E-MOBILITA

Městské elektrokolo od holandských mistrů

Van Moof, nizozemský výrobce městských kol a elektrokol, byl založen před bezmála deseti lety jako malá rodinná firma. Dva bratři, oba čerstvě vystudovaní inženýři, se tehdy rozhodli vybudovat vlastní značku a ambice jim rozhodně nechyběly. Mladí konstruktéři, jež na kole dojížděli za povinnostmi i zábavou již od útlých dětských let, si vytkli za cíl navrhnout perfektní městské kolo pro každodenní použití.

05.06.2017

Nákladní střízlík do města i na venkov

Nákladní elektrokola mohou nabývat různých tvarů a podob, od modelů s rozměrnou ložnou plochou až po nenápadné městské střízlíky. Z kategorie druhé pochází novinka od maďarského výrobce Gepida. Praktický cargobike, který se svým vzhledem nijak neliší od kteréhokoliv jiného městského elektrokola, se má stát králem přeplněných ulic dnešních velkoměst.

29.05.2017

Elektrokolo a nosič na tažné zařízení

Často se nás ptáte, jakým způsobem nejlépe převážet elektrokolo v autě. S nástupem léta je tato otázka zase o něco palčivější, a proto jsme se rozhodli, že se na ni v následujících dnech a týdnech podíváme trochu blíže. Nejrůznějších držáků je na českém trhu celá řada. Bohužel, těžké elektrokolo pojme jen málokterý z nich. Vybrali jsme ty, které to zvládnou!

23.05.2017

Na Dlouhých stráních přivítali miliontého návštěvníka

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, kterou na Šumpersku provozuje Skupina ČEZ, přivítala v pátek miliontého návštěvníka. Stala se jím třináctiletá Anička Hanzelková, osmačka ze Základní školy Komenského v Novém Jičíně, která absolvovala exkurzi se svými spolužáky.

22.05.2017

Rakousko vyhlásilo dotační kampaň na nákup elektrokol

Rakousko zažívá podobně jako řada jiných evropských zemí prudký nárůst zájmu o elektrokola všech kategorií. V minulém roce se v zemi prodalo na osmdesát sedm tisíc těchto strojů a již nyní se zdá, že rok letošní bude v tomto ohledu ještě bohatší. Příznivý trend se rozhodla podpořit také rakouská vláda vyhlášením celoplošné dotační kampaně.

18.05.2017

Půjčte si elektromobil od Pražské energetiky

Zajímáte se o elektromobilitu a moderní technologie obecně, ale za volantem elektromobilu jste ještě nikdy neseděli? Nejvyšší čas to napravit! Pražská energetika (PRE) nabízí pronájem elektromobilů značky Volkswagen za opravdu velmi zajímavých podmínek. Pořídit si elektromobil pro firemní či soukromé účely nebylo nikdy jednodušší.

16.05.2017

Výrobce přestavbových sad Relo ohlásil bankrot

Ze zpráv a novinek, které vám každý den přinášíme, by jeden snadno nabyl dojmu, že prosadit se v trvale rostoucím segmentu elektrokol je prosté jako facka. Příkladem, že tomu tak mnohdy býti nemusí, budiž německá společnost Drive & Innovation. Výrobce v mnohém unikátních přestavbových sad Relo ohlásil bankrot a jeho budoucí osud zůstává jen velmi nejistý.

15.05.2017

Rodinný cargo ebike pro město jako stvořený

Dánský Triobike Mono, jedna z nejlehčích nákladních tříkolek světa, je nyní k dostání také ve verzi s elektromotorem zapleteným ve středu zadního kola. Atraktivní stroj aerodynamických tvarů, jenž nabízí místo pro jednoho dospělého a dva dětské pasažéry, je ideálním městským přibližovadlem zejména pro mladé rodiny s dětmi.

25.04.2017

Sársko uvolní až sedm set tisíc euro na rozvoj infrastruktury pro elektrokola

Města a obce v německé spolkové zemi Sársko mohou až do počátku příštího roku zažádat o dotace na projekty, jejichž společným jmenovatelem je podnícení občanů k nákupům elektrických kol všech kategorií. Zemské ministerstvo dopravy chce tímto krokem podpořit další rozvoj elektrokol a elektromobility obecně.

18.04.2017