E-MOBILITA

Německá pošta převzala tisící elektrokolo Streetscooter

Německá pošta bere otázku elektromobility tradičně velmi vážně. Do roku 2025 má být sedmdesát procent jejího vozového parku poháněno výhradně čistou energií, v dlouhodobém horizontu pak mají elektromobily ovládnout doručování zásilek zcela bezvýhradně. V posledních dnech byl k tomuto cíli učiněn další důležitý krok.

06.04.2017

Nákladní elektrokola budoucností městské dopravy

O tom, že nákladní elektrokola představují řešení dopravních potíží ve městech, se v odborných i laických kruzích hovoří již nějaký ten pátek. Experti nyní konečně přicházejí s konkrétními čísly. Nejnovější studie nizozemských dopravních vědců hovoří o tom, že by cargobiky mohly nahradit celou třetinu dnes běžně používaných dodávkových vozů.

04.04.2017

GLS posvětila další rozšíření nákladních elektrokol

Další z velký přepravních společností, která svou budoucnost hodlá spojit s elektromobily a elektrokoly, je německá odnož poštovního gigantu GLS. Projekt doručování zásilek pomocí nákladních elektrokol, který odstartoval na konci loňského léta, se ukázal jako úspěšný a nyní ho čeká velké rozšíření napříč několika spolkovými zeměmi.

22.03.2017

Vynálezce Li-Ion baterií přichází s novým typem akumulátorů

John Goodenough, uznávaný americký vědec a mimo jiné spoluautor konceptu lithium-iontových baterií, ani ve svých čtyřiadevadesáti letech nezahálí a stále přichází s novými a novými myšlenkami. Nyní světu představil akumulátor nového typu, který v porovnání s těmi dnešními nabídne až třikrát vyšší energetickou kapacitu.

20.03.2017

Elektrokola součástí vozového parku izraelské záchranné služby

Elektrokola mohou sloužit k nejrůznějším účelům. Mohou být zdrojem zábavy, ale také pracovními pomocníky, bez kterých by byl život o poznání složitější. V Izraeli dokonce elektrokola jezdí pod hlavičkou rychlé záchranné zdravotnické služby a v centrech velkých měst pomáhají každý den zachraňovat lidské životy.

16.03.2017

Liberec má první veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Obyvatelé a návštěvníci Liberce mohou ode dneška využívat služeb první veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily, která zvládne nabít 80 % kapacity baterie za 20-30 minut. Společně s další stanicí tzv. normálního dobíjení je v provozu na parkovišti OC Nisa – největšího obchodního centra v regionu.

15.03.2017

Elektrická tříkolka jako z jiného vesmíru

Moderní elektrické tříkolky mohou vypadat různě. Zatímco v českých městech potkáváme zpravidla stroje s naprosto civilním vzezřením, v zahraničí nejsou výjimkou ani kreace, které působí jako z jiného světa. Jednou z nich je Sinclair IRIS eTrike Eco, elektrická tříkolka, která svým vzezřením připomíná kosmickou loď připravenou k odletu.

10.03.2017

Elektrobike se vzpínajícím se lvem ve znaku

Nabídka francouzské automobilky Peugeot čítá kromě čtyřkolových plecháčů také ucelenou řadu jízdních kol. Ať zabrousíme mezi kola horská, silniční, či městská, v každé z těchto kategorií najdeme alespoň jeden model se vzpínajícím se lvem ve znaku. Zkrátka nepřijdou ani milovnici elektrokol, pro které si Peugeot připravil bonbonek v podobě krosového modelu eU01s.

09.03.2017

Nákladní elektrokolo Cubicycle ve službách společnosti DHL

Společnost DHL, součást přední světové poštovní a logistické skupiny Deutsche Post, testuje ve vybraných německých městech prototyp nákladního elektrokola pro převoz a doručování zásilek menších rozměrů. Pakliže se tato myšlenka osvědčí, stejné stroje by mohly v centrech velkých evropských měst nahradit klasické poštovní vozy.

08.03.2017