E-MOBILITA

V Německu testují samořiditelná nákladní elektrokola

Jdete po ulici a proti vám vyrazí elektrokolo bez jezdce. Tato bizarní představa se již brzy může stát realitou. Tým expertů z univerzity v německém Magdeburgu právě v těchto dnech uvádí do praxe takzvaná samořiditelná elektrokola. V rámci testovací fáze se tyto stroje budou pohybovat v univerzitním areálu, později také v samém centru města.

13.03.2018

Systém Bosch ABS na elektrokolech Riese & Müller

Protiblokační brzdný systém pro městská a trekingová elektrokola, který coby velkou novinku letošní sezony představil německý Bosch, se po několikaměsíčním čekání konečně dostává na pulty obchodů. Stane se tak počátkem tohoto léta na vybraných modelech německé značky Riese & Müller. Otestovat jej můžete již nyní!

12.03.2018

Nejen automobily živ je Peugeot, v Ženevě představí nový e-bike

Autosalon ve švýcarské Ženevě je již tradičně místem, kde většina evropských automobilek představuje své největší novinky. Při procházce mezi nablýskanými koncepty však můžete narazit také na docela jiné dopravní prostředky. Na stánku francouzského Peugeotu bude k vidění například inovované horské elektrokolo s označením eMO2 FS.

07.03.2018

Stylové městské elektrokolo poháněné výhradně solární energií

Máte rádi přírodu, a tak do práce místo autem jezdíte na elektrokole? Trápí vás, že baterii musíte dobíjet z běžné elektrické sítě, která je stále závislá na fosilních palivech? S chytrým řešením přichází kodaňský startup Kvaern, který ke svým elektrokolům nabízí nabíječku využívající výhradně solární energii.

06.03.2018

Karbonové skládací elektrokolo z dílny německých Sava Bikes

Když se řekne skládací elektrokolo, mnozí z nás si představí fádně vyhlížející spletenec trubek a rychloupínacích páček, který má sexappealu asi tolik co srolovaná tuba od zubní pasty. Že to jde také jinak, to vám dnes dokáží zástupci u nás nepříliš známé německé značky Sava Bikes.

01.03.2018

Lavelle Bikes pořádají unikátní závod ulicemi Londýna

Paul Lavelle, zakladatel stejnojmenné značky elektrokol, se rozhodl uspořádat zajímavý závod ulicemi přeplněného Londýna. Je v době odpolední dopravní špičky rychlejší elektrokolo, vůz taxislužby nebo snad metro? To vše se dozvíme poslední únorový den, na kdy je tento svého druhu unikátní souboj pořadateli naplánován. Vsadíte si?

27.02.2018

Bosch nabízí svým zaměstnancům výhodný pronájem elektrokol

Kdo chce zapalovat, musí sám hořet, říká známá poučka. Nyní si toto heslo vypůjčili zástupci společnosti Bosch a svým zaměstnancům nově nabízejí zvýhodněný pronájem jízdních kol a elektrokol. Bosch patří k největším výrobcům elektromotorů pro jízdní kola a jen v jeho německé továrně pracuje přes sto tisíc zaměstnanců.

21.02.2018

Rychlodobíjecí stanice ČEZ loni obsloužily 36 tisíc zákazníků

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou je stále populárnější. Objem elektřiny spotřebované na veřejných rychlodobíjecích stanicích Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl téměř čtyřnásobně. Nejvytíženější byly stanice v Praze a Brně. Nová infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility.

18.02.2018

ČEZ začal nabízet Zelenou elektřinu pro všechny elektromobilisty

ČEZ Prodej spouští službu Elektřina pro dobíjení. Tento nový produkt zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a zároveň stoprocentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti bude pokryta výhradně elektřinou z obnovitelných zdrojů.

09.02.2018