Novinky

Stylová městská elektrokola z české garáže

Jana Malinu zakladatele Electric Cafe Bike nebavila stávající elektrokola, a tak se rozhodl postavit si své vlastní. A dopadlo to velmi dobře, jeho designérská dílna produkuje opravdu zajímavé kousky, které mají připomínat staré legendární motocykly. Zajímalo nás, proč se rozhodl stavět právě tato elektrokola a co všechno elektrokola E-Cafe nabízejí.

06.11.2019

Co přinese veletrh Life! fanouškům elektrokol?

V pátekl začíná na brněnském výstavišti veletrh Life! Ten je určen všem aktivním lidem, které nebaví jen pasivně sledovat digitální spotřebiče, těm, kteří se rádi hýbou. Právě v pátek si zde užijí ti, kdo jsou milovníky elektrokol. Co vás zde čeká?

04.11.2019

Elektrokolo vás pozná podle obličeje

Již příští rok si budete moci koupit elektrokolo, které svého uživatele pozná podle obličeje. Kolo Exxite Xone vznikne díky sbírce na crowdfundingovém portálu. Na vývoj nového kola vybrala firma Rayvolt dvakrát více než původně zamýšlela, což bylo 50 000 dolarů.

01.11.2019

Kambodža zůstává hlavním dodavatelem kol do Unie

Největším importérem kol do Evropské unie je překvapivě Kambodža. Zemi ale nyní hrozí, že o přijde o možnost dodávat kola s výhodnými celními poplatky. V zemi se totiž nedodržují zásady lidských práv a právního státu.

29.10.2019

Desiknio - sedm velmi lehkých modelů od španělského výrobce

Že jsou elektrokola vždy jen velmi těžká a nelze s nimi volně manipulovat? Toto tvrzení vyvrací modely španělského výrobce Desiknio, který představil sedm nových modelů s váhou mezi 12 až 14 kilogramy.

28.10.2019

Na veletrhu Life! proběhne konference nejenom o elektrokolech

V rámci velehtru Life!, který se koná na brněnském Výstavišti proběhne také konference, kde se bude řešit například budoucnost elektrokol. Jaké nové pohony se chystají a bude se nějak měnit legislativa v souvislosti s elektrokoly?

25.10.2019

Cannondale ohlásil nový model Treadwell Neo

Firma Cannondale oznámila, že vyvine elektrickou verzi svého modelu Treadwell, elektrokolo Treadwell Neo. Kolo je určené na jízdu po městě, po okolí a na výlety.

23.10.2019

Z Frýdku do Místku na sdíleném elektrokole

Vyjet kopec z Frýdku do Místku bude možné i pro méně zdatné cyklisty, nebo třeba pro seniory. Ve městě si lze totiž půjčit sdílené elektrokolo, která zde právě nyní začali testovat.

22.10.2019

Další stylové elektrokolo - od Vintage Electric

Americký výrobce elektrokol Vintage Electric se, jak už z názvu vyplývá, na elektrokola s velmi specifickým designem, který připomíná klasické motorky z minulého století. I nejnovější model Roadster nabízí retro vzhled, ale přitom výbavu nejnovějšími technologiemi.

21.10.2019

Aktuální číslo 5/2019

V prodeji od 30. října

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...