E-MOBILITA

Rozjeďte to s energií od innogy

Co si vybavíte, když se řekne skládací elektrokolo? No přece ideálního parťáka do města i na výlety po okolí! Ve společnosti innogy fandí rozumnému využívání energie, a proto podporují své zákazníky nejen v efektivním využívání elektřiny, ale i v dalších věcech

Sociální služby Ústeckého kraje věří elektromobilům

V rámci smlouvy o vzájemné spolupráci mezi společností ČEZ a Ústeckým krajem se naplnil projekt elektromobility pro vybrané příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb. Celkem 19 elektromobilů darovaných společností ČEZ poslouží zejména k městské přepravě klientů do zdravotnických zařízení.

12. 6. 2018

Rychlonabíjecí stojany nově na čerpacích stanicích Benzina

Unipetrol rozšíří nabídku pohonných hmot v síti čerpacích stanic Benzina o elektrickou energii. Se Skupinou ČEZ se dohodl na zprovoznění několika desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice. První dvojice stojanů byla uvedena do zkušebního provozu na čerpací stanici v Rousínově u Vyškova.

7. 6. 2018

Kladno jako první město v ČR nabídne systém sdílených kol s možností elektrického pohonu

Město Kladno spustilo unikátní systém sdílených kol. „Jako první v republice nabízíme Kladeňákům i návštěvníkům města bikesharing využívající elektrokola. Tím tento způsob dopravy otevíráme skutečně všem, bez ohledu na jejich fyzickou zdatnost či například věk,“ říká kladenský primátor Milan Volf.

1. 6. 2018

Kaufland a ČEZ otevírají další dobíjecí stanici pro elektrokomobily

Vybrané lokality řetězce Kaufland po celé České republice postupně nabízejí svým zákazníkům možnost rychlého dobití elektromobilu během nákupu. Po nedávné premiéře v Kuřimi dnes zahájila provoz stanice v Hodoníně. Elektromobilita Skupiny ČEZ plánuje během následujících dvou let vybudovat v lokalitách Kaufland dalších několik desítek těchto zařízení.

30. 5. 2018

Evropská komise navrhuje povinné pojištění elektrokol

Evropská komise, instituce prosazující obecné zájmy Evropské unie, předložila Evropskému parlamentu návrh na změnu směrnice o pojištění občanskoprávní odpovědnosti z provozu motorových vozidel. Komise v tomto dokumentu mimo jiné navrhuje povinné pojištění elektrokol všech kategorií.

28. 5. 2018

Konference Forum Elektromobilita představí uznávané odborníky

Projekce vývoje elektromobility v České republice, produkty a služby pro firemní zákazníky i jednotlivce nebo technologické a legislativní trendy u nás i v zahraničí - to všechno a mnohem více nabídne konference Forum Elektromobilita, kterou v termínu od třicátého do jednatřicátého května hostí Forum Karlín.

14. 5. 2018

Pořadatelé Giro d'Italia představili etapový závod Giro E

Společnost RCC Sport, pořadatel slavného etapového podniku Giro d’Italia, přichází s dalším závodním formátem, který potěší především milovníky elektrokol. Do tradičního souboje o růžový dres letos nepřímo zasáhnou také jezdci na silničních elektrokolech, kteří mezi sebou změří síly v rámci vloženého závodu s výmluvným názvem Giro E.

4. 5. 2018

Elektrokola italské automobilky Lamborghini míří do prodeje

Světu dala hned několik ikonických sportovních vozů. Za všechny připomeňme elegantní Miuru, šílený Countach nebo brutální Diablo. Nám, příznivcům elektromobility, nyní italská automobilka Lamborghini servíruje hned dvě zajímavá elektrokola, se kterými se nově rozhodla vstoupit na trh.

20. 4. 2018

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...