Doplňky a vybavení

Selle Royal uvádí sedlo navržené speciálně pro elektrokola

Selle Royal, italský výrobce sedel té nejvyšší kvality, v uplynulých dnech rozšířil svou nabídku o jeden zbrusu nový model. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, podobných premiér jsme již viděli stovky, ne-li tisíce. Sedlo eZone se však od ostatních liší tím, že bylo navrženo speciálně pro použití na elektrokolech. Od městských až po ta horská.

23. 8. 2017

Shimano rozšiřuje nabídku komponentů pro elektrokola

Japonské Shimano, jeden z největších výrobců cyklistických komponentů vůbec, bere elektrokola tradičně velmi vážně. Nehovoříme přitom pouze o hnacích jednotkách, ale také o mnoha dalších dílech a příslušenství. Novinkou je rozšíření řady Deore XT o čtyřpístkové kotoučové brzdy jako stvořené pro použití na terénních elektrokolech.

21. 8. 2017

Jak vybrat správné gripy a rukavice? Specialized ví, jak na to!

Gripy a rukavice tvoří nerozlučnou dvojici, jež se nemalou měrou podílí na výsledném pocitu z ovládání vašeho elektrokola. Jelikož hovoříme o jednom z nejdůležitějších kontaktních bodů mezi jezdcem a kolem, výběru rukavic a gripů bychom měli věnovat zvýšenou pozornost. Nač bychom se v obchodě měli zaměřit?

15. 8. 2017

Náhradní baterie a dvacet litrů nákladu, batoh pro e-bikery je tu!

S rozmachem elektrokol se na trhu objevuje stále více produktů, které mají jízdu na nich dále zpříjemnit. V obchodech můžete narazit na upravené vidlice, brzdy i sedla, na ramínkách opodál visí poslední řada oblečení pro e-bikery. Rakouský Northland nyní přichází s další novinkou. S batohem, do kterého spolu se vším ostatním nákladem snadno vměstnáte také náhradní baterii.

11. 8. 2017

Kompletní péče o elektrokolo má jméno Weldtite eCare

Britský Weldtite, společnost s více než sedmdesátiletou tradicí na cyklistickém trhu, přichází s další řadou produktů určených k očistě a servisu jízdních kol. Na své si tentokrát přijdou zejména majitelé elektrokol. Weldtite eCare totiž cílí především na ně a nabízí jim vše, co k údržbě svých dvoukolových miláčků potřebují.

28. 7. 2017

S přestavbovou sadou Bimoz elektrokolem snadno a rychle

Tam, kde jedni pohořeli, druzí znovu zkouší své štěstí. Řeč je nové elektrické sadě pro přestavbu běžného jízdního kola v elektrokolo, vznikající tentokráte pod hlavičkou švýcarské společnosti Z-Institut. Ta v crowdfungingové kampani nashromáždila na šest set tisíc euro a se svým motorem Bimoz míří na pulty prodejen.

10. 7. 2017

Cyklistická přilba pro každou příležitost

Městská cyklistika se coby ekologický a tělu prospěšný způsob dopravy těší stále rostoucí oblibě u jezdců všech skupin. Jízda ulicemi má svá jasně daná specifika, a ačkoliv v porovnání s jinými disciplínami nevypadá příliš akčně, neznamená to, že vám za řídítky nehrozí nebezpečí. Pokud nebudete respektovat základní pravidla, obklopeni dopravou si koledujete o pořádný malér.

15. 6. 2017

Vybíráme tretry podle zásad Specialized Body Geometry Fit

Vybíráte nové cyklistické tretry a nevíte, podle čeho se řídit a na jaké parametry hledět? Specialized nyní přichází s názorným videem, které odpoví na všechny vaše dotazy. Nahlédněte spolu s námi pod pokličku technologie Body Geometry Fit a užijte si vyjížďku bez puchýřů, otlačených nártů a jiných nepříjemností, které s sebou jízda v nevhodných tretrách často přináší.

8. 6. 2017

Dílenská hustilka MAX1 Racing

V době bezdušových plášťů je kvalitní dílenská pumpa důležitou, ne-li vůbec nejdůležitější součástí výbavy každého cyklisty. Taková hustilka mnohdy rozhoduje o tom, zda na kolo skutečně vyrazíte, nebo budete naštvaně sedět doma s vyfouklým pláštěm před očima. Ať už ve vašich pláštích koluje tmel, nebo dáváte přednost variantě s duší, hustilka MAX1 Raing muže být tím posledním, co ve vaší domácí dílně chybí.

6. 6. 2017