E-MOBILITA

Jivr nabídne originální skládací elektrokolo prosté řetězu

Elektrokola a crowdfunding. Spojení, která dalo vzniknout hned několika zajímavým a komerčně úspěšným modelům napříč všemi cyklistickými škatulkami. Od elektrokol horských až po ta městská, model komunitního financování pomáhá uspět těm, jejichž nápady by jinak zůstaly nevytěženy. Další, kdo zkouší své štěstí, je britský startup jménem Jivr.

28. 1. 2019

Panasonic vstupuje na trh s vlastním elektrickým pohonem

Ačkoliv v domácím Japonsku ovládá více než čtyřicet procent tamějšího trhu, ve zbytku světa si tuto značku s elektrokoly spojuje pouze málokdo. Panasonic to nyní hodlá změnit a v partnerství s Kent International, největším výrobcem jízdních kol v Severní Americe, vstupuje na trh se svým vlastním elektrickým pohonem.

11. 1. 2019

První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

Moderní technologie postupně pronikají do všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani dnes tolik oblíbená elektrokola. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byl dnes oficiálně představen Cybic eLegend, první elektrokolo se zabudovanou funkcí palubního hlasového asistenta Amazon Alexa. Na trh s ním exkluzivně přijde známý britský řetězec Halfords.

8. 1. 2019

Plzeňský dopravní podnik přezval čtveřici nových elektromobilů

Plzeňské městské dopravní podniky pokračují v budování elektromobilní části své flotily. Čtveřici nových elektromobilů a stejný počet dobíjecích wallboxů dodá provozovateli plzeňské městské dopravy společnost ČEZ ESCO. Ta pro oblast elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.

7. 1. 2019

Elektrický Gocycle GX přichází s novým skládacím mechanismem

Gocycle, britský výrobce oblíbených skládacích elektrokol, přichází po více než dvou letech s další, v pořadí již čtvrtou generací stejnojmenného elektrického modelu. Spíše než o evoluci však tentokrát můžeme hovořit o revoluci. Nový model GX totiž nabídne propracovaný kloubový systém, díky němuž elektrokolo složíte během jen těžko uvěřitelných deseti vteřin.

4. 1. 2019

V Řeži se otevírá první vodíková nabíječka pro elektromobily v Česku

Ekologicky naladění elektromobilisté mohou nově načerpat šťávu v unikátní dobíjecí stanici ve středočeské Řeži. Zdejší nabíječka je prostřednictvím lokální sítě technicko-inženýrské společnosti ÚJV Řež, u jejíhož areálu se nachází, přímo propojená s vodíkovým hospodářstvím. Střešní fotovoltaické panely vyrábějí elektřinu a její přebytky se skladují ve vodíku jako v baterii.

11. 12. 2018

Sdílená elektrokola Lime nově v anglickém Milton Keynes

Poté, co svými elektrickými koloběžkami doslova zahltil největší evropská města, se nyní kalifornský startup Lime hodlá více zaměřit na elektrokola a jejich sdílení. Po úspěchu pilotních projektů v německém Frankfurtu a švýcarském Curychu se zelená elektrokola pomalu, ale jistě rozšiřují také do dalších evropských lokalit. Dočkáme se i v Praze?

7. 12. 2018

Elektrický vozík za kolo budoucností městské dopravy

Proč vyvíjet těžká a složitá nákladní elektrokola, když stejnou práci dokáže zastat elektricky poháněný vozík zapřažený za běžné jízdní kolo? S tímto chytrým nápadem přicházejí vývojáři francouzského startupu K-Ryole, kteří se svým elektrickým přívěsem za kolo hodlají změnit zaběhnutá schémata dopravy v centrech velkých měst.

3. 12. 2018

Paříž uveřejnila koncepci dlouhodobého pronájmu elektrokol

Francouzská metropole Paříž uveřejnila koncepci dlouhodobého pronájmu elektrokol. Program nesoucí označení Veligo se týká nejen hlavního města, ale také všech jeho předměstí a cílí zejména na ty cyklisty, kteří dosud při cestě do zaměstnání využívají méně ekologické způsoby dopravy, ať už městskou hromadnou dopravu, či vlastní automobil.

22. 11. 2018