Novinky

Nový lídr na scéně

Shimano představilo novou vlajkovou loď své řady středových pohonů pro elektrokola. Nese název Shimano EP8 a jedná se o špičkový motor určený pro horská elektrokola a další typy e-biků do terénu a pro náročnější uživatele.

Zapojte se do průzkumu v oblasti elektromobility

Pomozte při revoluci na trhu elektromobility! Jste majitel elektromobilu nebo plug-in hybridu? SOUTĚŽTE s námi o tablet (Lenovo TAB M10 FHD Plus 4GB + 64GB Iron Grey)!

Tři motory v testu

V rámci testovacího dne elektrokol v příbramské prodejně Ebike Partners jsme se rozhodli udělat krátký srovnávací test tří populárních středových motorů od značek Bosch, Yamaha a Shimano.

Růst prodejů elektrokol hlásí také Alza

Uzavřená sportoviště změnila způsob, jak lidé tráví volný čas. Data největšího českého e-shopu potvrzují rostoucí popularitu cyklistiky, zejména elektrických kol. Při meziročním srovnání vzrostly od začátku roku jejich prodeje o více než 200 %.

Specialized svolává 2500 baterií k opravě

Společnost Specialized informovala, že se jí mají přihlásit uživatelé baterií, která se využívají v elektrokolech Turbo Levo a Kenevo. Jde o kola, která byla vyrobena mezi lety 2017 a 2019.

29.07.2021

V Praze začaly jezdit sdílené koloběžky Bolt, re.volt se stáhl

Po elektrokolech si bude možné vypůjčit od Boltu také elektrokoloběžky. Opět půjde o sdílené stroje, které budou stát na ulici a zájemce si je odemkne pomocí aplikace. Cena za vypůjčení bude stejná jako u elektrokol.

26.07.2021

Univerzita Karlova testovala elektrokola pro své potřeby

Univerzita Karlova disponuje v centru Prahy hned několika budovami. Coby prostředek pro přejíždění mezi nimi by ráda využila elektrokola.

20.07.2021

V Kutné Hoře půjčují elektrokola

Jedno z nejkrásnějších měst v České republice, Kutnou Horu, si nyní můžete projet na elektrokole. V místním infocentru je totiž začali půjčovat. Takto je může vyzkoušet i ten, kdo na nich doposud neseděl.

19.07.2021

Italský výrobce motorek vstupuje na trh e-biků

Společnost MV Agusta představila dvě elektrokola, první zástupce této kategorie. Doposud se totiž tato společnost specializovala pouze na výrobu silničních motocyklů. Dalším krokem má být výroba elektrických koloběžek.

17.07.2021