Novinky

Nový lídr na scéně

Shimano představilo novou vlajkovou loď své řady středových pohonů pro elektrokola. Nese název Shimano EP8 a jedná se o špičkový motor určený pro horská elektrokola a další typy e-biků do terénu a pro náročnější uživatele.

Tři motory v testu

V rámci testovacího dne elektrokol v příbramské prodejně Ebike Partners jsme se rozhodli udělat krátký srovnávací test tří populárních středových motorů od značek Bosch, Yamaha a Shimano.

Růst prodejů elektrokol hlásí také Alza

Uzavřená sportoviště změnila způsob, jak lidé tráví volný čas. Data největšího českého e-shopu potvrzují rostoucí popularitu cyklistiky, zejména elektrických kol. Při meziročním srovnání vzrostly od začátku roku jejich prodeje o více než 200 %.

Muž nabíjel elektrokolo v koupelně, zapálil ji

Jako prospěšné se ukázalo nabíjení baterie elektrokola v koupelně. Baterie se totiž vzňala a začala hořet. Pokud by k požáru došlo, následky by byly ještě horší.

21.09.2021

Německá značka Cube bude vyrábět v České republice

Výrobce elektrokol Cube bude otevírat továrnu v Chebu. Zde se usídlí v budově developera CPT, výroba se bude rozkládat na 10 000 m2. Jde o další krok v plánovaném přesunu výroby z Asie zpět do Evropy.

20.09.2021

Veletrh For bikes nebude, největší přehlídka elektrokol na trhu bude v Ekolo.cz

Ani náhradí termín veletrhu For bikes se nebude konat. Pokud se budete chtít porozhlédnout po modelech, které jsou v současné době na trhu, musíte zamířit do pražské Krče, do showroomu ekolo.cz.

15.09.2021

Společnost Cyklošvec otevřela novou prodejnu v Písku

V Písku přibylo další místo, kde je možné si zakoupit elektrokolo. Společnost Cyklošvec zde otevřela prodejnu, kde je možné vybírat na úctyhodné ploše 300 m2.

11.09.2021

Brněnská půjčovna nákladních elektrokol ukončila testovací provoz

Již půl roku si mohou Brňané půjčit nákladní elektrokolo, díky kterému pohodlně zavezou děti do školy, nebo si dojedou pro nákup. Za tento půl rok se uskutečnilo 122 jízd. Půjčení bylo přitom zdarma.

08.09.2021

Společnost Schaeffler představila na Eurobike pohon pro elektrokola bez řemenu

Nový pohon Free Drive je zcela inovativním řešením od společnosti Schaeffler. Na první pohled vypadá zcela odlišně, zcela se totiž obejde bez řetězu a mechanickým spojením mezi zadním kolem.

06.09.2021