Novinky

Pohonné jednotky Sachs Micro Mobility vstupují na scénu

Ačkoliv se s komponenty této značky dnes již příliš nesetkáváme, německá společnost Sachs má mezi českými cyklisty tradičně velmi dobré jméno. Na slavnou předchůdkyni dnes navazuje seskupení Sachs Micro Mobility, které se na nedávno skončeném veletrhu Eurobike prezentovalo hned několika velice zajímavými novinkami.

16. 7. 2018

Bosch nabídne nový displej s možností bezdrátového propojení

Vyladěný design, kompaktní rozměry a všechny funkce, které mohou sportovně smýšlející jezdci potřebovat. Těmito slovy popisuje Bosch nový typ displeje s označením Kiox, který bude od konce letošního léta dostupný pro všechny druhy pohonných jednotek. Žhavou novinkou je možnost bezdrátového spojení pomocí rozhraní bluetooth.

12. 7. 2018

Rychlodobíjecí stanice rostou kolem českých dálnic

Síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily rychle vzniká kolem českých dálnic a umožňuje v mnoha směrech cestování napříč republikou. Nejnověji začala fungovat dvojice rychlodobíjecích stanic v lokalitě Žebrák, na dálnici D5 mezi Prahou a Plzní, která vznikla díky grantu z evropského programu Connecting Europe Facility.

10. 7. 2018

Shimano přichází s novým motorem Steps E7000 pro horská kola

Zpřístupnit ty nejmodernější technologie co možná nejširšímu obecenstvu. Takový je úkol nové pohonné sady s označením Steps E7000, se kterou japonské Shimano přichází právě v těchto dnech. Ačkoliv je tato sada určena především rekreačním bikerům, v terénu si s výše postavenými elektromotory téměř v ničem nezadá.

4. 7. 2018

Xiaomi Himo je městským elektrobikem pro každého

Čínskou společnost Xiaomi jistě mnozí z vás znají coby výrobce mobilních telefonů. Málokdo přitom tuší, že portfolio tohoto technologického gigantu zahrnuje mnohem víc než jen chytrou elektroniku. Pokud zapátráte pořádně, v nabídce Xiaomi najdete kromě nejrůznějších smartphonů také elektrokola či elektrické koloběžky.

2. 7. 2018

Ministerstvo životního prostředí jezdí elektromobilem

Zaměstnanci Ministerstva životního prostředí budou při své práci využívat elektromobil Volkswagen e-Golf. Vůz náměstkovi ministra životního prostředí Vladislavu Smržovi slavnostně předali manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík a manažer prodeje ČEZ David Martinek.

27. 6. 2018

Na silnici i do terénu se zbrusu novým BMC Alpenchallenge

BMC, známá švýcarská značka silničních a horských kol, se elektrokolům doposud věnovala spíše okrajově. Nabídka sice čítala hned dva celoodpružené modely určené do terénu, ostatní kategorie však dlouho zůstávaly bez jakéhokoliv povšimnutí. Změna přichází teprve v těchto dnech, kdy švýcarský výrobce představuje zbrusu nové krosové elektrokolo.

26. 6. 2018

Rakouské KTM chystá novou továrnu za více než deset milionů euro

KTM, největší rakouský producent jízdních kol, reaguje na překotný rozvoj elektrokol stavbou nové výrobní haly v hornorakouském Mattighofenu, tedy jen co by kamenem dohodil od stávajícího ředitelství značky. Moderní budova, jež má přinést přibližně pět tisíc čtverečných metrů nových výrobních ploch, přijde investora na více než deset milionů euro.

21. 6. 2018

První elektrokolo od Intense získává stále reálnější obrysy

Přibližně před dvěma týdny jsme vás informovali o tom, že kalifornští Intense Cycles chystají do výroby své vůbec první elektrokolo. Jen si vzpomeňte na snímky prototypu se surovým hliníkovým rámem, na kterém majitel značky Jeff Steber ukrajoval první testovací kilometry. Dnes vyšlo najevo, že Intense je s vývojem svého elektrokola mnohem dál, než jsme si všichni mysleli.

19. 6. 2018

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...