výkonu považujte u této značky za samozřejmost!

11.04.2019

Italské Colnago představilo své první silniční elektrokolo

Do boje o nejlehčí silniční elektrokolo světa přibyl další velmi silný hráč. Colnago, legendární italská značka s bezmála sedmdesátiletou historií, představilo silniční elektrokolo s lehkým karbonovým rámem, mistrně ukrytým elektrickým pohonem a celkovou hmotností jen těsně nad dvanácti kilogramy.

01.04.2019

Španělská Orbea představila dětské elektrokolo eMX

Španělská značka Orbea představila svou první řadu elektrokol určených pro děti. Modely s označením eMX jsou určeny pro mladé cyklisty od šesti do deseti let věku a kromě hliníkového rámu, pečlivě zvolených komponentů a do detailu vyladěné geometrie zaujmou především velmi nízkou hmotnost hluboko pod hranicí šestnácti kilogramů.

26.03.2019

Ocelové nákladní elektrokolo osazené těmi nejlepšími komponenty

Cyklistický obchod Obst & Gemüse, který sídlí ve švýcarské Basileji a v jehož nabídce mají elektrokola opravdu silné zastoupení, oslavil své desáté narozeniny opravdu stylově. Ve spojení s nizozemským malosériovým výrobcem Elian Cycles vytvořil něco, co bychom mohli označit za dokonalé nákladní elektrokolo.

13.03.2019

Za traily s novým Rocky Mountain Growler Powerplay

Rodina elektrokol Rocky Mountain Powerplay se rozrostla o dalšího nového člena. Jmenuje se Growler, a ačkoliv se jedná o benjamínka rodu, i on dokáže pořádně vystrčit drápky. S lehkým hliníkovým rámem, agresivní trailovou geometrií a silným elektromotorem vlastní konstrukce rozdává úsměvy na počkání a v terénu dokáže hotové zázraky.

27.02.2019

Američtí Surly přicházejí s ocelovým cargobikem Big Easy

Ačkoliv se na českém a s největší pravděpodobností ani na evropském trhu vůbec neobjeví, je natolik zajímavý, že o něm zkrátka nemůžeme nenapsat. Surly Big Easy je originální nákladní elektrokolo s ocelovým rámem typu longtail, výkonným středovým elektromotorem a spoustou místa pro převoz všeho, co uznáte za vhodné.

22.02.2019

Coboc Ten Torino je elektrický gravelbike do města i divočiny

Elektrický gravelbike, jakýsi kříženec mezi silničním a horským kolem, dnes nechybí v nabídce snad žádné ze známých cyklistických značek. Kromě největších hráčů se o gravelbiky začínají pomalu zajímat také někteří menší výrobci. Jedním z nich je německý Coboc, který přichází se zbrusu novým gravelbikem Ten Torino.

19.02.2019

Společnost General Motors uvádí městská elektrokola Ariv

Automobilový koncern General Motors znovu dokazuje, že mu budoucnost naší planety není zcela lhostejná. Poté, co do nabídky mnoha svých značek zanesl hybridní či přímo elektrické automobily, nyní přichází s vlastní linií elektrokol určených převážně do města. Elektrokola Ariv mají být přívětivější a zdraví prospěšnější alternativou městské hromadné dopravě i běžným osobním vozům.

14.02.2019