E-MOBILITA

Ministerstvo obrany nasadí elektromobily od ČEZ

Vozový park Ministerstva obrany se rozroste o vozidla s alternativním pohonem. Dva nové elektromobily Nissan eNV200 a Peugeot partner electric poskytli včera zástupcům Ministerstva obrany k testování specialisté projektu Elektromobilita ČEZ.

24.01.2017

Čtyři kruhy dokonalosti

Kdo pravidelně sleduje naše stránky, ten jistě dobře ví, že zajímavá elektrokola se dají nalézt také v nabídce některých automobilek. V druhém díle našeho seriálu, jenž si klade za cíl takové stroje mapovat, zavítáme do dílen německé značky Audi.

23.01.2017

Tesla odhalila podrobnosti o své gigatovárně

Elon Musk, šéf automobilky Tesla, nedávno investory pozval do své gigatovárny, kde se aktuálně konečně rozjela první výroba článků. A odhalil některé zajímavé podrobnosti.

21.01.2017

Městský ebike s modro-bílou vrtulí ve znaku

Parkuje vám v garáži hybridní sporťák s modro-bílou vrtulí ve znaku a vy nevíte, jaké elektrokolo si k němu máte pořídit? U BMW myslí na vše a přesně pro tyto případy přichystali limitovanou edici elektrokola s označením Cruise e-Bike.

20.01.2017

Baterie Samsung: dlouhý dojezd, krátká doba nabíjení

Možná vám nadpis přijde povědomý. Už na autosalonu v Detroitu 2016 totiž Samsung SDI prezentoval baterie pro dojezd 600 km. Letos v Detroitu ale přidal i dovětek, že na 80 % kapacity a dojezd 500 km je možné je dobít během 20 minut.

20.01.2017

Ministerstvo zemědělství jezdí elektromobilem od ČEZ

Zaměstnanci Ministerstva zemědělství budou při své práci využívat elektromobil KIA Soul ev. Vůz dnes ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi slavnostně předal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Tříletá zápůjčka vozu je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ.

19.01.2017

Brno se připojí k projektu Hyperloop

Už koncem října 2016 rada města Brna vzala na vědomí záměr navázat spolupráci se společností Hyperloop Transportation Technologies (HTT) a hlavním městem Prahou ve snaze ověřit proveditelnost výstavby technologie Hyperloop mezi městy. V nejbližších dnech brněnský primátor a jihomoravský kraj podepíší s HTT smlouvu o spolupráci.

18.01.2017

Elektromobilita ČEZ rozšiřuje síť rychlého dobíjení

Možnost rychle dobít elektromobil a pokračovat napříč Českou republikou do okolních zemí bude snazší. Elektromobilita ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily, představila plán další výstavby veřejných rychlodobíjecích stanic.

02.01.2017