Novinky

Tři motory v testu

V rámci testovacího dne elektrokol v příbramské prodejně Ebike Partners jsme se rozhodli udělat krátký srovnávací test tří populárních středových motorů od značek Bosch, Yamaha a Shimano.

Růst prodejů elektrokol hlásí také Alza

Uzavřená sportoviště změnila způsob, jak lidé tráví volný čas. Data největšího českého e-shopu potvrzují rostoucí popularitu cyklistiky, zejména elektrických kol. Při meziročním srovnání vzrostly od začátku roku jejich prodeje o více než 200 %.

Nový lídr na scéně

Shimano představilo novou vlajkovou loď své řady středových pohonů pro elektrokola. Nese název Shimano EP8 a jedná se o špičkový motor určený pro horská elektrokola a další typy e-biků do terénu a pro náročnější uživatele.

Luna Cycle uvádí na trh 2,5kW vysoce výkonné celoodpružené elektrokolo X2

Výrobce elektrických kol z jižní Kalifornie Luna Cycle představil své nové vysoce výkonné a vysoce výkonné elektrokolo. Elektrokolo se vyprodalo téměř okamžitě po svém představení.

25.11.2021

Rakouská společnost vozí na elektrokole urny

Společnost z Vídně vozí na elektrokole urny se spálenými ostatky nebožtíků. Ty bere i na projížďku oblíbenými místy, kde se jako živí toulali.

24.11.2021

Cyklobest představí zcela nový přepracovaný pohon elektrokol označený BOSCH Smart Systém

26. až 28. listopadu se v Brně koná veletrh Life!, kde si přijdou na své také fanoušci elektrokol. Český distributor Cyklobest, který dodává elektrokola a další pomůcky a součástky, zde představí nový pohon Bosch.

23.11.2021

Na elektrokolech Cowboy je možné bezdrátově nabíjet mobil

Spark Connected, společnost, která vývíji technologie bezdrátového napájení, oznámil partnerství s Cowboy, výrobcem elektrokol se sídlem v Bruselu, který uvedl na trh nejnovější série kol s řešením bezdrátového nabíjení Spark Connected.

21.11.2021

Rohlík.cz nasazuje do provozu nákladní elektrokola

Online supermarket Rohlik.cz nasadil do ostrého provozu 23 nákladních elektrokol, která doposud testoval. Do budoucna chce sázet pouze na bezemisní přepravu.

20.11.2021

Značka Porsche převzala výrobce elektrokol Greyp

Společnost Porsche ukazuje, že to s elektrokoly myslí skutečně vážně. Nejen že vyvíjí svá elektrokola, kterou jsou údajně nehledě na vysokou cenu, již vyprodaná, navíc koupila chorvatskou firmu Greyp, kterou založil inovátor a chorvatský podnikatel Mate Rimac.

18.11.2021