Doplňky a vybavení

Vybíráme tretry podle zásad Specialized Body Geometry Fit

Vybíráte nové cyklistické tretry a nevíte, podle čeho se řídit a na jaké parametry hledět? Specialized nyní přichází s názorným videem, které odpoví na všechny vaše dotazy. Nahlédněte spolu s námi pod pokličku technologie Body Geometry Fit a užijte si vyjížďku bez puchýřů, otlačených nártů a jiných nepříjemností, které s sebou jízda v nevhodných tretrách často přináší.

08.06.2017

Dílenská hustilka MAX1 Racing

V době bezdušových plášťů je kvalitní dílenská pumpa důležitou, ne-li vůbec nejdůležitější součástí výbavy každého cyklisty. Taková hustilka mnohdy rozhoduje o tom, zda na kolo skutečně vyrazíte, nebo budete naštvaně sedět doma s vyfouklým pláštěm před očima. Ať už ve vašich pláštích koluje tmel, nebo dáváte přednost variantě s duší, hustilka MAX1 Raing muže být tím posledním, co ve vaší domácí dílně chybí.

06.06.2017

Trackimo: GPS lokátor pro vás i vaše elektrokolo

Jezdíte v náročném terénu a vaši blízcí o vás mají s každou další vyjížďkou větší a větší strach? Necháváte své elektrokolo často bez dozoru a děsíte se, že ho při návratu již nenajdete na svém místě? Rádi sportujete na hraně a bojíte se, že si v případě nehody nebudete schopní přivolat pomoc? Trackimo je chytré zařízení, které vám tyto, ale i mnohé další starosti pomůže snadno a efektivně vyřešit.

30.05.2017

Elektrokolo a nosič na tažné zařízení

Často se nás ptáte, jakým způsobem nejlépe převážet elektrokolo v autě. S nástupem léta je tato otázka zase o něco palčivější, a proto jsme se rozhodli, že se na ni v následujících dnech a týdnech podíváme trochu blíže. Nejrůznějších držáků je na českém trhu celá řada. Bohužel, těžké elektrokolo pojme jen málokterý z nich. Vybrali jsme ty, které to zvládnou!

23.05.2017

Otestovali jsme trailovou přilbu Limar 949 DR

Přilby, jež nabízí více ochrany citlivým partiím hlavy, jsou oblíbené nejen u běžných bikerů, ale i u fanoušků terénních elektrokol. Také oni potřebují jistotu, že pokud se poroučí k zemi, na přilbu se mohou stoprocentně spolehnout. A není se čemu divit, v sedle elektrokol, která snadno dosahují rychlostí nad dvacet kilometrů v hodině, může být každé zaváhání velmi nepříjemné.

19.05.2017

Vyzkoušeli jsme olej na řetěz RSP Red Oil

Správně namazaný řetěz je základem spolehlivě fungujícího horského kola. Pravdivost tohoto rčení je prověřená mnoha tisíci kilometry, a je docela jedno, zda se kupředu pohybujete vlastní silou, nebo vám v jízdě pomáhá výkonný elektromotor. Nejrůznějších přípravků na řetěz najdete na tuzemském trhu desítky, možná stovky, a mezi nimi také ty pocházející ze země našich jižních sousedů.

12.05.2017

Otestovali jsme ekologický čistič Pure Bike Wash

Aby vaše elektrokolo správně pracovalo, musí být nejen dobře seřízené, ale především pečlivě umyté. Jízdou na zanedbaném stroji se vystavujete nebezpečí, že se při vyjížďce něco pokazí a vy se budete k domovu poroučet po svých. Na trhu dnes naštěstí naleznete širokou paletu čisticích prostředků, s jejichž pomocí je údržba kola záležitostí jen několika mála minut.

04.05.2017

Výběr správného sedla dle zásad Specialized Body Geometry Fit

Sedlo je hlavním kontaktním bodem mezi kolem a jezdcem, a proto byste jeho výběru měli věnovat zvýšenou pozornost. Zástupci společnosti Specialized nyní přicházejí s názorným videem, které odpovídá na všechny důležité otázky stran sedla, jeho šířky, výšky a mnoha dalších parametrů. Dle zásad Body Geometry Fit je výběr nového sedla hračkou.

03.05.2017

TQ-Drives představil inovovanou řadu středových motorů TQ120

V německém Seefeldu sídlící společnost TQ-Drives představila novou generaci středových motorů s velmi zajímavými výkonovými parametry. Řada čtyř pohonných jednotek se může pochlubit velmi vysokou účinností a více než zajímavým točivým momentem. Podle odborníků se stejným směrem v blízké budoucnosti vydají také ostatní velcí výrobci.

24.04.2017