Novinky

Síť veřejného dobíjení ČEZ zahrnuje již více než 100 stanic

Hranici sta instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Zvyšující se poptávce po elektromobile a elektromobilitě obecně vychází ČEZ vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně přesně padesát, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.

26. 7. 2018

Nový Brose Drive S-Mag je menší, výkonnější a o poznání lehčí

Menší, výkonnější a hlavně o poznání lehčí. Přesně taková je nová pohonná jednotka s označením Drive S-Mag, se kterou na letošním ročníku veletrhu Eurobike vyrukovala německá společnost Brose. Velmi nízká hmotnost daná masivním použitím hořčíkové slitiny činí z tohoto motoru jednu z nejzajímavějších koupí na současném trhu.

19. 7. 2018

Pohonné jednotky Sachs Micro Mobility vstupují na scénu

Ačkoliv se s komponenty této značky dnes již příliš nesetkáváme, německá společnost Sachs má mezi českými cyklisty tradičně velmi dobré jméno. Na slavnou předchůdkyni dnes navazuje seskupení Sachs Micro Mobility, které se na nedávno skončeném veletrhu Eurobike prezentovalo hned několika velice zajímavými novinkami.

16. 7. 2018

Bosch ukázal nový displej s možností bezdrátového propojení

Vyladěný design, kompaktní rozměry a všechny funkce, které mohou sportovně smýšlející jezdci potřebovat. Těmito slovy popisuje Bosch nový typ displeje s označením Kiox, který bude od konce letošního léta dostupný pro všechny druhy pohonných jednotek. Žhavou novinkou je možnost bezdrátového spojení pomocí rozhraní bluetooth.

12. 7. 2018

Rychlodobíjecí stanice rostou kolem českých dálnic

Síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily rychle vzniká kolem českých dálnic a umožňuje v mnoha směrech cestování napříč republikou. Nejnověji začala fungovat dvojice rychlodobíjecích stanic v lokalitě Žebrák, na dálnici D5 mezi Prahou a Plzní, která vznikla díky grantu z evropského programu Connecting Europe Facility.

10. 7. 2018

Shimano přichází s novým motorem Steps E7000 pro horská kola

Zpřístupnit ty nejmodernější technologie co možná nejširšímu obecenstvu. Takový je úkol nové pohonné sady s označením Steps E7000, se kterou japonské Shimano přichází právě v těchto dnech. Ačkoliv je tato sada určena především rekreačním bikerům, v terénu si s výše postavenými elektromotory téměř v ničem nezadá.

4. 7. 2018

Xiaomi Himo je městským elektrobikem pro každého

Čínskou společnost Xiaomi jistě mnozí z vás znají coby výrobce mobilních telefonů. Málokdo přitom tuší, že portfolio tohoto technologického gigantu zahrnuje mnohem víc než jen chytrou elektroniku. Pokud zapátráte pořádně, v nabídce Xiaomi najdete kromě nejrůznějších smartphonů také elektrokola či elektrické koloběžky.

2. 7. 2018

Ministerstvo životního prostředí jezdí elektromobilem

Zaměstnanci Ministerstva životního prostředí budou při své práci využívat elektromobil Volkswagen e-Golf. Vůz náměstkovi ministra životního prostředí Vladislavu Smržovi slavnostně předali manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík a manažer prodeje ČEZ David Martinek.

27. 6. 2018

Na silnici i do terénu se zbrusu novým BMC Alpenchallenge

BMC, známá švýcarská značka silničních a horských kol, se elektrokolům doposud věnovala spíše okrajově. Nabídka sice čítala hned dva celoodpružené modely určené do terénu, ostatní kategorie však dlouho zůstávaly bez jakéhokoliv povšimnutí. Změna přichází teprve v těchto dnech, kdy švýcarský výrobce představuje zbrusu nové krosové elektrokolo.

26. 6. 2018