E-MOBILITA

Sdílená elektrokola Lime nově v anglickém Milton Keynes

Poté, co svými elektrickými koloběžkami doslova zahltil největší evropská města, se nyní kalifornský startup Lime hodlá více zaměřit na elektrokola a jejich sdílení. Po úspěchu pilotních projektů v německém Frankfurtu a švýcarském Curychu se zelená elektrokola pomalu, ale jistě rozšiřují také do dalších evropských lokalit. Dočkáme se i v Praze?

07.12.2018

Elektrický vozík za kolo budoucností městské dopravy

Proč vyvíjet těžká a složitá nákladní elektrokola, když stejnou práci dokáže zastat elektricky poháněný vozík zapřažený za běžné jízdní kolo? S tímto chytrým nápadem přicházejí vývojáři francouzského startupu K-Ryole, kteří se svým elektrickým přívěsem za kolo hodlají změnit zaběhnutá schémata dopravy v centrech velkých měst.

03.12.2018

Paříž uveřejnila koncepci dlouhodobého pronájmu elektrokol

Francouzská metropole Paříž uveřejnila koncepci dlouhodobého pronájmu elektrokol. Program nesoucí označení Veligo se týká nejen hlavního města, ale také všech jeho předměstí a cílí zejména na ty cyklisty, kteří dosud při cestě do zaměstnání využívají méně ekologické způsoby dopravy, ať už městskou hromadnou dopravu, či vlastní automobil.

22.11.2018

Veletrh elektromobility a čisté dopravy e-SALON poprvé v ČR

Pražské výstaviště PVA EXPO hostí ve dnech od patnáctého do osmnáctého listopadu premiérový ročník mezinárodního veletrhu e-SALON. Zajímat by měl nejen všechny fanoušky elektromobilů a čisté mobility, ale i příznivce nejnovějších trendů v dopravě. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program.

07.11.2018

Williams investuje do elektrického pohonu FreeFlow

Williams Advanced Engineering, inženýrská společnost úzce navázaná na stejnojmennou stáj slavné Formule 1, oznámila mnohasetmilionovou investici do technologického startupu FreeFlow Technologies. Ten v současné době pracuje na vlastním pohonném systému pro horská a silniční elektrokola s cílem nabídnout menší a výkonnější alternativu zavedeným produktům.

31.10.2018

Elektrokoloběžka City Boss V5 - Rychle a hbitě na dvou kolech

V polovině letošního roku jsme využili příležitost zařadit skládací elektrickou koloběžku City Boss V5 do našeho redakčního vozového parku. Nejprve nám to nedávalo příliš velký smysl. Proč se tímto drobným přibližovadlem zabývat, když můžeme sednout na jakékoli elektrokolo a rovnou vyrazit na plnohodnotnou vyjížďku? Nicméně již po první krátké zkušenosti jsme koloběžce s motorem přišli na chuť.

30.10.2018

Designová elektrokoloběžka Stator Ride 5 míří do prodeje

Elektrické koloběžka nemusí vypadat nudně, myslí si zástupci amerického startupu Stator. O tom, že se nejedná pouze o planá slova, svědčí designová elektrokoloběžka Ride 5, kterou tato společnost vyvinula a která po několikaletém testování konečně míří na pulty obchodů. Stroj s masivním trubkovým rámem v ulicích rozhodně nepřehlédnete!

23.10.2018

Carbo C-01 usiluje o titul pro nejlehčí skládací elektrokolo světa

Lehký karbonový rám, výkonný nábojový elektromotor, baterie integrovaná v sedlové trubce a především dokonale promyšlený skládací mechanismus. Takové jsou hlavní trumfy skládacího elektrokola Carbo C-01, které s necelými třinácti kilogramy váhy náleží mezi vůbec nejlehčí stroje ve své třídě. V čem tkví jeho kouzlo?

22.10.2018

V Kolíně nad Rýnem slaví úspěch sdílená nákladní elektrokola

Zatímco u nás se sdílení elektrických kol a koloběžek teprve rozjíždí, na západ od našich hranic se tento trend již rozhořel naplno a přináší s sebou mnoho zajímavých konceptů. Za příklad může posloužit německý Kolín nad Rýnem, kde si nyní kromě klasických elektrokol a elektrických koloběžek můžete vypůjčit také elektrokola nákladní.

19.10.2018