Novinky

Ve Francii zakázali reklamu na ebike VanMoof

Vysílání videospotu na elektrokolo zakázal francouzský regulátor reklamy Autorité de régulation professionnelle de la publicité. A důvod? Reklama prý vytváří strach z aut.

02.07.2020

Aplikace od Bosche už umí přivolat pomoc

Aplikace COBI.Bike App, kterou je možné si instalovat do mobilního telefonu a propojit s elektrokolem, získala novou funkci. Tou je přivolání lékařské pomoci v okamžiku nouze.

30.06.2020

Elektrokola půjčují už i v Bruntále. Projeďte se po okolí!

Okolí Bruntálu láká ke krásným vyjížďkám. Vypravit se na ně můžete i na elektrokole, pokud nemáte svoje vlastní, můžete si ho vypůjčit u městského úřadu v Bruntále.

30.06.2020

Vědci pracují na elektrokole ovládaném myslí

Australští vědci vyvíjejí elektrokolo, které bude spolupracovat s lidskou myslí. Mělo by jít o kolo velmi bezpečné, které by mohlo zachraňovat životy.

26.06.2020

Český Freebike dodá tísíce elektrokol do Varšavy

Česká firma Freebike, která provozuje sdílená elektrokola, získala obchod snů. Do polského hlavního města má dodat elektrokola díky vítězství ve veřejném tendru.

22.06.2020

Budou v Praze zásobovat elektrokola?

Podle pražského magistrátu by se měla v Praze začít budovat mikrodepa, ze kterých by náklad vozila nákladní elektrokola. K jejich využití ve městech vyzývá také Evropská cyklistická federace.

18.06.2020

Britský výrobce motorek Triumph představuje první e-bike

Motorky značky Triumph si oblíbil tajný agent James Bond. Jak by se mu asi líbilo elektrokolo od téže značky? První model od této firmy nese označení Trekker GT.

17.06.2020

První skládačka, co ujede sto kilometrů

Model FIIDO D11 snadno složíte třeba do kufru auta, přitom umožňuje najet na jedno nabití baterie až sto kilometrů. Mile vás překvapí také cenou, v předprodeji si ho lze pořídit opravdu levně.

15.06.2020

Unikátní síť dobíjecích stanic vznikla v Jeseníkách

Návštěvníci Jeseníků, kteří se zde chtějí projíždět na elektrokolech, se nemusí omezovat dojezdem pouze na jedno nabití. Vzniká zde totiž síť dobíjecích stanic, které jsou umístěny tak, aby turisté poznali i méně známá a odlehlejší místa hor.

13.06.2020