Novinky

12. ročník Pražského cyklozvonění proběhne již tuto sobotu

Další ročník akce Pražské cyklozvonění proběhne v sobotu 22. 9. 2018. Přidejte se ke společné cykloprojížďce Prahou pod vedením zkušených průvodců. Hvězdicová jízda z více než 25 míst po celé Praze bude směřovat do Křižíkovy ulice v Karlíně. Na festival plný zábavy, hudby a soutěží bude možné dojet na kole společně s některou z více než dvaceti skupin vedených zkušenými cyklisty.

21. 9. 2018

PRE zavádí mobilní platby za dobíjení elektromobilů

Další dobrá zpráva pro tuzemské majitele elektromobilů přichází z centrály společnosti Pražská energetika. Od začátku letošního září již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebujete speciální čip, kartu a ani se nemusíte nikde registrovat. Stačí mít u sebe mobilní telefon, načíst QR kód a jednoduše zahájit nabíjení.

19. 9. 2018

Jaromír Jágr tváří českých elektrokol a koloběžek Crussis

Společnost Crussis, přední český výrobce elektrokol a elektrických koloběžek, uzavřela exkluzivní partnerství s legendou českého a světového hokeje Jaromírem Jágrem. Jágr se tak stane hlavní tváří těchto trendy dopravních prostředků, které jsou určené aktivním lidem všech věkových kategorií.

10. 9. 2018

Orientační závod Bike Adventure vypisuje kategorii elektrokol

Sedmnáctý ročník cyklistického závodu Bike Adventure, jednoho z nejznámějších orientačních závodů dvojic na našem území, již pomalu klepe a s sebou přináší i jednu velkou novinku. Na startu se letos premiérově objeví také jezdci na elektrokolech, pro které byla pořadateli vypsána samostatná kategorie.

6. 9. 2018

Shimano přichází s lehkou a dostupnou verzí středového pohonu

Vysoká cena v porovnání s běžnými jízdními koly. Tak zní jeden z nejčastějších argumentů svědčících v neprospěch moderních elektrokol. Shimano nyní přichází s odpovědí v podobě lehkého a snadno dostupného elektromotoru, který je vhodný pro nenáročné nasazení ve městě a v jeho nejbližším okolí.

5. 9. 2018

Gearsensor varuje před čínskými napodobeninami

Gearsensor, chytré zařízení pro elektrokola se středovým motorem, které výraznou měrou přispívá k hladkému řazení a nižšímu opotřebení citlivých komponentů, se mezi výrobci i uživateli elektrokol těší velké oblibě. Nyní výrobce z východočeského Letohradu vytáhl do boje proti nelegálním čínským napodobeninám.

24. 8. 2018

Elektromobily vyrazí na Dlouhé stráně a do Štěchovic

Pětice nových elektromobilů Hyundai Ioniq poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění nejrůznějších pracovních povinností. Elektromotory se roztočí nejen na vodních elektrárnách na Dlouhých stráních a ve Štěchovicích, ale také v tepelných provozech v Trmicích a Mělníku a na specializovaných pracovištích v Plzni a Ostravě.

23. 8. 2018

Do města stylově s novými elektrokoly značky Van Moof

Van Moof, nizozemský výrobce elektrokol, kterého pozorní čtenáři našich stránek jistě velmi dobře znají, se před nadcházející sezonou pustil do zásadní modernizace obou svých klíčových modelů. Stroje ověnčené několika tituly z prestižních designových soutěží přicházejí s celou řadou chytrých vylepšení, díky nimž si jízdu městem budete užívat jako nikdy předtím.

22. 8. 2018

Další rychlodobíjecí stanice pro elektromobily funguje v Trutnově

Síť veřejných rychlodobíjecích stanic společnosti ČEZ dnes do mapy pokrytých míst zapisuje město Trutnov. V celých východních Čechách ČEZ momentálně nabízí služby dvanácti veřejných dobíjecích stanic, z toho pět rychlodobíjecích.

13. 8. 2018