Doplňky a vybavení

Shimano rozšiřuje nabídku komponentů pro elektrokola

Japonské Shimano, jeden z největších výrobců cyklistických komponentů vůbec, bere elektrokola tradičně velmi vážně. Nehovoříme přitom pouze o hnacích jednotkách, ale také o mnoha dalších dílech a příslušenství. Novinkou je rozšíření řady Deore XT o čtyřpístkové kotoučové brzdy jako stvořené pro použití na terénních elektrokolech.

21. 8. 2017

Jak vybrat správné gripy a rukavice? Specialized ví, jak na to!

Gripy a rukavice tvoří nerozlučnou dvojici, jež se nemalou měrou podílí na výsledném pocitu z ovládání vašeho elektrokola. Jelikož hovoříme o jednom z nejdůležitějších kontaktních bodů mezi jezdcem a kolem, výběru rukavic a gripů bychom měli věnovat zvýšenou pozornost. Nač bychom se v obchodě měli zaměřit?

15. 8. 2017

Náhradní baterie a dvacet litrů nákladu, batoh pro e-bikery je tu!

S rozmachem elektrokol se na trhu objevuje stále více produktů, které mají jízdu na nich dále zpříjemnit. V obchodech můžete narazit na upravené vidlice, brzdy i sedla, na ramínkách opodál visí poslední řada oblečení pro e-bikery. Rakouský Northland nyní přichází s další novinkou. S batohem, do kterého spolu se vším ostatním nákladem snadno vměstnáte také náhradní baterii.

11. 8. 2017

Kompletní péče o elektrokolo má jméno Weldtite eCare

Britský Weldtite, společnost s více než sedmdesátiletou tradicí na cyklistickém trhu, přichází s další řadou produktů určených k očistě a servisu jízdních kol. Na své si tentokrát přijdou zejména majitelé elektrokol. Weldtite eCare totiž cílí především na ně a nabízí jim vše, co k údržbě svých dvoukolových miláčků potřebují.

28. 7. 2017

S přestavbovou sadou Bimoz elektrokolem snadno a rychle

Tam, kde jedni pohořeli, druzí znovu zkouší své štěstí. Řeč je nové elektrické sadě pro přestavbu běžného jízdního kola v elektrokolo, vznikající tentokráte pod hlavičkou švýcarské společnosti Z-Institut. Ta v crowdfungingové kampani nashromáždila na šest set tisíc euro a se svým motorem Bimoz míří na pulty prodejen.

10. 7. 2017

Cyklistická přilba pro každou příležitost

Městská cyklistika se coby ekologický a tělu prospěšný způsob dopravy těší stále rostoucí oblibě u jezdců všech skupin. Jízda ulicemi má svá jasně daná specifika, a ačkoliv v porovnání s jinými disciplínami nevypadá příliš akčně, neznamená to, že vám za řídítky nehrozí nebezpečí. Pokud nebudete respektovat základní pravidla, obklopeni dopravou si koledujete o pořádný malér.

15. 6. 2017

Vybíráme tretry podle zásad Specialized Body Geometry Fit

Vybíráte nové cyklistické tretry a nevíte, podle čeho se řídit a na jaké parametry hledět? Specialized nyní přichází s názorným videem, které odpoví na všechny vaše dotazy. Nahlédněte spolu s námi pod pokličku technologie Body Geometry Fit a užijte si vyjížďku bez puchýřů, otlačených nártů a jiných nepříjemností, které s sebou jízda v nevhodných tretrách často přináší.

8. 6. 2017

Dílenská hustilka MAX1 Racing

V době bezdušových plášťů je kvalitní dílenská pumpa důležitou, ne-li vůbec nejdůležitější součástí výbavy každého cyklisty. Taková hustilka mnohdy rozhoduje o tom, zda na kolo skutečně vyrazíte, nebo budete naštvaně sedět doma s vyfouklým pláštěm před očima. Ať už ve vašich pláštích koluje tmel, nebo dáváte přednost variantě s duší, hustilka MAX1 Raing muže být tím posledním, co ve vaší domácí dílně chybí.

6. 6. 2017

Trackimo: GPS lokátor pro vás i vaše elektrokolo

Jezdíte v náročném terénu a vaši blízcí o vás mají s každou další vyjížďkou větší a větší strach? Necháváte své elektrokolo často bez dozoru a děsíte se, že ho při návratu již nenajdete na svém místě? Rádi sportujete na hraně a bojíte se, že si v případě nehody nebudete schopní přivolat pomoc? Trackimo je chytré zařízení, které vám tyto, ale i mnohé další starosti pomůže snadno a efektivně vyřešit.

30. 5. 2017