E-MOBILITA

Rychlodobíjecí stanice rostou kolem českých dálnic

Síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily rychle vzniká kolem českých dálnic a umožňuje v mnoha směrech cestování napříč republikou. Nejnověji začala fungovat dvojice rychlodobíjecích stanic v lokalitě Žebrák, na dálnici D5 mezi Prahou a Plzní, která vznikla díky grantu z evropského programu Connecting Europe Facility.

10.07.2018

Xiaomi Himo je městským elektrobikem pro každého

Čínskou společnost Xiaomi jistě mnozí z vás znají coby výrobce mobilních telefonů. Málokdo přitom tuší, že portfolio tohoto technologického gigantu zahrnuje mnohem víc než jen chytrou elektroniku. Pokud zapátráte pořádně, v nabídce Xiaomi najdete kromě nejrůznějších smartphonů také elektrokola či elektrické koloběžky.

02.07.2018

Ministerstvo životního prostředí jezdí elektromobilem

Zaměstnanci Ministerstva životního prostředí budou při své práci využívat elektromobil Volkswagen e-Golf. Vůz náměstkovi ministra životního prostředí Vladislavu Smržovi slavnostně předali manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík a manažer prodeje ČEZ David Martinek.

27.06.2018

Rakouské KTM chystá novou továrnu za více než deset milionů euro

KTM, největší rakouský producent jízdních kol, reaguje na překotný rozvoj elektrokol stavbou nové výrobní haly v hornorakouském Mattighofenu, tedy jen co by kamenem dohodil od stávajícího ředitelství značky. Moderní budova, jež má přinést přibližně pět tisíc čtverečných metrů nových výrobních ploch, přijde investora na více než deset milionů euro.

21.06.2018

Sociální služby Ústeckého kraje věří elektromobilům

V rámci smlouvy o vzájemné spolupráci mezi společností ČEZ a Ústeckým krajem se naplnil projekt elektromobility pro vybrané příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb. Celkem 19 elektromobilů darovaných společností ČEZ poslouží zejména k městské přepravě klientů do zdravotnických zařízení.

12.06.2018

Rychlonabíjecí stojany nově na čerpacích stanicích Benzina

Unipetrol rozšíří nabídku pohonných hmot v síti čerpacích stanic Benzina o elektrickou energii. Se Skupinou ČEZ se dohodl na zprovoznění několika desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice. První dvojice stojanů byla uvedena do zkušebního provozu na čerpací stanici v Rousínově u Vyškova.

07.06.2018

Kladno jako první město v ČR nabídne systém sdílených kol s možností elektrického pohonu

Město Kladno spustilo unikátní systém sdílených kol. „Jako první v republice nabízíme Kladeňákům i návštěvníkům města bikesharing využívající elektrokola. Tím tento způsob dopravy otevíráme skutečně všem, bez ohledu na jejich fyzickou zdatnost či například věk,“ říká kladenský primátor Milan Volf.

01.06.2018

Kaufland a ČEZ otevírají další dobíjecí stanici pro elektrokomobily

Vybrané lokality řetězce Kaufland po celé České republice postupně nabízejí svým zákazníkům možnost rychlého dobití elektromobilu během nákupu. Po nedávné premiéře v Kuřimi dnes zahájila provoz stanice v Hodoníně. Elektromobilita Skupiny ČEZ plánuje během následujících dvou let vybudovat v lokalitách Kaufland dalších několik desítek těchto zařízení.

30.05.2018

Evropská komise navrhuje povinné pojištění elektrokol

Evropská komise, instituce prosazující obecné zájmy Evropské unie, předložila Evropskému parlamentu návrh na změnu směrnice o pojištění občanskoprávní odpovědnosti z provozu motorových vozidel. Komise v tomto dokumentu mimo jiné navrhuje povinné pojištění elektrokol všech kategorií.

28.05.2018