E-MOBILITA

Pirelli při svém návratu k cyklistice počítá také s elektrokoly

Italský výrobce pneumatik Pirelli představil na veletrhu Eurobike novou řadu plášťů pro silniční cyklistiku. Tak trochu stranou zájmu zůstala další zajímavá novinka, která byla k vidění na stánku švýcarské značky elektrokol Stromer. Pirelli ve spolupráci se značkou Stromer vyvinul plášť s označením Cycl-e určený speciálně pro městská a trekkingová elektrokola.

20.09.2017

Horská elektrokola značky Yamaha? Veletrh Interbike napoví

Severoamerická pobočka společnosti Yamaha, předního výrobce motocyklů a dodavatele elektromotorů pro řadu cyklistických značek, oznámila svůj vstup na tamější trh s elektrokoly. Prototypy elektrokol se zkříženými ladičkami ve znaku si budeme moci poprvé prohlédnout na letošním veletrhu Interbike koncem tohoto měsíce.

15.09.2017

Nejdražší elektrokolo světa nese výsostné znaky automobilky Bugatti

Automobilka Bugatti, symbol luxusu a prvotřídních jízdních výkonů, si na závěr letošní sezony přichystala jedno velké překvapení. Nadšením však pro tentokrát nebudou skákat motoristé, nýbrž jejich úhlavní nepřátelé, totiž cyklisté. Bugatti představilo několik nových modelů jízdních kol, mezi nimi také jedno špičkové elektrokolo.

04.09.2017

ČEZ investuje do lídra v oblasti technologií pro carsharing ekoaut

Inven Capital se stal akcionářem francouzské společnosti Vulog, globálního lídra v poskytování technologií pro sdílenou mobilitu ekologických aut ve městech. Zákazníci Vulogu působí na čtyřech kontinentech, kde jsou jedním z pilířů konceptu chytrých měst.

01.09.2017

Geniálně jednoduchý!

Redakčního pomocníka nám více než měsíc dělal osobní elektromobil Volkswagen e-Up! zapůjčený na testování od energetické společnosti E.ON.

30.08.2017

První ročník E.ON like-bike Tour spojuje chytrá města Vysočiny

Po loňském nultém ročníku elektrocyklistické tour s názvem E.ON like-bike se mohou nejen příznivci elektrocyklistiky, ale také široká veřejnost těšit na oficiální první ročník, který se bude konat 30. 9. - 1. 10. rovnou ve třech chytrých městech na Vysočině. Bohatý program spojený s testováním e-biků přivítá Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou.

28.08.2017

Odborný workshop Elektromobilita v podnikání od ČEZ ESCO

Zástupci podnikatelské sféry využili ve středu 23. 8. možnost účasti na odborném workshopu Elektromobilita v podnikání, který uspořádala společnost ČEZ ESCO. Skupina ČEZ je v oblasti elektromobility tuzemským lídrem a současně provozovatelem nejrozsáhlejší sítě veřejných dobíjecích stanic.

24.08.2017

Silniční elektrokolo od italské automobilky Maserati

Italský výrobce sportovní vozů Maserati představí na blížícím se veletrhu Eurobike svou představu výkonného silničního elektrokola. Silniční speciál s ostře řezanými liniemi dává vzpomenout na dnes již legendární supersport Maserati MC12 Stradale, který se na závodních okruzích poprvé ukázal před více než dvanácti lety.

02.08.2017

ČVUT vyzkouší rozvoz obědů elektromobilem od ČEZ ESCO

Vozový park Českého vysokého učení technického doplnil elektromobil Nissan eNV200. Univerzita vůz využije k rozvozu obědů pro svou menzu na pražském Strahově. Zápůjčku zrealizoval projekt Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.

26.07.2017