E-MOBILITA

Zapojte se do průzkumu v oblasti elektromobility

Pomozte při revoluci na trhu elektromobility! Jste majitel elektromobilu nebo plug-in hybridu? SOUTĚŽTE s námi o tablet (Lenovo TAB M10 FHD Plus 4GB + 64GB Iron Grey)!

Česká elektrokola Freebike budou k vidění v centru Londýna

Kromě finských Helsinek, kanadské Kelowny a slovenské Trnavy je můžete potkávat také v ulicích Prahy. Řeč je o sdílených elektrokolech české společnosti Freebike, které se nyní podařilo dosáhnout dalšího velkého úspěchu. Freebike zvítězil ve veřejné soutěži a získal bikesharingovou exkluzivitu pro nejužší centrum britského Londýna.

05.06.2019

První rychlodobíjecí stanici na Šumavě mají Kašperské Hory

Rychlé dobití baterií všech typů a značek elektromobilů nabízí ode dneška také Šumava. První rychlodobíjecí stanice na Šumavě je řidičům elektroaut k dispozici v Kašperských Horách. Další stojany pro rychlé dobíjení vzniknou ještě do konce letošního roku.

03.06.2019

Na rybník či přehradu s novým Manta 5 Hydrofoiler

Na elektrokolech jezdíme do práce, do města za zábavou, o víkendu si za jejich řídítky užíváme v terénu či na silnici. Nyní si na elektrokolech, přesněji řečeno na strojích elektrokolům velmi podobným, budeme moci užívat také na hladinách tuzemských řek, rybníků, jezer či přehrad. Vodní kluzák Manta 5 Hydrofoiler XE-1 míří do prodeje!

30.05.2019

Michelin ukázal nový motor pro městská elektrokola

Již více než sto let dodává obutí na vše, co brázdí silnice i terén. Od nákladních automobilů až po elektrokola, francouzský Michelin je ve svém oboru pojem, kterému se jen málokdo vyrovná. Že společnost s buclatým panáčkem ve znaku dnes již nemá čím překvapit? Opak je pravdou! Příkladem budiž nový elektropohon pro městská elektrokola nazvaný jednoduše E-Drive.

20.05.2019

Čtyřkolový elektrický cargobike Project 1 míří do ulic Londýna

Doručování zboží na vzdálenost takzvané poslední míle, tedy přímo k rukám zákazníků, je podle odborníků tím nejdražším a nejméně ekologickým bodem celého dopravního řetězce. Pokusů o zefektivnění tohoto procesu jsme mohli sledovat již několik. S dalším přichází technologický startup EAV, tvůrce unikátního čtyřkolového elektrokola Project 1.

18.04.2019

Šokujte cestou do práce s novým Coast Cycles Buzzraw X

Proč by všechna elektrokola měla vypadat stejně? A proč se cestou do práce trochu nepobavit? Coast Cycles Buzzraw X vás přesvědčí o tom, že si i ve městě můžete užít spoustu zábavy. Ať už v teniskách a džínách cestou do kina či baru, nebo v oxfordkách a obleku cestou na další ranní poradu, všednodenní nudu rozhodně nečekejte.

10.04.2019

Britská Royal Mail zařadila do služby elektrické tříkolky

Britská Royal Mail se po vzoru americké United Parcel Service rozhodla rozšířit flotilu doručovacích vozů o dnes tolik diskutované elektrické nákladní tříkolky. Kromě ekologické přívětivosti stojí za tímto rozhodnutím především snaha o zrychlení a zefektivnění doručování zásilek v britských velkoměstech, jež se často potýkají s dopravními problémy.

19.03.2019

S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

11.03.2019