Novinky

Shimano přichází s lehkou a dostupnou verzí středového pohonu

Vysoká cena v porovnání s běžnými jízdními koly. Tak zní jeden z nejčastějších argumentů svědčících v neprospěch moderních elektrokol. Shimano nyní přichází s odpovědí v podobě lehkého a snadno dostupného elektromotoru, který je vhodný pro nenáročné nasazení ve městě a v jeho nejbližším okolí.

5. 9. 2018

Gearsensor varuje před čínskými napodobeninami

Gearsensor, chytré zařízení pro elektrokola se středovým motorem, které výraznou měrou přispívá k hladkému řazení a nižšímu opotřebení citlivých komponentů, se mezi výrobci i uživateli elektrokol těší velké oblibě. Nyní výrobce z východočeského Letohradu vytáhl do boje proti nelegálním čínským napodobeninám.

24. 8. 2018

Elektromobily vyrazí na Dlouhé stráně a do Štěchovic

Pětice nových elektromobilů Hyundai Ioniq poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění nejrůznějších pracovních povinností. Elektromotory se roztočí nejen na vodních elektrárnách na Dlouhých stráních a ve Štěchovicích, ale také v tepelných provozech v Trmicích a Mělníku a na specializovaných pracovištích v Plzni a Ostravě.

23. 8. 2018

Do města stylově s novými elektrokoly značky Van Moof

Van Moof, nizozemský výrobce elektrokol, kterého pozorní čtenáři našich stránek jistě velmi dobře znají, se před nadcházející sezonou pustil do zásadní modernizace obou svých klíčových modelů. Stroje ověnčené několika tituly z prestižních designových soutěží přicházejí s celou řadou chytrých vylepšení, díky nimž si jízdu městem budete užívat jako nikdy předtím.

22. 8. 2018

Další rychlodobíjecí stanice pro elektromobily funguje v Trutnově

Síť veřejných rychlodobíjecích stanic společnosti ČEZ dnes do mapy pokrytých míst zapisuje město Trutnov. V celých východních Čechách ČEZ momentálně nabízí služby dvanácti veřejných dobíjecích stanic, z toho pět rychlodobíjecích.

13. 8. 2018

Yamaha rozšiřuje nabídku motorů o dostupný model PW-TE

Yamaha rozšiřuje nabídku středových elektromotorů o další zbrusu nový kousek. Řada nejvýše postavených pohonných jednotek PW Series se pro příští sezonu rozroste o dostupný model s označením PW-TE, který bude určen především pro elektrokola městská, krosová a trekingová a také pro levnější varianty elektrokol horských.

1. 8. 2018

Angličtí Orange Bikes pracují na dalším elektrokole

V anglickém Halifaxu, sídle kultovní britské značky Orange Bikes, se stroje na ohýbaní plechů podle všeho jen tak nezastaví. Po celoodpruženém elektrokole Alpine 6 E, které bylo oficiálně uvedeno na počátku loňského roku, se již brzy dočkáme dalšího elektrického modelu, tentokráte na základech úspěšného trailového hardtailu řady Crush.

30. 7. 2018

Síť veřejného dobíjení ČEZ zahrnuje již více než 100 stanic

Hranici sta instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Zvyšující se poptávce po elektromobile a elektromobilitě obecně vychází ČEZ vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně přesně padesát, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.

26. 7. 2018

Nový Brose Drive S-Mag je menší, výkonnější a o poznání lehčí

Menší, výkonnější a hlavně o poznání lehčí. Přesně taková je nová pohonná jednotka s označením Drive S-Mag, se kterou na letošním ročníku veletrhu Eurobike vyrukovala německá společnost Brose. Velmi nízká hmotnost daná masivním použitím hořčíkové slitiny činí z tohoto motoru jednu z nejzajímavějších koupí na současném trhu.

19. 7. 2018