Novinky

V Praze začaly jezdit sdílené koloběžky Bolt, re.volt se stáhl

Po elektrokolech si bude možné vypůjčit od Boltu také elektrokoloběžky. Opět půjde o sdílené stroje, které budou stát na ulici a zájemce si je odemkne pomocí aplikace. Cena za vypůjčení bude stejná jako u elektrokol.

26.07.2021

Univerzita Karlova testovala elektrokola pro své potřeby

Univerzita Karlova disponuje v centru Prahy hned několika budovami. Coby prostředek pro přejíždění mezi nimi by ráda využila elektrokola.

20.07.2021

V Kutné Hoře půjčují elektrokola

Jedno z nejkrásnějších měst v České republice, Kutnou Horu, si nyní můžete projet na elektrokole. V místním infocentru je totiž začali půjčovat. Takto je může vyzkoušet i ten, kdo na nich doposud neseděl.

19.07.2021

Italský výrobce motorek vstupuje na trh e-biků

Společnost MV Agusta představila dvě elektrokola, první zástupce této kategorie. Doposud se totiž tato společnost specializovala pouze na výrobu silničních motocyklů. Dalším krokem má být výroba elektrických koloběžek.

17.07.2021

Elektrokolo Packa uveze náklad, nebo další lidi

Startupová společnost Blix představila elektrokolo, které je novou verzí jejich modelu Genie. Uveze buď člověka s průměrnou váhou, nebo pořádný náklad.

16.07.2021

Elektrokolo Xuan jede samo a nepadá

Čínský inženýr Peng Zhihui Jun spadl před časem z kola, a tak si usmyslel, že vymyslí takové kolo, které nebalancuje, ale drží se vždy zpříma. Prototyp kola Xuan je přesně takový, bohužel zatím jezdí pouze bez jakékoliv zátěže.

15.07.2021

Alza prodává dvě třetiny elektrokol, spolupracuje se servisem Kolofix

Náš největší online prodejce uvedl, že dvě třetiny prodaných kol jsou elektrokola. Ta se prodávají online stále častěji, zákazníci si je nechtějí před koupí vyzkoušet. Na servise bude Alza spolupracovat s Kolofix.

08.07.2021

Giant představil ový e-bike Revolt E+ s motorem Shimano EP8

Elektrokolo typu gravel využívá inteligentní podpory jízdy. Díky šesti integrovaným senzorům je podpora jízdy plynulá bez trhání a zcela přirozená.

07.07.2021

Veletrh Eurobike se přesouvá do Frankfurtu

Veletrhy Friedrichshafen a Frankfurt se rozhodly posílit svou pozici tím, že spojí své síly v oblasti nové mobility a všeobecného letectví. Veletrh Eurobike se kvůli tomu přesune z Bodamského jezera do Frankfurtu.

06.07.2021