E-MOBILITA

Elektrokolo Škoda Klement prvním krokem na cestě k mikromobilitě

Na ženevském autosalonu, který vrcholí právě v těchto dnech, nechybí ani největší tuzemská automobilka Škoda. Vedle zbrusu nových elektromobilů, které mají poodhalit budoucí směřování značky, na stánku s okřídleným šípem nechybí ani další zajímavý koncept. Elektrokolo Škoda Klement má být zhmotněním představy o budoucnosti individuální mikromobility.

05.03.2019

Trutnov má jako první město u nás MHD pouze na alternativní pohon

Trutnovská městská hromadná doprava bude mít od února vozový park složený pouze z elektrobusů a autobusů na stlačený zemní plyn. Celkem sedm nových vozidel nahradí staré dieselové a doplní tak tři stávající autobusy na zemní plyn. Včetně záložních vozidel tedy bude v provozu celkem deset autobusů.

26.02.2019

Společnost General Motors uvádí městská elektrokola Ariv

Automobilový koncern General Motors znovu dokazuje, že mu budoucnost naší planety není zcela lhostejná. Poté, co do nabídky mnoha svých značek zanesl hybridní či přímo elektrické automobily, nyní přichází s vlastní linií elektrokol určených převážně do města. Elektrokola Ariv mají být přívětivější a zdraví prospěšnější alternativou městské hromadné dopravě i běžným osobním vozům.

14.02.2019

Jivr nabídne originální skládací elektrokolo prosté řetězu

Elektrokola a crowdfunding. Spojení, která dalo vzniknout hned několika zajímavým a komerčně úspěšným modelům napříč všemi cyklistickými škatulkami. Od elektrokol horských až po ta městská, model komunitního financování pomáhá uspět těm, jejichž nápady by jinak zůstaly nevytěženy. Další, kdo zkouší své štěstí, je britský startup jménem Jivr.

28.01.2019

Panasonic vstupuje na trh s vlastním elektrickým pohonem

Ačkoliv v domácím Japonsku ovládá více než čtyřicet procent tamějšího trhu, ve zbytku světa si tuto značku s elektrokoly spojuje pouze málokdo. Panasonic to nyní hodlá změnit a v partnerství s Kent International, největším výrobcem jízdních kol v Severní Americe, vstupuje na trh se svým vlastním elektrickým pohonem.

11.01.2019

První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

Moderní technologie postupně pronikají do všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani dnes tolik oblíbená elektrokola. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byl dnes oficiálně představen Cybic eLegend, první elektrokolo se zabudovanou funkcí palubního hlasového asistenta Amazon Alexa. Na trh s ním exkluzivně přijde známý britský řetězec Halfords.

08.01.2019

Plzeňský dopravní podnik přezval čtveřici nových elektromobilů

Plzeňské městské dopravní podniky pokračují v budování elektromobilní části své flotily. Čtveřici nových elektromobilů a stejný počet dobíjecích wallboxů dodá provozovateli plzeňské městské dopravy společnost ČEZ ESCO. Ta pro oblast elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.

07.01.2019

Elektrický Gocycle GX přichází s novým skládacím mechanismem

Gocycle, britský výrobce oblíbených skládacích elektrokol, přichází po více než dvou letech s další, v pořadí již čtvrtou generací stejnojmenného elektrického modelu. Spíše než o evoluci však tentokrát můžeme hovořit o revoluci. Nový model GX totiž nabídne propracovaný kloubový systém, díky němuž elektrokolo složíte během jen těžko uvěřitelných deseti vteřin.

04.01.2019

V Řeži se otevírá první vodíková nabíječka pro elektromobily v Česku

Ekologicky naladění elektromobilisté mohou nově načerpat šťávu v unikátní dobíjecí stanici ve středočeské Řeži. Zdejší nabíječka je prostřednictvím lokální sítě technicko-inženýrské společnosti ÚJV Řež, u jejíhož areálu se nachází, přímo propojená s vodíkovým hospodářstvím. Střešní fotovoltaické panely vyrábějí elektřinu a její přebytky se skladují ve vodíku jako v baterii.

11.12.2018