E-MOBILITA

Pražský dopravní podnik nasadí do ulic elektromobily

Dopravní podnik hlavního města Prahy bude po dobu tří let při své práci využívat desítku elektromobilů v regulérním provozu. Nové vozy generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Dopravního podniku Martinu Gillarovi slavnostně předal Kamil Čermák, generální ředitel společnosti ČEZ ESCO.

18.12.2017

Univerzita v Aalenu vyvíjí nový typ baterií pro elektrokola

Univerzita v německém městě Aalen pracuje na novém typu baterií pro elektrokola. Podle dostupných informací má jít o mimořádně úsporné a ekologicky šetrné baterie, které jako bonus nabídnou také vyšší kapacitu než současné lithium-iontové články. Celé kouzlo má spočívat v podstatném zefektivnění a celkové modernizaci výrobních procesů.

14.12.2017

ČEZ zahušťuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českem i směrem do zahraničí přestává být překážkou. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila dvojici rychlodobíjecích stanic v rámci lokality v Nemilanech u olomouckého dálničního okruhu.

11.12.2017

BMW chystá výstavbu krytých cyklostezek pro elektrokola

Krytá cyklostezka pro elektrokola vinoucí se nad přeplněnými ulicemi velkoměst? Právě tak vidí zástupci německé automobilky BMW budoucnost městské mobility. Projekt zvaný E3 Way byl představen na veletrhu v Šanghaji a právě čínských měst by se měl týkat především. Je přirovnání k Hyperloopu Elona Muska, které sama automobilka nabízí, opravdu na místě?

05.12.2017

Canyon ukázal koncept městského elektrokola Urban Rush

Nikdy se nedostane na pulty obchodů, a přesto má být spásou městské cyklistiky. Canyon Urban Rush, koncept hybridního elektrokola, na kterém německá značka spolupracovala se známým designérem Florianem Mayerem, jasně naznačuje směr, jakým se podle názoru dnešních vývojářů bude městská cyklistika v příštích několika letech ubírat.

01.12.2017

Londýnská UPS testuje elektrické nákladní vozíky za jízdní kola

Doručovatelská společnost UPS přichází s dalším zajímavým řešením, jež má vést ke snížení zátěže na životní prostředí a zlepšení dopravní situace v metropolích. Po elektrických cargo tříkolkách, které se coby alternativní způsob doručování velice osvědčily, nyní londýnská pobočka testuje elektrické přepravní vozíky, které lze připojit za kterékoliv běžné jízdní kolo.

30.11.2017

Elektrické tříkolky UPS nyní také v americkém Pittsburghu

Americká United Parcel Service, jedna z největších poštovních a doručovatelských společností světa, pokračuje v rozšiřování flotily elektrických nákladních tříkolek coby alternativního způsobu doručování zásilek. Po německém Hamburku, švýcarské Basileji a oregonském Portlandu budou nyní elektrické tříkolky potkávat také obyvatelé pensylvánského Pittsburghu.

20.11.2017

Pražské elektrobusy přepravily již přes milion pasažérů

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion spokojených pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř sedmdesát tisíc kilometrů.

14.11.2017

První elektrokolo s palivovým článkem oficiálně v prodeji

Prvním sériově prodávaným elektrokolem s vodíkovým palivovým článkem se stává výrobek francouzské společnosti Pragma Industries. Trekingové elektrokolo s průkopnickým označením Alfa 2.0 cílí především na klienty z řad velkých společností, kterým kromě flotily elektrokol nabízí také možnost výstavby vlastních nabíjecích či chcete-li plnících stanic.

08.11.2017