Novinky

Nový lídr na scéně

Shimano představilo novou vlajkovou loď své řady středových pohonů pro elektrokola. Nese název Shimano EP8 a jedná se o špičkový motor určený pro horská elektrokola a další typy e-biků do terénu a pro náročnější uživatele.

PRE buduje další dobíjecí stanice, do vánoc si lze dobíjet zdarma

Společnost PRE instalovala stou dobíjecí stanici. Jde o ultrarychlá dobíjecí stanice o výkonu 150 kW v obchodním centru Fashion Arena Prague Outlet. V současnosti má síť PREpoint již 112 veřejných dobíjecích stanic, z nichž 30 je vysoce výkonných DC stanic a 82 standardních AC stanic.

30.11.2020

Lehký a za dobrou cenu, takové je islandské kolo Equal od Urban Cycles Oy

Islandský výrobce elektrokol Urban Cycles Oy představil nové kolo, které se vyznačuje nízkou hmotností a také cenou. Mělo by se jednat i ideálního společníka na každodenní cesty do práce, nebo po pruzích pro cyklisty ve městě.

23.11.2020

Do depa pro nákladní elektrokola se zapojuje také logistická firma Dachser

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic startuje pilotní projekt zásobování centra Prahy pomocí nákladních elektrokol. Bude využívat nově založený mikrohub Depot.Bike u stanice metra Florenc.

21.11.2020

Druhé auto do rodiny

Kdo ho nezná a nesvezl se na něm, ten může jen těžko srovnávat s čímkoliv, co kdy vyzkoušel. Máme tu dopravní prostředek bez moderních a trendy prvků nebo designových kudrlinek - Tern GSD.

19.11.2020

Z cyklodepa vyjeli první kurýři

Cyklodepo v Praze na Těšňově začalo oficiální fungovat. Informoval o tom pražský radní za Piráty Adam Scheinherr, který využívání elektrokol místo dodávek dlouhodobě podporuje.

18.11.2020

Nenápadný pracant od Shimana

Nový středový motor od Shimana nese název Shimano E5000. Tento elektropohon je určen pro crossová a městská elektrokola a hodí se na něj ono rčení „malý, nijak drahý, nenápadný a šikovný“.

18.11.2020

Značka PRO osloví nadšence i profíky

Komponentová značka PRO patřící pod koncern Shimano představila nové nářadí pro cyklistické nadšence, garážové kutily i opravdové profíky. Koneckonců se špičkovou cyklistikou a komponenty pro nejlepší světové jezdce je historie brandu PRO neodmyslitelně spjata. A to nejlepší nabízí nejen profesionálům, ale i méně náročným uživatelům.

16.11.2020

V Singapuru vyhořel kvůli elektrokolu byt

Singapurští hasiči vydali zprávu o požáru, ke kterému zde došlo před pár dny. Kvůli nabíjení elektrokola zde začal hořet celý byt, který se naštěstí podařilo hasičům uhasit.

15.11.2020