Představení

Nářadí VAR na českém trhu

Zastoupení Shimana v České republice, firma PAUL LANGE-OSTRAVA, s.r.o, zařazuje do svého portfolia světovou značku nářadí VAR.

Cargo sourozenci od Shimana

Pro značku Shimano je letošní rok nejen první ostrou sezonou nového pohonu pro horská elektrokola EP8, ale výrobce si nechce nechat ujet vlak ani v cargo segmentu a speciálních elektrokolech pro rodinnou logistiku, nákupy, dojíždění i volný čas s menším nákladem, případně pro skutečnou cargo dopravu.

EuroBico jako ochutnávka z Eurobike

Němečtí organizátoři včas oznámili, že největší světový veletrh elektrokol (a také ještě zbytku mechanických jízdních kol) se od roku 2022 přesouvá do Frankfurtu nad Mohanem.

Očista dočista

„Co je čisté, nemůže být rozbité.“ Tohle heslo odjakživa razil dlouholetý mechanik české reprezentace horských kol Jan Přistoupil alias Dlouhán. A v zásadě měl pravdu, neboť aby kolo, tedy i elektrokolo, správně fungovalo, je potřeba dodat mu důkladnou péči.

21.01.2021

Designová elektrokola Vintage Electric míří do terénu

Kalifornská garážovka Vintage Electric se již více než pět let zaměřuje na výrobu elektrokol inspirovaných světem starých motocyklů. Elektrokola této značky jsme měli možnost několikrát vyzkoušet a sami sebe počítáme mezi jejich věrné fanoušky. Zpráva o tom, že Vintage Cycles konečně míří do terénu, nás proto nenechala chladnými.

06.06.2019

Američtí Pivot Cycles vyrukovali s inovovaným trailbikem Shuttle

Pivot Shuttle, první elektrický trailbike této známé americké značky, spatřil světlo světa před bezmála dvěma lety. Nyní arizonský výrobce představil inovovanou verzi tohoto stroje, která přichází hned s několika podstatnými změnami a vylepšenými. S devětadvacetipalcovými koly a vyšším zdvihem má šanci zaujmout ještě širší bikové publikum.

28.05.2019

Michelin ukázal nový motor pro městská elektrokola

Již více než sto let dodává obutí na vše, co brázdí silnice i terén. Od nákladních automobilů až po elektrokola, francouzský Michelin je ve svém oboru pojem, kterému se jen málokdo vyrovná. Že společnost s buclatým panáčkem ve znaku dnes již nemá čím překvapit? Opak je pravdou! Příkladem budiž nový elektropohon pro městská elektrokola nazvaný jednoduše E-Drive.

20.05.2019

Titanové elektrokolo Nua Bikes Electrica míří do prodeje

Nua Bikes je mladá značka jízdních kol a elektrokol, která sídlí ve španělské Barceloně. Pokud jste o ní až dosud neslyšeli, vězte, že v blízké budoucnosti tomu bude docela jinak. Prvním elektrickým počinem této společnosti je originální stroj s na míru vyráběným titanovým rámem a zadním nábojovým elektromotorem s možností rekuperace brzdné energie.

15.05.2019

Propain vstupuje do světa elektrobiků s enduro strojem Ekano

Propain, německý výrobce horských kol, který podobně jako mnoho jiných značek nabízí své stroje metodou přímého prodeje, vstupuje do světa elektrokolo s všestranným endurem s exotickým označením Ekano. S celoodpruženým hliníkovým rámem, středovým elektromotorem a možností volby průměru zapletených kol má šanci zaujmout nejširší bikové publikum.

09.05.2019