Novinky

Ebike závod v samém srdci Itálie

Il Classico Strade Bianche je původně dvoudenní motocyklový závod, jenž využívá proslulých prašných cest v okolí toskánského městečka Radda in Chianti. Letos se toto klání premiérově otevírá také elektrocyklistům. Ti se tak na svých strojích mohou vydat po stopách silničních cyklistů, kteří v tomto regionu rok co rok závodí na legendární jarní klasice Strade Bianche.

27.01.2017

Ebike od tvůrců nejvýkonnějšího elektromobilu světa

Když se výrobce nevýkonnějšího elektromobilu světa rozhodne pro vstup do světa elektrokol, zbystřit by měli především ti, kterým současná elektrokola připadají až příliš konvenční. Řeč je o chorvatské automobilce Rimac, respektive její sesterské značce Greyp, která před časem představila druhou generaci stroje se záhadným označením G12S.

26.01.2017

Čtyři kruhy dokonalosti

Kdo pravidelně sleduje naše stránky, ten jistě dobře ví, že zajímavá elektrokola se dají nalézt také v nabídce některých automobilek. V druhém díle našeho seriálu, jenž si klade za cíl takové stroje mapovat, zavítáme do dílen německé značky Audi.

23.01.2017

NOVÁ RUBRIKA E-MOBILITA!

Spustili jsme novou on-line rubriku na našich webových stránkách a najdete ji nově i v každém čísle našeho magazínu. Její název je E-MOBILITA.

21.01.2017

Dánská vize městské elektrocyklistiky

Designové elektrokolo, na kterém je radost jezdit každý den. Ne, to není protimluv. Těmito slovy bychom mohli popsat výtvor dánské značky Biomega, městské elektrokolo s označením OKO, jehož cílem není nic jiného, než do šedivých ulic přinést trochu radosti a originality.

20.01.2017

Lapierre Overvolt Carbon získává další cenu za design

Po úspěchu v rámci Eurobike Award v dubnu loňského roku je Lapierre Overvolt AM Carbon 900+ opět na výsluní, tentokrát jako mimořádně inovativní ebike oceněný v mezinárodní soutěži Design & Innovation Award 2017.

19.01.2017

První SUV mezi elektrokoly

Pojem sportovně užitkové vozidlo jistě znáte ze stránek automobilových magazínů. Automobily tohoto typu dnes považujeme za naprostou samozřejmost, ale může být sportovně užitkový také motocykl či snad dokonce elektrokolo? Jistěže ano!

12.01.2017

Baterie budoucnosti? Ještě si počkáme

Baterie s dvacetinásobnou kapacitou a plným dobitím v řádech jednotek sekund? I taková může být budoucnost elektrické mobility. Prototypy takových článků jsou již skutečností, avšak cesta do sériové produkce bude ještě velmi dlouhá. Jaká jsou pozitiva negativa takového vývoje, na to jsme se zeptali našich specialistů "baterkářů".

11.01.2017

Vstoupí Nicolai na trh s elektrokoly?

Německý Nicolai, jedna z nejoriginálnějších značek posledních dekád, se mezi pravověrnými cyklisty těší pověsti kultovního výrobce. Málokdo přitom tuší, že tito specialisté na práci s hliníkem se kromě běžných horských kol věnují také horským elektrokolům.

09.01.2017