O nás

O nás

Vítejte na webu Electric Bike Action. Na informačním portálu o elektrokolech a všem ostatním, co s nimi souvisí. Současně vítejte na webové stránce stejnojmenného odborného magazínu Electric Bike Action, který od roku 2016 začíná v Česku vycházet v tištěné i elektronické podobě.

Elektrická kola, elektrokola, elektrobajky, zkrátka kola s přídavným elektrickým pohonem jsou fenoménem posledních let a neustále rostoucím trendem. A médium Electric Bike Action je reakcí na nový obor, kterému bychom rádi zasvětili naši redakční práci a osvětovou činnost. Tak aby se mezi širší veřejnost dostaly tolik potřebné informace, které mnohdy chybí jak zákazníkům nebo laikům, tak lidem v oboru.

Jak rozlišit jednotlivé typy elektrokol, pro koho jsou určena, jak máme vybrat to nejvhodnější, kde ho máme koupit a s čím musíme počítat při jeho používání? Otázek je mnoho, avšak odpovědi často nejsou dostačující. A od toho jsou tu náš web i časopis!

Redakce při své práci vychází z obsahu licenčního mateřského titulu Electric Bike Action, od kterého si obsah a logo magazínu kupuje. Jedná se o renomovaný a globální magazín o elektrokolech, který má mateřskou redakci v USA a celosvětový dosah. My si z něj chceme vzít to nejlepší – testy, trendy, zajímavosti a exkluzivní informace.

Kromě tohoto zdroje bude redakce pracovat na vlastním obsahu a monitorovat dění na domácí scéně, tak aby byla obě média – webový portál a magazín – co nejzajímavější a pro čtenáře přínosná.

Redakce webu i časopisu si klade tyto cíle:

  • podporovat rozvoj disciplíny elektrokol v České republice
  • publikovat pravdivé technické a osvětové informace v rámci oboru
  • nabízet kvalitní obsah nezávisle na inzerci
  • reflektovat dění na domácím trhu, ale současně přinášet informace a novinky z jiných evropských nebo světových trhů s elektrokoly
  • být otevřená názorům výrobců, distributorů, prodejců, zákazníků a všech čtenářů webu i magazínu
  • stát se viditelným majákem a poučeným rádcem všech, kteří si chtějí vybrat to nejvhodnější elektrokolo přesně vyhovující jejich potřebám
  • provádět nezávislé testy kol, doplňků a příslušenství
  • informovat o alternativních elektrických pohonech a sadách pro elektrifikaci běžných jízdních kol
  • přinášet zábavu, lehkost a stravitelnost informací
  • být seriózní, ale nebrat sebe sama smrtelně vážně

Za projektem Electric Bike Action stojí Ondřej Vysypal, novinář a cyklistický nadšenec, který v rámci oboru působil jako šéfredaktor měsíčníku Peloton a později také odstartoval licenční projekt světového magazínu Mountain Bike Action (www.mbaction.com), v jehož čele stál necelé tři roky. V novém týmu Electric Bike Action dále naleznete zkušené novináře a fotografy a také odborníky a další konzultanty, kteří posuzují jednak zajímavost obsahu, jednak relevantnost předkládaných informací.

Věříme, že v našich médiích najdete zalíbení a že se pro vás stanou nepostradatelným zdrojem nových a užitečných informací i zábavy. Děkujeme předem za pozornost a těšíme se na vaše reakce – volejte nám nebo pište, sledujte nás na sociálních sítích!

Těšíme se na společné chvíle v sedle elektrokol anebo při čtení a sběru informací!

Redakce.

PŘEDPLATNÉ