Novinky

Na e-biku bez roušky, prodejny otevřené od 9. dubna

Nejnovější výroky vlády museli přivítat sportovci, cyklisté zvláště. A také majitelé prodejen i servisů kol a elektrokol. První vlna rozvolňování opatření, která vláda učinila kvůli epidemii koronaviru, se totiž týká právě jich.

06.04.2020

Švédské elektrokolo získalo cenu Red Dot za design

Švédské lehké elektrokolo Ösa od značky Cake vyhrálo letošní prestižní ceny Red Dot, futuristické švédské značce se to podařilo dokonce už podruhé.

05.04.2020

Uzavření prodejny už nevadí, elektrokola přijedou za vámi

Pražská prodejna ekolo.cz přichází s novinkou, která řeší problém s uzavřenými prodejnami na začátku jarní sezony.

02.04.2020

Ebike Saigon váží málo, ale najede hodně

Elektrokolo od startupové firmy, která vznikla ve vietnamském Sillicon Valley, je lehké, lze ho modulovat a vyveze vás na opravdu dlouhý výlet. Zakladatel firmy je sice právě v karanténě, ale výroba by se měla co nejdříve obnovit.

29.03.2020

Koloběžky Lime v Praze zatím skončily

Na elektrokoloběžkách Lime se už v Praze nesvezete, kvůli nouzovému stavu je firma z ulic stáhla. Nejedná se ale jen o Prahu, ale o mnoho dalších měst.

28.03.2020

Levný a sexy, takový je nový ebike Babymaker

Pokud se poohlížíte po elektrokole, které vypadá dobře a přitom vaši kapsu opravdu nezatíží, pak nezapomeňte vzít do úvahy nový model Babymaker od kalifornské firmy BLX Bike.

26.03.2020

Jak fungují servisy a prodejny elektrokol v době koronaviru?

Opatření proti šíření koronaviru tvrdě dopadají na všechny z nás, nejvíce na ty, kdo mají obchod, či provozovnu. Jak je to s prodejnami a servisy elektrokol?

25.03.2020

Koronavirus a situace v oboru

Průšvih s epidemií koranaviru přišel v mimořádně nevhodnou dobu a zdramatizoval situaci pro celý průmysl jízdních kol a elektrokol. V první fázi v lednu a v únoru ochromil výrobu v Číně, kde se stále vyrábí více než 80% všech cyklo komponent, baterií, motorů, atd. V posledních 14 dnech, kdy nákaza začala kosit pacienty a také byznys v Evropě, je na místě udělat rychlý přehled: kdo a jakým způsobem na problém reaguje.

25.03.2020

V Liberci budou sdílená elektrokola

Firmě Rekola se podařilo získat zakázku na vybavení Liberce běžným a elektrickými koly, které si bude moci kdokoliv půjčit ze stojanů, které ve městě umístí. Předpokládá se, že k dispozici by měly být od května.

21.03.2020

Číslo 1/2020

Vychází 11. března

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...