E-MOBILITA

Michelin ukázal nový motor pro městská elektrokola

Již více než sto let dodává obutí na vše, co brázdí silnice i terén. Od nákladních automobilů až po elektrokola, francouzský Michelin je ve svém oboru pojem, kterému se jen málokdo vyrovná. Že společnost s buclatým panáčkem ve znaku dnes již nemá čím překvapit? Opak je pravdou! Příkladem budiž nový elektropohon pro městská elektrokola nazvaný jednoduše E-Drive.

20. 5. 2019

Dobíječky zvedly objem dobíjení o 122 %, nejvíce se tankovalo v Praze

Objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl o více než 122 procent. Nejčastěji řidiči elektromobilů doplňovali baterie vozů ve trojici pražských lokalit a v Olomouci. Skupina ČEZ aktuálně v České republice provozuje více než 140 veřejných dobíjecích stanic, z toho je přes osmdesát rychlodobíjecích.

7. 5. 2019

Čtyřkolový elektrický cargobike Project 1 míří do ulic Londýna

Doručování zboží na vzdálenost takzvané poslední míle, tedy přímo k rukám zákazníků, je podle odborníků tím nejdražším a nejméně ekologickým bodem celého dopravního řetězce. Pokusů o zefektivnění tohoto procesu jsme mohli sledovat již několik. S dalším přichází technologický startup EAV, tvůrce unikátního čtyřkolového elektrokola Project 1.

18. 4. 2019

Šokujte cestou do práce s novým Coast Cycles Buzzraw X

Proč by všechna elektrokola měla vypadat stejně? A proč se cestou do práce trochu nepobavit? Coast Cycles Buzzraw X vás přesvědčí o tom, že si i ve městě můžete užít spoustu zábavy. Ať už v teniskách a džínách cestou do kina či baru, nebo v oxfordkách a obleku cestou na další ranní poradu, všednodenní nudu rozhodně nečekejte.

10. 4. 2019

ČEZ nabízí elektromobily v balíčku s dobíječkou a dalšími výhodami

Elektromobilitu jako komplexní službu začala pro domácnosti a živnostníky poskytovat společnost ČEZ Prodej. Společně se zakoupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů.

9. 4. 2019

Britská Royal Mail zařadila do služby elektrické tříkolky

Britská Royal Mail se po vzoru americké United Parcel Service rozhodla rozšířit flotilu doručovacích vozů o dnes tolik diskutované elektrické nákladní tříkolky. Kromě ekologické přívětivosti stojí za tímto rozhodnutím především snaha o zrychlení a zefektivnění doručování zásilek v britských velkoměstech, jež se často potýkají s dopravními problémy.

19. 3. 2019

Kaufland v Ostrově nad Ohří nabídne nabíječku pro elektromobily

Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, která nabízí rychlé dobíjení pro elektromobily, je Ostrov nad Ohří. Také pod Krušnými horami Kaufland svým zákazníkům nabídne rychlodobíjecí stanici schopnou doplnit baterii elektromobilu i během kratšího nákupu. V průběhu loňského roku vyrostly podobné stanice v areálech Kaufland doslova po celé republice.

14. 3. 2019

S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

11. 3. 2019

Elektrokolo Škoda Klement prvním krokem na cestě k mikromobilitě

Na ženevském autosalonu, který vrcholí právě v těchto dnech, nechybí ani největší tuzemská automobilka Škoda. Vedle zbrusu nových elektromobilů, které mají poodhalit budoucí směřování značky, na stánku s okřídleným šípem nechybí ani další zajímavý koncept. Elektrokolo Škoda Klement má být zhmotněním představy o budoucnosti individuální mikromobility.

5. 3. 2019