Novinky

Elektrokola ve mlýně

Ke mlýnu odedávna patří kolo, ale tentokráte to není to klasické mlýnské, ale cyklistické. Na severu Prahy na dohled od řeky Vltavy a v těsném sousedství se zoologickou zahradou stojí historická budova Trojského mlýna a v té nyní najdeme nový cykloobchod s názvem Kolovna. I když, on to zase tak obyčejný cykloobchod není.

15. 11. 2018

Fazua vydala mobilní aplikaci pro uživatele elektromotorů Evation

Mnichovská společnost Fazua uvolnila do oběhu první verzi své zbrusu nové mobilní aplikace určené pro uživatele pohonných jednotek Evation. Ty jsou pro své kompaktní vnější rozměry v současné době velice vyhledávané mezi výrobci silničních a stále častěji také horských elektrokol. Jaké možnosti tato aplikace přináší?

13. 11. 2018

Termíny pro absolvování kvalifikačního standardu Mechanik elektrokol

Je pravděpodobné, že profese Mechanik elektrokol se, na rozdíl od Mechanika jízdních kol, stane živností, k jejímuž zapsání bude Živnostenský úřad vyžadovat Doklad o odborné způsobilosti. Tím je typicky výuční list v oboru, ale protože výuka tohoto oboru v ČR neexistuje, prokázání kvalifikace složením Zkoušky NSK může být pro servisy nanejvýš praktické.

8. 11. 2018

Adventní vyjížďka na elektrokolech v Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice srdečně zve na zahajovací předvánoční vyjížďku na elektrokolech, která se uskuteční v neděli 2.12. ve 14 hodin. Připraven je bohatý sportovní i kulturní program pro celou rodinu spojený s možností otestovat aktuální modely horských a krosových elektrokol. Kdo ještě elektrokol nevyzkoušel, má nyní jedinečnou příležitost!

1. 11. 2018

Williams investuje do elektrického pohonu FreeFlow

Williams Advanced Engineering, inženýrská společnost úzce navázaná na stejnojmennou stáj slavné Formule 1, oznámila mnohasetmilionovou investici do technologického startupu FreeFlow Technologies. Ten v současné době pracuje na vlastním pohonném systému pro horská a silniční elektrokola s cílem nabídnout menší a výkonnější alternativu zavedeným produktům.

31. 10. 2018

Kaufland v Karviné nabídne rychlé dobíjení elektromobilů

Vybrané prodejny řetězce Kaufland nabízejí svým zákazníkům možnost rychlého dobití elektromobilu. Po instalacích klasických dobíjecích stanic u pražských prodejen na Vypichu, Palmovce, v Modřanech a v ostravském Zábřehu, následovaly rychlodobíjecí stanice v Kuřimi, Kolíně, Jablonci nad Nisou a ve Šternberku. Nyní zahájila provoz také rychlodobíjecí stanice v Karviné.

25. 10. 2018

Yamaha chystá elektrický gravelbike jménem Wabash

Yamaha oznámila rozšíření nabídky elektrokol o nový gravelbike s označením Wabash. Novinka cílí na ty cyklisty, kteří se na svých vyjížďkách nechtějí příliš omezovat a kromě hladkého asfaltu si rádi si dopřejí také jízdu po nezpevněných šotolinových cestách, případně v lehkém terénu. Na své si přijdou sportovně založení jezdci i cestovatelé všeho druhu.

24. 10. 2018

Designová elektrokoloběžka Stator Ride 5 míří do prodeje

Elektrické koloběžka nemusí vypadat nudně, myslí si zástupci amerického startupu Stator. O tom, že se nejedná pouze o planá slova, svědčí designová elektrokoloběžka Ride 5, kterou tato společnost vyvinula a která po několikaletém testování konečně míří na pulty obchodů. Stroj s masivním trubkovým rámem v ulicích rozhodně nepřehlédnete!

23. 10. 2018

Bosch získal na veletrhu Interbike cenu za nejlepší inovaci roku

Německý Bosch získal na nedávno zakončeném veletrhu Interbike cenu za nejlepší inovaci letošní roku. V konkurenci produktů z celého světa nejvíce zaujala integrovaná baterie s označením Bosch Power Tube 500. Odborná porota ocenila především její kompaktní rozměry umožňující nenápadné vestavění do rámů mnoha různých výrobců.

17. 10. 2018