E-MOBILITA

Elektrické tříkolky nahrazují poštovní dodávky

Zatímco doručovatelky České pošty brázdí ulice na elektrokolech, v americkém Portlandu zašli ještě o kousek dál. V cyklistům nejotevřenějším městě světa rozvážejí část zásilek elektrické tříkolky, které v hustém městské provozu plně nahradily malé a středně velké dodávkové vozy. Novinku představila jedna z největších přepravních společností UPS.

9. 2. 2017

S ministrem Richardem Brabcem o budoucnosti elektromobility

V Národním parku Šumava jsme se při příležitosti vypuštění rysa ostrovida do nové obory sešli s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, který zde právě trávil dovolenou. Domluvili jsme se na krátkém rozhovoru a po všech oficialitách jsme se s ministrem přesunuli na Horskou Kvildu, odkud vyrážel na výlety na elektrokole. To si půjčil v rámci projektu E-Šumava, který podporuje energetická společnost E.ON.

7. 2. 2017

Již více než půl milionu cestujících využilo první pražské bezplatné elektrobusy

České elektrobusy značky SOR svezly za rok svého působení na trase pravidelné linky BB1 a BB2 již více než 600 tisíc pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy přes 40 tisíc kilometrů.

6. 2. 2017

Oslo vyhlásilo dotační kampaň na nákup nákladních elektrokol

Ve Skandinávských zemích stojí otázka ekologie tradičně velmi vysoko. Výjimku nepředstavuje ani norské hlavní město Oslo, jehož zástupci nyní vyhlásili velkou dotační kampaň. Ta má obyvatele metropole stimulovat k tomu, aby si ve větší míře pořizovali nákladní elektrokola a svá auta nechávali zamčená v garážích.

3. 2. 2017

Vlaky v Nizozemsku pohání už jen větrná energie

Největší nizozemská železniční společnost NS oznámila, že od 1. ledna 2017 jezdí všechny tamní vlaky na elektřinu vyrobenou větrem. Cíle se podařilo dosáhnout o rok dříve než byl původní plán.

26. 1. 2017

Ebike od tvůrců nejvýkonnějšího elektromobilu světa

Když se výrobce nevýkonnějšího elektromobilu světa rozhodne pro vstup do světa elektrokol, zbystřit by měli především ti, kterým současná elektrokola připadají až příliš konvenční. Řeč je o chorvatské automobilce Rimac, respektive její sesterské značce Greyp, která před časem představila druhou generaci stroje se záhadným označením G12S.

26. 1. 2017

Ministerstvo obrany nasadí elektromobily od ČEZ

Vozový park Ministerstva obrany se rozroste o vozidla s alternativním pohonem. Dva nové elektromobily Nissan eNV200 a Peugeot partner electric poskytli včera zástupcům Ministerstva obrany k testování specialisté projektu Elektromobilita ČEZ.

24. 1. 2017

Čtyři kruhy dokonalosti

Kdo pravidelně sleduje naše stránky, ten jistě dobře ví, že zajímavá elektrokola se dají nalézt také v nabídce některých automobilek. V druhém díle našeho seriálu, jenž si klade za cíl takové stroje mapovat, zavítáme do dílen německé značky Audi.

23. 1. 2017

Tesla odhalila podrobnosti o své gigatovárně

Elon Musk, šéf automobilky Tesla, nedávno investory pozval do své gigatovárny, kde se aktuálně konečně rozjela první výroba článků. A odhalil některé zajímavé podrobnosti.

21. 1. 2017