E-MOBILITA

Britská Royal Mail zařadila do služby elektrické tříkolky

Britská Royal Mail se po vzoru americké United Parcel Service rozhodla rozšířit flotilu doručovacích vozů o dnes tolik diskutované elektrické nákladní tříkolky. Kromě ekologické přívětivosti stojí za tímto rozhodnutím především snaha o zrychlení a zefektivnění doručování zásilek v britských velkoměstech, jež se často potýkají s dopravními problémy.

19. 3. 2019

Kaufland v Ostrově nad Ohří nabídne nabíječku pro elektromobily

Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, která nabízí rychlé dobíjení pro elektromobily, je Ostrov nad Ohří. Také pod Krušnými horami Kaufland svým zákazníkům nabídne rychlodobíjecí stanici schopnou doplnit baterii elektromobilu i během kratšího nákupu. V průběhu loňského roku vyrostly podobné stanice v areálech Kaufland doslova po celé republice.

14. 3. 2019

S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

11. 3. 2019

Elektrokolo Škoda Klement prvním krokem na cestě k mikromobilitě

Na ženevském autosalonu, který vrcholí právě v těchto dnech, nechybí ani největší tuzemská automobilka Škoda. Vedle zbrusu nových elektromobilů, které mají poodhalit budoucí směřování značky, na stánku s okřídleným šípem nechybí ani další zajímavý koncept. Elektrokolo Škoda Klement má být zhmotněním představy o budoucnosti individuální mikromobility.

5. 3. 2019

Trutnov má jako první město u nás MHD pouze na alternativní pohon

Trutnovská městská hromadná doprava bude mít od února vozový park složený pouze z elektrobusů a autobusů na stlačený zemní plyn. Celkem sedm nových vozidel nahradí staré dieselové a doplní tak tři stávající autobusy na zemní plyn. Včetně záložních vozidel tedy bude v provozu celkem deset autobusů.

26. 2. 2019

Společnost General Motors uvádí městská elektrokola Ariv

Automobilový koncern General Motors znovu dokazuje, že mu budoucnost naší planety není zcela lhostejná. Poté, co do nabídky mnoha svých značek zanesl hybridní či přímo elektrické automobily, nyní přichází s vlastní linií elektrokol určených převážně do města. Elektrokola Ariv mají být přívětivější a zdraví prospěšnější alternativou městské hromadné dopravě i běžným osobním vozům.

14. 2. 2019

Jivr nabídne originální skládací elektrokolo prosté řetězu

Elektrokola a crowdfunding. Spojení, která dalo vzniknout hned několika zajímavým a komerčně úspěšným modelům napříč všemi cyklistickými škatulkami. Od elektrokol horských až po ta městská, model komunitního financování pomáhá uspět těm, jejichž nápady by jinak zůstaly nevytěženy. Další, kdo zkouší své štěstí, je britský startup jménem Jivr.

28. 1. 2019

Panasonic vstupuje na trh s vlastním elektrickým pohonem

Ačkoliv v domácím Japonsku ovládá více než čtyřicet procent tamějšího trhu, ve zbytku světa si tuto značku s elektrokoly spojuje pouze málokdo. Panasonic to nyní hodlá změnit a v partnerství s Kent International, největším výrobcem jízdních kol v Severní Americe, vstupuje na trh se svým vlastním elektrickým pohonem.

11. 1. 2019

První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

Moderní technologie postupně pronikají do všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani dnes tolik oblíbená elektrokola. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byl dnes oficiálně představen Cybic eLegend, první elektrokolo se zabudovanou funkcí palubního hlasového asistenta Amazon Alexa. Na trh s ním exkluzivně přijde známý britský řetězec Halfords.

8. 1. 2019