E-MOBILITA

Elektrokolo v letadle? Tuhý boj s nejistým výsledkem

Chystáte se na dovolenou a lámete si hlavu nad tím, jak do cílové destinace dostanete své elektrokolo? Převozu elektrokola po silnicích jsme věnovali již několik článků včetně přehledu těch nejlepších držáků. Dnes se proto zaměříme na jiný způsob dopravy, konkrétně na dopravu leteckou. Mohou v tomto případě nastat nějaké komplikace?

25.07.2017

Elektrokolo součástí léčby pacientů se srdečním selháním

O tom, že pravidelná jízda na elektrokole dokáže zlepšit fyzickou kondici, dnes již není nejmenšího sporu. Taková jízda je zároveň méně namáhavá a zátěž na lidský organismus se díky dopomoci velmi snadno reguluje. Jízda na elektrokole je proto lékaři často doporučovanou rehabilitací po úrazech či onemocněních, ty srdeční nevyjímaje.

24.07.2017

UPS pokračuje v rozšiřování elektrických nákladních tříkolek

S rozvozem pošty a jiných drobných zásilek pomocí nákladních elektrokol dnes koketuje většina velkých poštovních společností. Nejdále to v tomto směru dotáhla americká UPS, která po úspěšné testovací fázi v Portlandu a Hamburku, rozšiřuje flotilu elektrických nákladních tříkolek také do švýcarské Basileje.

21.07.2017

První pražské bezplatné elektrobusy mají najeto 60 tisíc kilometrů

České elektrobusy značky SOR provozované na trase pravidelné pražské linky BB1 a BB2 pokořily tento týden hranici šedesáti tisíc najetých kilometrů. Spoje na linkách mezi multifunkčním areálem BB Centrum se stanicí metra Budějovická dosud přepravily téměř osm set tisíc pasažérů.

18.07.2017

Servisní pracovníci Deutsche Telekom nově na elektrokolech

Zástupci Deutsche Telekom, německého giganta na poli telekomunikací, se v uplynulých měsících rozhodli k jednomu tuze zajímavému kroku. Servisní technici se již k zákazníkům nebudou dopravovat firemními dodávkami, nýbrž na nákladních elektrokolech spolu se vším potřebným vybavením.

13.07.2017

Specialized Turbo Levo FSR v barvách nového BMW X3

U příležitosti uvedení nové generace oblíbeného modelu X3 si mnichovská automobilka BMW přichystala jedno malé překvapení. Není jím nic jiného nežli speciální edice elektrokola Specialized Turbo Levo FSR 6Fattie vyvedená v oficiální barvě nového modelu, temně modrém odstínu Phytonic Blue.

12.07.2017

Nehodovost elektrokol v Německu meziročně prudce vzrostla

Spolkový statistický úřad našich západních sousedů nedávno informoval o prudkém meziročním nárůstu nehod elektrokol. Třebaže se v tuzemsku podobné statistiky prozatím nevedou a na elektrokola se pohlíží jako na kterákoliv jiná jízdní kola, letmý pohled do černé kroniky napoví, že ani u nás není o události tohoto typu nouze.

03.07.2017

Největší hráči na trhu uzavřeli dohodu o rozvoji elektro a mikromobility

Podle mnoha zasvěcených názorů se budoucnost osobní i nákladní dopravy bude v příštích letech ubírat směrem elektromobility a mikromobility. Toho jsou si dobře vědomi také největší hráči na automobilovém, motocyklovém, ale i cyklistickém trhu a na cestě za společným cílem začínají vzorně spolupracovat.

22.06.2017

Italské stylovky do města i mimo něj

Dalším výrobcem, který se odhodlal vstoupit na trh s elektrokoly, je podle posledních informací italská Alpina, tradiční to producent převážně městských a stylových jízdních kol. A právě do městských ulic a uliček míří také první elektrokola značky, obě vybavená kvalitními nábojovými motory, pečlivě ukrytými bateriemi a bohatým doplňkovým příslušenstvím.

14.06.2017