Novinky

Designová elektrokoloběžka Stator Ride 5 míří do prodeje

Elektrické koloběžka nemusí vypadat nudně, myslí si zástupci amerického startupu Stator. O tom, že se nejedná pouze o planá slova, svědčí designová elektrokoloběžka Ride 5, kterou tato společnost vyvinula a která po několikaletém testování konečně míří na pulty obchodů. Stroj s masivním trubkovým rámem v ulicích rozhodně nepřehlédnete!

23. 10. 2018

Bosch získal na veletrhu Interbike cenu za nejlepší inovaci roku

Německý Bosch získal na nedávno zakončeném veletrhu Interbike cenu za nejlepší inovaci letošní roku. V konkurenci produktů z celého světa nejvíce zaujala integrovaná baterie s označením Bosch Power Tube 500. Odborná porota ocenila především její kompaktní rozměry umožňující nenápadné vestavění do rámů mnoha různých výrobců.

17. 10. 2018

McDonald´s rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s umožňuje svým zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé dobití baterií vozů. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu restaurace na pražské Průmyslové ulici.

15. 10. 2018

Pohonná jednotka Brose Drive C pro město jako stvořená

Obliba městských elektrokol neustále strmě stoupá a německý koncern Brose si je toho velmi dobře vědom. Po vzoru své domácí, ale i zahraniční konkurence proto přichází s novou pohonnou jednotkou Drive C, která dokonale vyhoví potřebám a požadavkům všech městských a příměstských cyklistů.

9. 10. 2018

Premiérový ročník World E-Bike Series odstartuje na jaře v Monte Carlu

Zatímco ještě před pár měsíci byste je spočítali na prstech jedné ruky, dnes jsou jich desítky a další rychle přibývají. Závody elektrokol se stávají naprosto samozřejmou součástí cyklistického dění, a tak bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme také první celosvětové série. A věřte tomu nebo ne, World E-Bike Series je nyní skutečně tady!

5. 10. 2018

12. ročník Pražského cyklozvonění proběhne již tuto sobotu

Další ročník akce Pražské cyklozvonění proběhne v sobotu 22. 9. 2018. Přidejte se ke společné cykloprojížďce Prahou pod vedením zkušených průvodců. Hvězdicová jízda z více než 25 míst po celé Praze bude směřovat do Křižíkovy ulice v Karlíně. Na festival plný zábavy, hudby a soutěží bude možné dojet na kole společně s některou z více než dvaceti skupin vedených zkušenými cyklisty.

21. 9. 2018

PRE zavádí mobilní platby za dobíjení elektromobilů

Další dobrá zpráva pro tuzemské majitele elektromobilů přichází z centrály společnosti Pražská energetika. Od začátku letošního září již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebujete speciální čip, kartu a ani se nemusíte nikde registrovat. Stačí mít u sebe mobilní telefon, načíst QR kód a jednoduše zahájit nabíjení.

19. 9. 2018

Jaromír Jágr tváří českých elektrokol a koloběžek Crussis

Společnost Crussis, přední český výrobce elektrokol a elektrických koloběžek, uzavřela exkluzivní partnerství s legendou českého a světového hokeje Jaromírem Jágrem. Jágr se tak stane hlavní tváří těchto trendy dopravních prostředků, které jsou určené aktivním lidem všech věkových kategorií.

10. 9. 2018

Orientační závod Bike Adventure vypisuje kategorii elektrokol

Sedmnáctý ročník cyklistického závodu Bike Adventure, jednoho z nejznámějších orientačních závodů dvojic na našem území, již pomalu klepe a s sebou přináší i jednu velkou novinku. Na startu se letos premiérově objeví také jezdci na elektrokolech, pro které byla pořadateli vypsána samostatná kategorie.

6. 9. 2018

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...