Novinky

Dobíječky zvedly objem dobíjení o 122 %, nejvíce se tankovalo v Praze

Objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl o více než 122 procent. Nejčastěji řidiči elektromobilů doplňovali baterie vozů ve trojici pražských lokalit a v Olomouci. Skupina ČEZ aktuálně v České republice provozuje více než 140 veřejných dobíjecích stanic, z toho je přes osmdesát rychlodobíjecích.

7. 5. 2019

Vyčleňte se ze stáda s novým elektrokolem belgické značky Cowboy

Městská elektrokola udolala za posledních několik let obrovský kus cesty. Z těžkých a designově nepříliš povedených molosů se vyvinuly lehké moderní stroje, za kterými se na ulicích otáčejí davy a které v sobě sdružují funkce, jež byly ještě před několika lety nemyslitelné. Další takovým je chytré elektrokolo z dílny belgického startupu Cowboy.

6. 5. 2019

S Hansem Reyem na elektrokole napříč italskou Neapolí

Někdejší trialista, dnes bikový všeuměl a dobrodruh Hans Rey vyrazil do italské Kampánie, aby na svém elektrokole prozkoumal krásy Neapole a přilehlého Amalfitánského pobřeží. Kromě barvitého cestopisu, který jste si mohli a stále můžete přečíst v aktuálním vydání našeho magazínu, si Hans pro své věrné fanoušky připravil také více než půlhodinové video mapující ty nejzajímavější okamžiky z celé výpravy.

25. 4. 2019

Šokujte cestou do práce s novým Coast Cycles Buzzraw X

Proč by všechna elektrokola měla vypadat stejně? A proč se cestou do práce trochu nepobavit? Coast Cycles Buzzraw X vás přesvědčí o tom, že si i ve městě můžete užít spoustu zábavy. Ať už v teniskách a džínách cestou do kina či baru, nebo v oxfordkách a obleku cestou na další ranní poradu, všednodenní nudu rozhodně nečekejte.

10. 4. 2019

ČEZ nabízí elektromobily v balíčku s dobíječkou a dalšími výhodami

Elektromobilitu jako komplexní službu začala pro domácnosti a živnostníky poskytovat společnost ČEZ Prodej. Společně se zakoupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů.

9. 4. 2019

Cyklozávod Milada v novém a s elektrokoly na startu

Už 4. května pokračuje sportovní seriál Milada Tour závodem Cyklozávod Milada. Hned první květnový víkend čeká všechny nadšené bikery největší cyklistická akce na Ústecku. Tou nebude nic jiného než Cyklozávod Milada. Tradiční MTB maraton, který se koná již dvanáctý rok v bezprostřední blízkosti unikátního přírodního prostředí jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem.

4. 4. 2019

Shimano STEPS je nyní kompatibilní také se silničními pákami

Japonský výrobce cyklistických komponentů Shimano se rozhodl dále rozšířit možnosti využití elektromotorů řady STEPS. Díky novému firmwaru, který spatří světlo světa v příštím týdnu, bude možné elektromotory Shimano kombinovat s elektronickým silničním řazením Ultegra Di2. Shimanu se tímto rozhodnutím otevírá cesta na trh se silničními, gravel a cyklokrosovými elektrokoly.

3. 4. 2019

Cyklo shop Mojekolo otevírá v Brně již druhou prodejnu

Síť cyklo obchodů Mojekolo se od března ještě více věnuje Brňákům, a to díky již druhé prodejně, která byla Brně otevřena. Cyklo shop o rozloze dvě stě dvacet čtverečních metrů najdete v Brně Černovicích v Mlýnské ulici.

25. 3. 2019

Britská Royal Mail zařadila do služby elektrické tříkolky

Britská Royal Mail se po vzoru americké United Parcel Service rozhodla rozšířit flotilu doručovacích vozů o dnes tolik diskutované elektrické nákladní tříkolky. Kromě ekologické přívětivosti stojí za tímto rozhodnutím především snaha o zrychlení a zefektivnění doručování zásilek v britských velkoměstech, jež se často potýkají s dopravními problémy.

19. 3. 2019