Novinky

Nový lídr na scéně

Shimano představilo novou vlajkovou loď své řady středových pohonů pro elektrokola. Nese název Shimano EP8 a jedná se o špičkový motor určený pro horská elektrokola a další typy e-biků do terénu a pro náročnější uživatele.

Trek doplňuje svou řadu horských elektrokol o lehký XC stroj s pohonem Fazua nazvaný E-Caliber

Vychází z designu oblíbeného XC závodního kola Trek Supercaliber a je osazen tlumičem IsoStrut výlučně od značky Trek. Má rád rychlé přesuny a XC i maratonské tratě. Cyklista díky pohonu vydrží déle v sedle a ujede větší vzdálenost.

26.02.2021

Revoluční elektrokolo Reevo bez nábojů a výpletů

Elektrokolo je přímo nabušené technologiemi, dodávat se bude ve třech barvách. Objednat si ho můžete již nyní díky kampani na Indiegogo.

15.02.2021

Ve Vídni mohou firmy čerpat dotaci na elektrokolo, až sto tisíc

Už rok běží ve Vídni dotační program, díky kterému mohou firmy čerpat dotaci ve výši až 100 000 korun na nákup nákladního elektrokola. Rok po spuštění programu je ještě třetina prostředků k dispozici.

13.02.2021

Změny v evropském Bafangu

Jeden z největších výrobců elektropohonů na světě, čínský Bafang, mění své evropské vedení. Dosavadní generální ředitel společnosti Bafang Europe Jack Brandsen se rozhodl vykročit jiným směrem a odstupuje po šesti letech ve funkci šéfa evropského zastoupení.

12.02.2021

Nejlehčí elektrokolo na světě? Domestique 1-21 váží jen 8,5 kilogramu

Elektrokolo, které monacká firma HPS vyrobila společně s inženýry Formule, váží stejně jako běžné silniční kolo. Je ale prošpikováno elektronikou.

12.02.2021

Ve Státech navrhují zákon na slevy na elektrokola

Díky novému zákonu by se měla elektrokola výrazně zlevnit. Až 30 % pořizovací ceny by mohl kupující uplatnit coby slevu na dani.

09.02.2021

Lime nabízí jízdy na očkování zdarma

V Londýně mohou zájemci o očkování dojet na místní očkovací stanici na elektrokole zdarma, nebo mohou využít služeb nákladního elektrokola, které vozí také pasažéry.

08.02.2021

Aplikace od Cowboy ukáže znečištění vzduchu

Výrobce Cowboy umožňuje svým uživatelům, aby si v aplikaci zobrazili stav znečištění ovzduší a podle toho plánovali své cesty na kole.

31.01.2021