E-MOBILITA

Ahooga je modulárním městským elektrokolem na každý den

Obliba modulárních elektrokol prudce stoupá a není se čemu divit, jedná se o skvělý dopravní prostředek do města i jeho nejbližšího okolí. Po švédských Walleräng Bikes nyní s myšlenkou elektrokol, která si můžete přizpůsobit na míru vlastním potřebám a požadavkům, přichází také doposud nepříliš známá belgická značka Ahooga.

18. 9. 2018

Elektromobily tu byly už před sto lety, čas pro jejich rozvoj přichází právě teď

Kdysi dominující, mezitím téměř zapomenuté a dnes znovu postupně objevované. Elektromobily před sto lety na dlouhou dobu přišly o své místo na výsluní a teprve v poslední dekádě nabrané manko dohánějí impozantními meziročními nárůsty a výstavbou veřejné dobíjecí infrastruktury.

17. 9. 2018

Startup Lime míří do Česka se sdílenými elektrokoloběžkami

Zatímco v našich končinách si pomalu zvykáme na sdílená jízdní kola a elektrokola, v zahraničí již ulice zaplňují nejen stroje šlapací, ale nově také elektrické koloběžky. Díky americkému startupu Lime, jenž platí za největšího hráče v tomto segmentu, se sdílených elektrických koloběžek brzy dočkáme také v České republice.

13. 9. 2018

Brit Ramsey překonal e-bikový rekord v jízdě na dvanáct hodin

Chris Ramsey, britský dobrodruh, který na svých cestách propaguje ekologicky šetrné způsoby přepravy, si na své konto připsal další zajímavý zářez. Zatímco v předchozích případech jsme Chrise mohli spatřit za volantem elektromobilu, tentokrát přesedlal na elektrokolo, aby za jeho řídítky překonal světový rekord v jízdě na dvanáct hodin.

12. 9. 2018

Bosch spouští vlastní síť dobíjecích stanic pro elektrokola

Německý výrobce elektromotorů Bosch spouští vlastní síť dobíjecích stanic pro elektrokola. Dobíjecí místa jsou v provozu od počátku letošního léta v turisticky exponovaných oblastech Itálie, Francie a Švýcarska a jejich služeb využilo již několik set elektrocyklistů. Během dobíjení si můžete bez obav dopřát kávu, zákusek či jiné občerstvení.

4. 9. 2018

Dejte sbohem zpocenému oblečení, vyrazte do práce na elektrokole

Dojíždět do práce na kole se obzvláště v horkých letních dnech pojí s celou řadou potíží a nepříjemností. Tělo zbrocené potem, tmavé skvrny na oblečení, v horším případě také nepříjemný odér, to jednoho od cesty na kole spolehlivě odradí. Zda v takových situacích dokáže pomoci elektrokolo, na to se zaměřili výzkumníci z evropské centrály společnosti Shimano.

3. 9. 2018

Ministerstvo průmyslu a obchodu jezdí elektromobilem

Zaměstnanci Ministerstva průmyslu a obchodu využijí v rámci plnění svých služebních povinností elektromobil Volkswagen e-Golf. Vůz dnes náměstkovi ministra Eduardu Muřickému slavnostně předal generální ředitel společnosti ČEZ ESCO Kamil Čermák. Čtyřletá zápůjčka vozu je jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu rozvoje elektromobility v České republice.

30. 8. 2018

Uber se více zaměří na sdílení elektrokol a koloběžek

Americký poskytovatel alternativní taxislužby Uber hodlá i v příštích letech razantně rozšiřovat síť svých služeb. Zásadní roli v tomto plánu mají hrát elektrokola a elektrické koloběžky, v jejichž pokročilém sdílení, a to především v centrech větších měst, spatřuje nejužší vedení společnosti mimořádnou příležitost.

28. 8. 2018

Elektromobily vyrazí na Dlouhé stráně a do Štěchovic

Pětice nových elektromobilů Hyundai Ioniq poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění nejrůznějších pracovních povinností. Elektromotory se roztočí nejen na vodních elektrárnách na Dlouhých stráních a ve Štěchovicích, ale také v tepelných provozech v Trmicích a Mělníku a na specializovaných pracovištích v Plzni a Ostravě.

23. 8. 2018