Novinky

První elektrokolo od Intense získává stále reálnější obrysy

Přibližně před dvěma týdny jsme vás informovali o tom, že kalifornští Intense Cycles chystají do výroby své vůbec první elektrokolo. Jen si vzpomeňte na snímky prototypu se surovým hliníkovým rámem, na kterém majitel značky Jeff Steber ukrajoval první testovací kilometry. Dnes vyšlo najevo, že Intense je s vývojem svého elektrokola mnohem dál, než jsme si všichni mysleli.

19. 6. 2018

Mezi mořem a jezery

Opět nás to odválo do země našich severních sousedů. A opět to byla nezapomenutelná poznávačka polské kultury a zvyklostí i tradic našich sousedů, objevování nádherné krajiny a zajímavých míst. Využili jsme pohostinnosti našich přátel a také perfektního servisu zdejších ubytovacích i restauračních zařízení a služeb.

15. 6. 2018

Sociální služby Ústeckého kraje věří elektromobilům

V rámci smlouvy o vzájemné spolupráci mezi společností ČEZ a Ústeckým krajem se naplnil projekt elektromobility pro vybrané příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb. Celkem 19 elektromobilů darovaných společností ČEZ poslouží zejména k městské přepravě klientů do zdravotnických zařízení.

12. 6. 2018

Prototyp elektrokola z dílen amerických Intense Cycles

Americký Intense Cycles na svém instagramovém účtu uveřejnil první snímky nového celoodpruženého elektrokola. Novinka má prozatím podobu neotesaného prototypu, jehož základem je surový hliníkový rám s virtuálním systémem zadního odpružení a na první pohled moderní trailovou geometrií.

8. 6. 2018

Rychlonabíjecí stojany nově na čerpacích stanicích Benzina

Unipetrol rozšíří nabídku pohonných hmot v síti čerpacích stanic Benzina o elektrickou energii. Se Skupinou ČEZ se dohodl na zprovoznění několika desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice. První dvojice stojanů byla uvedena do zkušebního provozu na čerpací stanici v Rousínově u Vyškova.

7. 6. 2018

Nová generace pohonu Shimano Steps pro trekingová elektrokola

Shimano představilo novou generaci elektromotoru Steps určenou pro trekingová, krosová a městská elektrokola. Novinka s označením E6100 vychází z dříve představeného a dnes již dobře zavedeného elektromotoru E8000, na rozdíl od něj však nemíří do terénu, ale na hladké silnice a cyklostezky.

4. 6. 2018

Kladno jako první město v ČR nabídne systém sdílených kol s možností elektrického pohonu

Město Kladno spustilo unikátní systém sdílených kol. „Jako první v republice nabízíme Kladeňákům i návštěvníkům města bikesharing využívající elektrokola. Tím tento způsob dopravy otevíráme skutečně všem, bez ohledu na jejich fyzickou zdatnost či například věk,“ říká kladenský primátor Milan Volf.

1. 6. 2018

Cannondale představil elektrický trailbike Cujo Neo 130

Americký Cannondale představil další ze svých novinek pro nadcházející sezonu. Vývojáři se tentokrát soustředili na kategorii trailbiků a nabídku doplnili celoodpruženým elektrokolem s označením Cujo Neo 130. Ačkoliv míří především na traily, svým pojetím je tento sympatický univerzál určen širokém bikerskému publiku.

31. 5. 2018

Kaufland a ČEZ otevírají další dobíjecí stanici pro elektrokomobily

Vybrané lokality řetězce Kaufland po celé České republice postupně nabízejí svým zákazníkům možnost rychlého dobití elektromobilu během nákupu. Po nedávné premiéře v Kuřimi dnes zahájila provoz stanice v Hodoníně. Elektromobilita Skupiny ČEZ plánuje během následujících dvou let vybudovat v lokalitách Kaufland dalších několik desítek těchto zařízení.

30. 5. 2018

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...