Novinky

V Paříži radnice přispěje na nákup elektrokola 500 EUR

Více jak deset milionů obyvatel Paříže a jejího okolí by od února příštího roku mohli čerpat poukázku na 500 EUR na nákup elektrokola. Alespoň to plánuje Valerie Pecresse ředitelka národní dopravní agentury.

23.09.2019

Kolo nebo motorka? Neobvyklý model Varaneo Café Racer

Jste fanoušci silných motorek? Nejnovější model firmy Varaneo by mohl být pro vás přesně tím pravým. Elektrokolo Varaneo Café Racer totiž vypadá přesně takhle.

19.09.2019

Nové kolo Cannondale NEO se vyrábí ve čtyřech variantách

Značka Cannondale představila svůj nový mode elektrokola, robustní model, který se nazývá Canvas NEO. Kolo by mělo být bezpečné, výkonné a přitom pohodlné.

18.09.2019

Elektrokoloběžku bude prodávat také Mercedes-Benz

Na frankurthském autosalonu oznámila firma Mercedes-Benz, že i ona bude vyvíjet elektrokoloběžku. Má se jednat o vozítko, které by mělo pokrýt dnes tak často zmiňovanou první, nebo poslední míli cesty.

18.09.2019

Nechte si umýt elektrokolo zdarma

Do čtvrtka 20.září si můžete v Praze nechat umýt zcela zdarma své kolo, a to díky iniciativě Prahou čistou stopou, která se zasazuje o čistou a ekologickou přepravu v hlavním městě.

16.09.2019

Za staré auto elektrokolo, v Kalifornii chtějí ulice bez aut

Stará a páchnoucí auta v Kalifornii nejsou vítaná. Iniciativa Clean Cars 4 All kromě mnoha jiných aktivit nabízí výměnu starého auta se spalovacím motorem za elektrokolo.

13.09.2019

Bosch představil systém pro kočárek s elektrickým pohonem

Nejenom koloběžky a kola dostaly elektrický pohon, to samé se chystá u kočárků, ze kterých by se mohla stát autonomní vozítka pro své malé pasažéry. Kočárek od firmy Bosch je přesně takový.

11.09.2019

V Jeseníkách najdete dvacet nových nabíječek

Zatímco v jedné části Jeseníků jezdce na elektrokolech vyhánějí, na mnoha jiných místech jim vytvářejí co nejlepší podmínky. Sdružení cestovního ruchu v Jeseníkách instaluje několik desítek nových nabíječek.

10.09.2019

Rychlebské stezky chtějí vyhnat jezdce na elektrokolech

Správci Rychlebských stezek se neobyčejně ostře pustili do jezdců na elektrokolech, které na stezkách vidí velmi neradi. A důvod? Prý stezky na rozdíl od běžných cyklistů ničí.

09.09.2019