E-MOBILITA

Konference Forum Elektromobilita představí uznávané odborníky

Projekce vývoje elektromobility v České republice, produkty a služby pro firemní zákazníky i jednotlivce nebo technologické a legislativní trendy u nás i v zahraničí - to všechno a mnohem více nabídne konference Forum Elektromobilita, kterou v termínu od třicátého do jednatřicátého května hostí Forum Karlín.

14.05.2018

Pořadatelé Giro d'Italia představili etapový závod Giro E

Společnost RCC Sport, pořadatel slavného etapového podniku Giro d’Italia, přichází s dalším závodním formátem, který potěší především milovníky elektrokol. Do tradičního souboje o růžový dres letos nepřímo zasáhnou také jezdci na silničních elektrokolech, kteří mezi sebou změří síly v rámci vloženého závodu s výmluvným názvem Giro E.

04.05.2018

Elektrokola italské automobilky Lamborghini míří do prodeje

Světu dala hned několik ikonických sportovních vozů. Za všechny připomeňme elegantní Miuru, šílený Countach nebo brutální Diablo. Nám, příznivcům elektromobility, nyní italská automobilka Lamborghini servíruje hned dvě zajímavá elektrokola, se kterými se nově rozhodla vstoupit na trh.

20.04.2018

Loučeň ukázala další cestu pro českou elektromobilitu

Množství novinek a zajímavých postřehů tuzemských odborníků z oblasti elektromobility přinesla tradiční konference Loučni o budoucnosti a možnostech alternativních pohonů v dopravě. Hlavním partnerem pátého ročníku tradiční konference o čisté mobilitě byla i letos Skupina ČEZ.

18.04.2018

Elektrokola Movea spojují severský design s italskou technikou

Svěží severský design ve spojení se špičkovou italskou technikou. To jsou hlavní trumfy, se kterými přichází dánský startup jménem Movea, v jehož nabídce můžeme nalézt ucelenou řadu jízdních kol a elektrokol určených převážně do města a jeho okolí. Prodej bude oficiálně spuštěn začátkem května prostřednictvím crowdfundingovém portálu Indiegogo.

12.04.2018

Sportovní elektromobil po česku? Luka EV míří do prodeje

Společnost MW Motors, sídlící nedaleko západočeské Plzně, nedávno představila svůj vůbec první elektromobil. Dvoumístné sportovní kupé a nápaditým retro designem přitom není pouhým konceptem či prototypem. Jedná se plnohodnotný elektromobil, jehož sériová výroba započne v následujících několika měsících.

11.04.2018

Se skládacími elektrokoly Blaupunkt ve městě jako doma

Německý Blaupunkt si mnozí z vás jistě pamatují coby známého výrobce autorádií a reproduktorů. Dnes má tato značka nabídku podstatně širší a kromě elektroniky v ní nechybí ani moderní elektrokola. Skládací elektrokola s modrou tečkou ve znaku jsou určena převážně do města a díky své skladnosti se bez potíží vměstnají kamkoliv vás napadne.

05.04.2018

Hopr nastavuje nové trendy ve sdílení elektrokol

CycleHop, jeden z největších bikesharingových operátorů v Severní Americe, představil svým podporovatelům nový typ elektrokol a současně spustil pilotní systém jejich sdílení, který již nebude využívat žádná dobíjecí místa. Zkušební provoz nových elektrokol byl právě v tomto týdnu spuštěn v americkém Chicagu.

04.04.2018

Německý trh s elektrokoly roste raketovým tempem

Jak vyplývá z aktuálních statistik, elektrokolům se v poslední době daří stále lépe nejen v České republice, ale také v zemi našich západních sousedů. V rámci prezentace tržních údajů hovoří německý Svaz výrobců a dovozců jízdních kol dokonce o raketovém růstu a tamějšímu trhu s elektrokoly předpovídá zářivou budoucnost.

15.03.2018