Novinky

Kaufland v Karviné nabídne rychlé dobíjení elektromobilů

Vybrané prodejny řetězce Kaufland nabízejí svým zákazníkům možnost rychlého dobití elektromobilu. Po instalacích klasických dobíjecích stanic u pražských prodejen na Vypichu, Palmovce, v Modřanech a v ostravském Zábřehu, následovaly rychlodobíjecí stanice v Kuřimi, Kolíně, Jablonci nad Nisou a ve Šternberku. Nyní zahájila provoz také rychlodobíjecí stanice v Karviné.

25. 10. 2018

Yamaha chystá elektrický gravelbike jménem Wabash

Yamaha oznámila rozšíření nabídky elektrokol o nový gravelbike s označením Wabash. Novinka cílí na ty cyklisty, kteří se na svých vyjížďkách nechtějí příliš omezovat a kromě hladkého asfaltu si rádi si dopřejí také jízdu po nezpevněných šotolinových cestách, případně v lehkém terénu. Na své si přijdou sportovně založení jezdci i cestovatelé všeho druhu.

24. 10. 2018

Designová elektrokoloběžka Stator Ride 5 míří do prodeje

Elektrické koloběžka nemusí vypadat nudně, myslí si zástupci amerického startupu Stator. O tom, že se nejedná pouze o planá slova, svědčí designová elektrokoloběžka Ride 5, kterou tato společnost vyvinula a která po několikaletém testování konečně míří na pulty obchodů. Stroj s masivním trubkovým rámem v ulicích rozhodně nepřehlédnete!

23. 10. 2018

Bosch získal na veletrhu Interbike cenu za nejlepší inovaci roku

Německý Bosch získal na nedávno zakončeném veletrhu Interbike cenu za nejlepší inovaci letošní roku. V konkurenci produktů z celého světa nejvíce zaujala integrovaná baterie s označením Bosch Power Tube 500. Odborná porota ocenila především její kompaktní rozměry umožňující nenápadné vestavění do rámů mnoha různých výrobců.

17. 10. 2018

McDonald´s rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s umožňuje svým zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé dobití baterií vozů. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu restaurace na pražské Průmyslové ulici.

15. 10. 2018

Pohonná jednotka Brose Drive C pro město jako stvořená

Obliba městských elektrokol neustále strmě stoupá a německý koncern Brose si je toho velmi dobře vědom. Po vzoru své domácí, ale i zahraniční konkurence proto přichází s novou pohonnou jednotkou Drive C, která dokonale vyhoví potřebám a požadavkům všech městských a příměstských cyklistů.

9. 10. 2018

Premiérový ročník World E-Bike Series odstartuje na jaře v Monte Carlu

Zatímco ještě před pár měsíci byste je spočítali na prstech jedné ruky, dnes jsou jich desítky a další rychle přibývají. Závody elektrokol se stávají naprosto samozřejmou součástí cyklistického dění, a tak bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme také první celosvětové série. A věřte tomu nebo ne, World E-Bike Series je nyní skutečně tady!

5. 10. 2018

12. ročník Pražského cyklozvonění proběhne již tuto sobotu

Další ročník akce Pražské cyklozvonění proběhne v sobotu 22. 9. 2018. Přidejte se ke společné cykloprojížďce Prahou pod vedením zkušených průvodců. Hvězdicová jízda z více než 25 míst po celé Praze bude směřovat do Křižíkovy ulice v Karlíně. Na festival plný zábavy, hudby a soutěží bude možné dojet na kole společně s některou z více než dvaceti skupin vedených zkušenými cyklisty.

21. 9. 2018

PRE zavádí mobilní platby za dobíjení elektromobilů

Další dobrá zpráva pro tuzemské majitele elektromobilů přichází z centrály společnosti Pražská energetika. Od začátku letošního září již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebujete speciální čip, kartu a ani se nemusíte nikde registrovat. Stačí mít u sebe mobilní telefon, načíst QR kód a jednoduše zahájit nabíjení.

19. 9. 2018