Novinky

Španělský Gasgas připravuje svou první kolekci elektrokol

Španělský Gasgas, světoznámý výrobce motocyklů pro enduro a především mototrial, před časem rozšířil svou nabídku o několik elektrických modelů. Aby toho nebylo málo, zástupci značky nyní oznámili, že již od příští sezony budou nově nabízet také horská elektrokola. Prvním z řady elektrokol Gasgas má být sportovní devětadvacítka s označením Pyrenees.

30. 11. 2018

Paříž uveřejnila koncepci dlouhodobého pronájmu elektrokol

Francouzská metropole Paříž uveřejnila koncepci dlouhodobého pronájmu elektrokol. Program nesoucí označení Veligo se týká nejen hlavního města, ale také všech jeho předměstí a cílí zejména na ty cyklisty, kteří dosud při cestě do zaměstnání využívají méně ekologické způsoby dopravy, ať už městskou hromadnou dopravu, či vlastní automobil.

22. 11. 2018

Polini nabídne pohonný systém se dvěma bateriemi

Polini, italský výrobce pohonných jednotek pro elektrokola, jež v minulosti proslul výrobou motocyklových motorů, představil na veletrhu v Miláně další zajímavou novinku. Systém se dvěma bateriemi s celkovou kapacitou tisíc watthodin dokáže prodloužit dojezd až na neskutečných čtyři sta dvacet kilometrů.

19. 11. 2018

Elektrokola ve mlýně

Ke mlýnu odedávna patří kolo, ale tentokráte to není to klasické mlýnské, ale cyklistické. Na severu Prahy na dohled od řeky Vltavy a v těsném sousedství se zoologickou zahradou stojí historická budova Trojského mlýna a v té nyní najdeme nový cykloobchod s názvem Kolovna. I když, on to zase tak obyčejný cykloobchod není.

15. 11. 2018

Fazua vydala mobilní aplikaci pro uživatele elektromotorů Evation

Mnichovská společnost Fazua uvolnila do oběhu první verzi své zbrusu nové mobilní aplikace určené pro uživatele pohonných jednotek Evation. Ty jsou pro své kompaktní vnější rozměry v současné době velice vyhledávané mezi výrobci silničních a stále častěji také horských elektrokol. Jaké možnosti tato aplikace přináší?

13. 11. 2018

Termíny pro absolvování kvalifikačního standardu Mechanik elektrokol

Je pravděpodobné, že profese Mechanik elektrokol se, na rozdíl od Mechanika jízdních kol, stane živností, k jejímuž zapsání bude Živnostenský úřad vyžadovat Doklad o odborné způsobilosti. Tím je typicky výuční list v oboru, ale protože výuka tohoto oboru v ČR neexistuje, prokázání kvalifikace složením Zkoušky NSK může být pro servisy nanejvýš praktické.

8. 11. 2018

Adventní vyjížďka na elektrokolech v Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice srdečně zve na zahajovací předvánoční vyjížďku na elektrokolech, která se uskuteční v neděli 2.12. ve 14 hodin. Připraven je bohatý sportovní i kulturní program pro celou rodinu spojený s možností otestovat aktuální modely horských a krosových elektrokol. Kdo ještě elektrokol nevyzkoušel, má nyní jedinečnou příležitost!

1. 11. 2018

Williams investuje do elektrického pohonu FreeFlow

Williams Advanced Engineering, inženýrská společnost úzce navázaná na stejnojmennou stáj slavné Formule 1, oznámila mnohasetmilionovou investici do technologického startupu FreeFlow Technologies. Ten v současné době pracuje na vlastním pohonném systému pro horská a silniční elektrokola s cílem nabídnout menší a výkonnější alternativu zavedeným produktům.

31. 10. 2018

Yamaha chystá elektrický gravelbike jménem Wabash

Yamaha oznámila rozšíření nabídky elektrokol o nový gravelbike s označením Wabash. Novinka cílí na ty cyklisty, kteří se na svých vyjížďkách nechtějí příliš omezovat a kromě hladkého asfaltu si rádi si dopřejí také jízdu po nezpevněných šotolinových cestách, případně v lehkém terénu. Na své si přijdou sportovně založení jezdci i cestovatelé všeho druhu.

24. 10. 2018

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...