Novinky

E-bike vytištěný na 3D tiskárně vyhrál Cenu za zelený produkt

Elektrokolo od německého výrobce Urwahn Platzhirsch obdrželo Cenu za zelený produkt, kolo je vytištěné na 3D tiskárně. Stejné ocenění dostala firma už před rokem, za model, který je vyrobený z oceli.

21.05.2021

Jak pojistit elektrokolo? Hrozí hlavně jeho ničení

Kolo, či elektrokolo vás může vyjít na mnoho tisíc. Jak se ochránit, pokud se kolo poškodí? Využijte pojištění, díky kterému obdržíte, pokud se kolo ztratí, nebo zničí, voucher na kolo nové.

21.05.2021

VanMoof využívá službu Find My od Apple

Holandský výrobce elektrokol se rozhodl pro využívání služby Find My od společnosti Apple. Služba umožňuje najít kolo, které někdo ukradl.

20.05.2021

Další studie dokazuje, že jízda na e-biku prospívá zdraví

Studii vypracovalo Oddělení kineziologie, výživy a zdraví na Miamské univerzitě v Ohiu. Jasně dokazuje, že rozšíření elektrokol rozhodně neznamená zpohodlnění populace, které se nechce šlapat, ale že naopak poskytuje skvělé cvičení pro každého.

18.05.2021

Volkswagen pracuje na nákladním elektrokole

Nákladní elektrokola budou zřejmě velkým hitem. Ví to i německá automobilka, která pracuje na elektrokole s obřím nákladním prostorem.

17.05.2021

Krušnohorská magistrála bude celá pokrytá nabíječkami na elektrokola

Během aktuální cyklistické sezony plánuje energetická společnost Sev.en Energy dokončení sítě podél tzv. Krušnohorské magistrály a další expanzi do Karlovarského a Plzeňského kraje. Do konce roku by tam měly být uvedeny do provozu desítky dalších stanic. Souběžně investor modernizuje systém a zvyšuje kapacitu stávajících stanic.

13.05.2021

Bafang vystavoval v Číně na veletrhu

Ač se to může zdát mnohým jako sci-fi, jsou země, kde se konají velké veletrhy pro tisíce diváků. Například nedávno se v Šanghaji uskutečnil veletrh China Cycle 2021, kterého se účastnil domácí výrobce motorů Bafang.

12.05.2021

Český chytrý zámek upozorní na krádež kola

Chytrým zámkem lze opatřit kolo, nebo například lyže. Včas upozorní, že je něco v nepořádku a že se například někdo snaží kolo zcizit. V současné chvíli je zámek vyprodaný.

11.05.2021

Dobrovolníci vozí seniory na elektrokole

Dobrovolníci se mohou hlásit, pokud chtějí pomoci seniorům a zavézt je rikšou například k lékaři, nebo nadýchat se čerstvého vzduchu. Jde o elektrokolo, takže se nemusí bát, že se našlapou.

11.05.2021