E-MOBILITA

Ministerstvo průmyslu a obchodu jezdí elektromobilem

Zaměstnanci Ministerstva průmyslu a obchodu využijí v rámci plnění svých služebních povinností elektromobil Volkswagen e-Golf. Vůz dnes náměstkovi ministra Eduardu Muřickému slavnostně předal generální ředitel společnosti ČEZ ESCO Kamil Čermák. Čtyřletá zápůjčka vozu je jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu rozvoje elektromobility v České republice.

30.08.2018

Uber se více zaměří na sdílení elektrokol a koloběžek

Americký poskytovatel alternativní taxislužby Uber hodlá i v příštích letech razantně rozšiřovat síť svých služeb. Zásadní roli v tomto plánu mají hrát elektrokola a elektrické koloběžky, v jejichž pokročilém sdílení, a to především v centrech větších měst, spatřuje nejužší vedení společnosti mimořádnou příležitost.

28.08.2018

Elektromobily vyrazí na Dlouhé stráně a do Štěchovic

Pětice nových elektromobilů Hyundai Ioniq poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění nejrůznějších pracovních povinností. Elektromotory se roztočí nejen na vodních elektrárnách na Dlouhých stráních a ve Štěchovicích, ale také v tepelných provozech v Trmicích a Mělníku a na specializovaných pracovištích v Plzni a Ostravě.

23.08.2018

Harley-Davidson koketuje s elektrokoly, vstoupí s nimi na trh?

Harley-Davidson, legendární výrobce motocyklů z amerického Millwaukee, který aktuálně pracuje na uvedení svého prvního elektrického motocyklu, poprvé veřejně naznačil své další plány. Během následujících čtyř let bychom se měli dočkat několika dalších elektrických modelů a dost možná také prvního elektrokola této značky.

14.08.2018

Další rychlodobíjecí stanice pro elektromobily funguje v Trutnově

Síť veřejných rychlodobíjecích stanic společnosti ČEZ dnes do mapy pokrytých míst zapisuje město Trutnov. V celých východních Čechách ČEZ momentálně nabízí služby dvanácti veřejných dobíjecích stanic, z toho pět rychlodobíjecích.

13.08.2018

Rozjeďte to s energií od innogy

Co si vybavíte, když se řekne skládací elektrokolo? No přece ideálního parťáka do města i na výlety po okolí! Ve společnosti innogy fandí rozumnému využívání energie, a proto podporují své zákazníky nejen v efektivním využívání elektřiny, ale i v dalších věcech

13.08.2018

Cyklistický veletrh Test & Expo již tento víkend ve Vysočina Aréně

Již tento víkend se v novoměstské Vysočina Aréně uskuteční třetí ročník cyklistického veletrhu Test & Expo. Využijte této jedinečné příležitosti a přímo na místě otestujte některou z novinek pro nadcházející sezonu. Kromě mnoha zajímavých exponátů se můžete těšit také na bohatý doprovodný program spojený se závody seriálu Kolo pro život.

09.08.2018

Síť veřejného dobíjení ČEZ zahrnuje již více než 100 stanic

Hranici sta instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Zvyšující se poptávce po elektromobile a elektromobilitě obecně vychází ČEZ vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně přesně padesát, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.

26.07.2018

Mladý podnikatel vyrábí ze starých kol stylová elektrokola

Láska k veteránům a zvlášť ke starým československým motorkám přivedla Petra Mikulku k nápadu předělávat stará kola, jako jsou třeba legendární Favority nebo Liberty, na elektrokola. V malé dílně tak vzniká unikátní mix elegance ve stylu retro a moderní techniky. Po zkonstruování prototypu spustil kampaň na serveru Hithit, kde jeho projekt Retroelektro získal za první 3 dny 35 % z cílové částky.

24.07.2018