Novinky

Orbea inovovala řadu elektrických trailbiků Wild FS

Řada elektrických trailbiků Orbea Wild FS byla oficiálně představena počátkem podzimu loňského roku. Baskický výrobce nyní pro svůj klíčový elektrický model přichystal drobný facelift, který jej v ostře nabité konkurenci znovu posune na přední příčky. S novou, podstatně agresivnější geometrií budete moci terénem proletět ještě rychleji než kdy předtím.

15. 1. 2019

Panasonic vstupuje na trh s vlastním elektrickým pohonem

Ačkoliv v domácím Japonsku ovládá více než čtyřicet procent tamějšího trhu, ve zbytku světa si tuto značku s elektrokoly spojuje pouze málokdo. Panasonic to nyní hodlá změnit a v partnerství s Kent International, největším výrobcem jízdních kol v Severní Americe, vstupuje na trh se svým vlastním elektrickým pohonem.

11. 1. 2019

Plzeňský dopravní podnik přezval čtveřici nových elektromobilů

Plzeňské městské dopravní podniky pokračují v budování elektromobilní části své flotily. Čtveřici nových elektromobilů a stejný počet dobíjecích wallboxů dodá provozovateli plzeňské městské dopravy společnost ČEZ ESCO. Ta pro oblast elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.

7. 1. 2019

Elektrický Gocycle GX přichází s novým skládacím mechanismem

Gocycle, britský výrobce oblíbených skládacích elektrokol, přichází po více než dvou letech s další, v pořadí již čtvrtou generací stejnojmenného elektrického modelu. Spíše než o evoluci však tentokrát můžeme hovořit o revoluci. Nový model GX totiž nabídne propracovaný kloubový systém, díky němuž elektrokolo složíte během jen těžko uvěřitelných deseti vteřin.

4. 1. 2019

Jízdní údaje jako na dlani s novou mobilní aplikací Shimano E-Tube

Japonské Shimano, jeden z největších výrobců pohonných jednotek pro elektrokola, přichází s novou verzí mobilní aplikace E-Tube, díky níž můžete veškeré jízdní údaje sledovat přímo na displeji svého mobilního telefonu. Aplikace je určena pro horská, trekingová i městská elektrokola vybavená pohonnými jednotkami Shimano Steps.

13. 12. 2018

V Řeži se otevírá první vodíková nabíječka pro elektromobily v Česku

Ekologicky naladění elektromobilisté mohou nově načerpat šťávu v unikátní dobíjecí stanici ve středočeské Řeži. Zdejší nabíječka je prostřednictvím lokální sítě technicko-inženýrské společnosti ÚJV Řež, u jejíhož areálu se nachází, přímo propojená s vodíkovým hospodářstvím. Střešní fotovoltaické panely vyrábějí elektřinu a její přebytky se skladují ve vodíku jako v baterii.

11. 12. 2018

Výprodejová akce Kolo pod stromeček nově v pražských Letňanech

Nevíte, co na poslední chvíli koupit pod vánoční stromeček? Chcete překvapit kolem, elektrokolem, dětskou koloběžkou, nejrůznějšími cyklodoplňky nebo sportovním oblečením? Přijďte nakoupit za výprodejové ceny na akci Kolo pod stromeček 13. a 14. prosince v Hale 6 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech!

10. 12. 2018

Sdílená elektrokola Lime nově v anglickém Milton Keynes

Poté, co svými elektrickými koloběžkami doslova zahltil největší evropská města, se nyní kalifornský startup Lime hodlá více zaměřit na elektrokola a jejich sdílení. Po úspěchu pilotních projektů v německém Frankfurtu a švýcarském Curychu se zelená elektrokola pomalu, ale jistě rozšiřují také do dalších evropských lokalit. Dočkáme se i v Praze?

7. 12. 2018

CykloŠvec otevřel novou pobočku v Českých Budějovicích

Od minulého týdne můžete v hlavním jihočeském městě navštívit zbrusu novou cyklistickou prodejnu se servisem, a to na Lidické třídě, hned vedle pivovaru Samson. O otevření nových prostor se postarala společnost CykloŠvec, která na tomto místě navazuje na dříve fungující prodejnu Legend Bike.

6. 12. 2018

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...