E-MOBILITA

Tübingen podporuje nákup elektrokol novou vlnou šrotovného

Tübingen je německé univerzitní město s přibližně pětaosmdesáti tisíci obyvateli. Místní zastupitelé se rozhodli bojovat za lepší ovzduší vypsáním takzvaného šrotovného. Akce se ovšem netýká automobilů, nýbrž malých motocyklů, kterými je centrum města přeplněné. Za každý sešrotovaný motocykl město poskytne dotaci až pět set euro na nákup nového elektrokola.

07.02.2018

Uber a bikesharing? V San Francisku startuje pilotní projekt

Společnost Uber, úspěšný provozovatel stejnojmenné taxislužby, přináší svým zákazníkům další zajímavou nabídku. Po spuštění služby Uber Eats, která zajišťuje rozvoz jídel z restaurací, se nyní v hledáčku manažerů ocitla myšlenka sdílených elektrokol, takzvaného bikesharingu. Pilotní projekt odstartuje příští týden v kalifornském San Francisku.

02.02.2018

Elektrokolo budoucnosti podle designového studia Atelier Mixture

Trois mille trois cent trente trois. Tři tisíce tři sta třicet tři. Právě tak zní název fiktivní značky jízdních kol a elektrokol, která vznikla coby umělecké vyjádření francouzského designového studia Atelier Mixture. Mezi třemi zajímavými koncepty, které však pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa, vyčnívá celoodpružené elektrokolo s označením Number Three.

29.01.2018

Tern rozšiřuje řadu skládacích elektrokol Vektron

Specialisté na městskou cyklistiku stojící za značkou Tern rozšiřují nabídku skládacích elektrokol o dva nové modely. Ty se stanou součástí oblíbené řady Vektron a své zájemce by měly přilákat především zajímavým poměrem ceny a výkonu. Zatímco dříve uvedený topmodel Vektron S10 sází na středový motor Bosch, nováčci spoléhají na dostupnější techniku značky Bafang.

26.01.2018

Luxusní elektrický cruiser ozdobou vaší garáže

Elektrokolo není jen dopravní prostředek do města, na silnici či do terénu. Během posledních několika let se na výsluní prodraly také nejrůznější elektrické cruisery více či méně inspirované světem klasických motocyklů. Tyto stroje jsou kusem umění, součástí životního stylu, vyjádřením osobností svých hrdých majitelů. A přesně takový je také polský Avionics V1!

25.01.2018

Belgičané milují elektrokola, v Evropě nemají konkurenci

Belgičané si zamilovali elektrokola tak jako nikdo jiný na evropském trhu. Nejnovější průzkumy, které si nechali zpracovat pořadatelé cyklistického veletrhu Velofollies, jasně potvrzují, že elektrokola jsou v současné době nejprodávanější kategorií jízdních kol v Belgii s celkovým podílem na trhu plných pětačtyřicet procent.

22.01.2018

Podbike kombinuje elektrokolo s elektromobilem

Norsko je zemí s tradičně velmi silným ekologickým cítěním. Elektromobily tu sice potkáte doslova na každém kroku, problémy s bující dopravou a nedostatkem parkovacích míst se však stále vyřešit nedaří. Norská společnost Podbike se proto rozhodla zkombinovat elektrokolo a elektromobil a potíže s dopravou tím jednou provždy vyřešit.

16.01.2018

Nákladní elektrokolo zítřka má jméno Tretbox

Doba, ve které budeme v ulicích kromě poštovních podávek potkávat také nákladní elektrokola, je zdá se již za dveřmi. Svědčí o tom nejen kroky velkých přepravních korporací, ale také stále vzrůstající počty mladých společností, takzvaných startupů, které se tomuto tématu se vší vážností věnují. Příkladem může jít německá společnost Tretbox, autor stejnojmenného nákladního elektrokola.

08.01.2018

Sacramento spouští systém pro sdílení elektrokol

V Kalifornii se chystá spuštění největší systému pro sdílení elektrokol ve Spojených státech. Na devět set elektrokol bude brázdit ulice tamější metropole Sacramenta, velkoměsta, které je včetně své aglomerace útočištěm pro bezmála dva miliony obyvatel. Oficiální zahájení provozu proběhne během jarních měsíců, v létě se pak celý projekt rozjede naplno.

21.12.2017