E-MOBILITA

Veletrh elektromobility a čisté dopravy e-SALON poprvé v ČR

Pražské výstaviště PVA EXPO hostí ve dnech od patnáctého do osmnáctého listopadu premiérový ročník mezinárodního veletrhu e-SALON. Zajímat by měl nejen všechny fanoušky elektromobilů a čisté mobility, ale i příznivce nejnovějších trendů v dopravě. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program.

7. 11. 2018

Williams investuje do elektrického pohonu FreeFlow

Williams Advanced Engineering, inženýrská společnost úzce navázaná na stejnojmennou stáj slavné Formule 1, oznámila mnohasetmilionovou investici do technologického startupu FreeFlow Technologies. Ten v současné době pracuje na vlastním pohonném systému pro horská a silniční elektrokola s cílem nabídnout menší a výkonnější alternativu zavedeným produktům.

31. 10. 2018

Elektrokoloběžka City Boss V5 - Rychle a hbitě na dvou kolech

V polovině letošního roku jsme využili příležitost zařadit skládací elektrickou koloběžku City Boss V5 do našeho redakčního vozového parku. Nejprve nám to nedávalo příliš velký smysl. Proč se tímto drobným přibližovadlem zabývat, když můžeme sednout na jakékoli elektrokolo a rovnou vyrazit na plnohodnotnou vyjížďku? Nicméně již po první krátké zkušenosti jsme koloběžce s motorem přišli na chuť.

30. 10. 2018

Designová elektrokoloběžka Stator Ride 5 míří do prodeje

Elektrické koloběžka nemusí vypadat nudně, myslí si zástupci amerického startupu Stator. O tom, že se nejedná pouze o planá slova, svědčí designová elektrokoloběžka Ride 5, kterou tato společnost vyvinula a která po několikaletém testování konečně míří na pulty obchodů. Stroj s masivním trubkovým rámem v ulicích rozhodně nepřehlédnete!

23. 10. 2018

Carbo C-01 usiluje o titul pro nejlehčí skládací elektrokolo světa

Lehký karbonový rám, výkonný nábojový elektromotor, baterie integrovaná v sedlové trubce a především dokonale promyšlený skládací mechanismus. Takové jsou hlavní trumfy skládacího elektrokola Carbo C-01, které s necelými třinácti kilogramy váhy náleží mezi vůbec nejlehčí stroje ve své třídě. V čem tkví jeho kouzlo?

22. 10. 2018

V Kolíně nad Rýnem slaví úspěch sdílená nákladní elektrokola

Zatímco u nás se sdílení elektrických kol a koloběžek teprve rozjíždí, na západ od našich hranic se tento trend již rozhořel naplno a přináší s sebou mnoho zajímavých konceptů. Za příklad může posloužit německý Kolín nad Rýnem, kde si nyní kromě klasických elektrokol a elektrických koloběžek můžete vypůjčit také elektrokola nákladní.

19. 10. 2018

McDonald´s rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s umožňuje svým zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé dobití baterií vozů. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu restaurace na pražské Průmyslové ulici.

15. 10. 2018

Volkswagen rozšiřuje nabídku užitkových vozů o nákladní elektrokolo

Německá automobilka Volkswagen představila na veletrhu užitkových vozů v Hannoveru sériové provedení tříkolového nákladního elektrokola. Novinka, jež by se v prodeji mohla objevit již v průběhu příštího roku, je určena pro převoz nákladu na krátké vzdálenosti, a to převážně ve městech a v jejich bezprostředním okolí.

26. 9. 2018

PRE zavádí mobilní platby za dobíjení elektromobilů

Další dobrá zpráva pro tuzemské majitele elektromobilů přichází z centrály společnosti Pražská energetika. Od začátku letošního září již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebujete speciální čip, kartu a ani se nemusíte nikde registrovat. Stačí mít u sebe mobilní telefon, načíst QR kód a jednoduše zahájit nabíjení.

19. 9. 2018