Novinky

Tři motory v testu

V rámci testovacího dne elektrokol v příbramské prodejně Ebike Partners jsme se rozhodli udělat krátký srovnávací test tří populárních středových motorů od značek Bosch, Yamaha a Shimano.

Růst prodejů elektrokol hlásí také Alza

Uzavřená sportoviště změnila způsob, jak lidé tráví volný čas. Data největšího českého e-shopu potvrzují rostoucí popularitu cyklistiky, zejména elektrických kol. Při meziročním srovnání vzrostly od začátku roku jejich prodeje o více než 200 %.

Velká cyklistická loupež

Výraznou komplikaci a další prodlevu v dodávkách kol a elektrokol na trh způsobilo domácímu výrobci BIKE FUN International vyloupení kamionu s díly a komponenty Shimano na konci ledna na dálničním odpočívadle v Německu.

Odborně o elektrokolech

Ve středu 23. února 2022 od 9:30 dopoledne proběhne setkání profesionálů se zájmem o elektrokola, které pořádá projekt Cyklovzdělávání.cz a náš magazín je mediálním partnerem akce.

Cube Store v Karlových Varech

Magické a numerologicky zajímavé datumy jsou nakloněny vzniku nových, mimořádných projektů a také význačných událostí. Datum 22. 2. 2022 se do historie domácího cyklistického byznysu zapíše otevřením prvního monobrandového obchodu Cube Store v Karlových Varech.

Nový lídr na scéně

Shimano představilo novou vlajkovou loď své řady středových pohonů pro elektrokola. Nese název Shimano EP8 a jedná se o špičkový motor určený pro horská elektrokola a další typy e-biků do terénu a pro náročnější uživatele.

Německou cenu za udržitelnost za design 2022 získal e-bike s rekuperací

Vídeňský výrobce skládacích kol Vello získal německou cenu za udržitelnost za design 2022. Kolo Vello Bike + je lehké, skladné a díky rekuperaci poskytuje nekonečný dojezd.

10.12.2021

Z cyklodepa u Anděla vyjeli první kurýři

V Praze vzniklo po depu na Těšíně již druhé depo, ze kterého vyjíždí kurýři na elektrokolech. Depo se nachází nedaleko od Anděla.

08.12.2021

Luna Cycle uvádí na trh 2,5kW vysoce výkonné celoodpružené elektrokolo X2

Výrobce elektrických kol z jižní Kalifornie Luna Cycle představil své nové vysoce výkonné a vysoce výkonné elektrokolo. Elektrokolo se vyprodalo téměř okamžitě po svém představení.

25.11.2021