E-MOBILITA

ČEZ rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila v uplynulých dnech stanice v trojici nových lokalit - v Pardubicích a na dálnicích u Brna a Liberce.

07.11.2017

HNF Heisenberg a Sortimo představují elektrický cargobike

Podle mnoha studií představují nákladní elektrokola budoucnost městské dopravy. Proplétat se v husté zástavbě nákladními či dodávkovými vozy může být za několik let natolik neefektivní, že bude třeba využívat jiných, flexibilnějších způsobů přepravy. Takové řešení představuje ProCargo CT1, elektrický cargobike z dílen společností Sortimo a HNF Heisenberg.

03.11.2017

Asociace evropských výrobců brojí proti dovozu elektrokol z Číny

Asociace evropských výrobců jízdních kol se obává o budoucnost výroby elektrokol na Starém kontinentu a na to konto zaslala stížnost Evropské komisi. Cílem stížnosti má být získání právních nástrojů pro efektivní obranu před čínskou konkurencí, která zaplavuje trh výrobky s prodejní cenou hluboko pod běžnými výrobními náklady.

01.11.2017

Active Hybrid e-bike novým trumfem automobilky BMW

V nabídce automobilky BMW mají elektrokola již tradičně velmi silné postavení. Svým nejnovějším přírůstkem, městským elektrokolem Active Hybrid e-bike, se německý výrobce hlásí k nejnovějším trendům v tomto stále vydatně rostoucím segmentu. Důkazem za všechny budiž bezchybně integrovaná baterie s plynule navazující středovou hnací jednotkou.

20.10.2017

CAR4WAY a PRE zahajují projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu

Občané a pražské firmy mohou od 9. 10. 2017 využívat k cestám po Praze flotilu 15 elektromobilů Volkswagen e-Golf. Společnost CAR4WAY, na základě partnerství s Pražskou energetikou, zahajuje projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu. Jde o unikátní projekt, který se opírá o vyspělou technologii, moderní trend sdílení automobilů a zaměření na udržitelnou mobilitu.

12.10.2017

ČEZ pokračuje ve výstavbě veřejných rychlodobíjecích stanic

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou i směrem do zahraničí je opět jednodušší. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila včera trojici rychlodobíjecích stanic v rámci dobíjecí lokality ve Vestci u pražského dálničního okruhu.

04.10.2017

Bosch spojil síly s technologickým startupem Cobi

Největší evropský výrobce elektropohonů pro jízdní kola, německá společnost Bosch eBike Systems, oznámil převzetí technologického startupu Cobi. Ten se zabývá chytrými řešeními pro mobilní telefony a jejich použitím na jízdních kolech a elektrokolech. Dlouhodobou vizí Cobi je přenesení principu digitálního nomádství do cyklistického prostředí.

03.10.2017

Cyklistický veletrh Test & Expo již tento víkend ve Vysočina Aréně

Již tento víkend se v novoměstské Vysočina Aréně uskuteční druhý ročník cyklistického veletrhu Test & Expo. Využijte této jedinečné příležitosti a přímo na místě otestujte některou z novinek pro nadcházející sezonu. Kromě mnoha zajímavých exponátů se můžete těšit také na bohatý doprovodný program určený pro širokou laickou i odbornou veřejnost.

25.09.2017

Yamaha nabídne čtyři elektrokola do města i terénu

To, o čem jsme minulý týden psali, se nyní konečně stalo skutečností. Yamaha, až doposud výrobce a dodavatel pohonných jednotek, uvedla svou vlastní řadu elektrokol, se kterou zkusí štěstí na nejrychleji se rozvíjejícím severoamerickém trhu. Na lasvegaském veletrhu Interbike představila hned čtyři různá elektrokola určená do města i volného terénu.

21.09.2017