Novinky

Britská Royal Mail zařadila do služby elektrické tříkolky

Britská Royal Mail se po vzoru americké United Parcel Service rozhodla rozšířit flotilu doručovacích vozů o dnes tolik diskutované elektrické nákladní tříkolky. Kromě ekologické přívětivosti stojí za tímto rozhodnutím především snaha o zrychlení a zefektivnění doručování zásilek v britských velkoměstech, jež se často potýkají s dopravními problémy.

19. 3. 2019

Trutnov má jako první město u nás MHD pouze na alternativní pohon

Trutnovská městská hromadná doprava bude mít od února vozový park složený pouze z elektrobusů a autobusů na stlačený zemní plyn. Celkem sedm nových vozidel nahradí staré dieselové a doplní tak tři stávající autobusy na zemní plyn. Včetně záložních vozidel tedy bude v provozu celkem deset autobusů.

26. 2. 2019

Kultovní americká značka Foes rozjíždí výrobu elektrokol

Jednou z mála značek, které se nenechaly zlákat vábením elektrokol, byla až donedávna americká kultovka Foes. Nyní i tato, pro mnohé cyklisty legendární značka ohlásila, že co nevidět spustí výrobu svého vůbec prvního elektrického enduro biku. Již podle prvních fotografií je jasné, že se máme opravdu na co těšit.

20. 2. 2019

Nicolas Vouilloz v čele Lapierre eTeam Bike MTB Racing

Elektrokola nejsou v nabídce francouzské značky Lapierre žádnou novinkou. Naopak, elektrokoly a vším, co s nimi souvisí, se intenzivně zabývá již bezmála šest sezon. S rostoucím počtem ebikových závodů nyní Lapierre přistoupil k dalšímu razantnímu kroku a v domovském Dijonu představil sestavu jezdců, kteří se právě na takové podniky budou specializovat.

18. 2. 2019

Když to nejlepší nestačí, je tu obchod a kavárna Bikeclinic

Kavárna pro všechny cyklisty i elektrocyklisty Bikeclinic Café v pražské Písnici nabízí vybraná jídla z nejlepších toskánských surovin a velký výběr nápojů. Polovina prostoru s pohodlnými židlemi a stolky svádí k posezení a ta druhá je takovou malou galerií značek horských a silničních kol a také elektrokol Trek a Cannondale, která nabízí stejnojmenná prodejna Bikeclinic v centru Prahy.

13. 2. 2019

Yannick Granieri nově na elektrokolech značky Haibike

Elektrokola jsou v současné době nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím cyklistiky. Svědčí o tom nejen počty nových modelů, které týden co týden přicházejí na trh, ale také počty známých jezdců, kteří se s elektrokoly rozhodli spojit svou budoucnost. Dalším slavným jménem, které budeme v příštích sezonách vídat na elektrokole, je francouzský freerider Yannick Granieri.

11. 2. 2019

Jivr nabídne originální skládací elektrokolo prosté řetězu

Elektrokola a crowdfunding. Spojení, která dalo vzniknout hned několika zajímavým a komerčně úspěšným modelům napříč všemi cyklistickými škatulkami. Od elektrokol horských až po ta městská, model komunitního financování pomáhá uspět těm, jejichž nápady by jinak zůstaly nevytěženy. Další, kdo zkouší své štěstí, je britský startup jménem Jivr.

28. 1. 2019

Electric Bike Action se zúčastnil veletrhu Regiontour 2019

Zúčastnili jsme se veletrhu cestovního ruchu Regiontour a Go v Brně a postavili jsme stánek v samostatné specializované expozici pod názvem Cykloturistika nejen v regionech ČR. Naším spoluvystavovatelem bylo Bed & Bike Prachatice a společně jsme vytvořili dobrý tým. Stánky na veletrhu byly zajímavé a tipů na skvělou dovolenou v sedle elektrokola jste mohli najít spoustu.

21. 1. 2019

Bafang spojil síly s olympijským vítězem Bartem Brenjensem

Bafang, přední čínský výrobce pohonný jednotek pro elektrokola, informoval o navázání spolupráce s někdejším olympijským vítězem na horských kolech Bartem Brentjensem. Nizozemský biker a dnes úspěšný sportovní manažer bude pomáhat s vývojem nového stroje, který by se měl objevit na startu premiérového světového šampionátu elektrokol.

17. 1. 2019

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...