Doplňky a vybavení

Technologie Trek WaveCell dělá cyklistické přilby ještě bezpečnějšími

Společnosti Trek a Bontrager odhalily průkopnickou technologii přileb nazvanou WaveCel, která je prokazatelně až osmačtyřicetkrát účinnější při ochraně proti otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod oproti standardnímu pěnovému polystyrenu.

21. 3. 2019

Bezduše bezpečně a spolehlivě s vložkou Pepi‘s Tyre Noodle

Bezdušové systémy, moderní způsob, kterak dát navždy sbohem běžným cyklistickým duším, se v současné době těší mimořádné oblibě. Důvodů existuje hned několik, za všechny zmiňme vyšší odolnost vůči defektům, nižší valivý odpor a v neposlední řadě také vyšší přilnavost danou možností vozit o trochu nižší tlak.

2. 1. 2019

Pečujte o své elektrokolo s novou řadou produktů Shimano Bike Care

Prach, bláto, zaschlé mazivo. Nečistoty, které vaše elektrokolo zbytečně zpomalují, vysávají více energie z baterie a přispívají k rychlejšímu opotřebení klíčových komponentů. Čisté elektrokolo je rychlé elektrokolo, říká japonské Shimano a na to konto přichází s novou řadou čistících přípravků, kterou na pultech obchodů najdete pod označením Clean, Lube & Cares.

20. 12. 2018

Odlehčete svůj e-bike s karbonovými kryty Rock Guardz

Současná elektrokola jsou doslova napěchovaná drahými a citlivými komponenty. Rámy, baterie a především elektromotory proto výrobci často chrání speciálními kryty, jež mají zabránit nejhoršímu. A právě toho se chytli konstruktéři britské značky Rock Guardz a uživatelům elektrokol začali nabízet vlastní karbonové kryty s vynikajícím poměrem odolnosti a hmotnosti.

26. 10. 2018

Muc-Off přichází s novou řadou cyklokosmetiky pro elektrokola

Muc-Off, britský výrobce cyklokosmetiky a doplňků pro jízdní kola, představil novou řadu produktů pro očistu, údržbu a základní servis elektrokol. Složení jednotlivých produktů je zvoleno tak, aby neškodilo citlivým elektronickým součástkám a napomáhalo k jejich bezproblémové funkci po mnoho a mnoho kilometrů.

10. 10. 2018

Přední a zadní světla Knog Plus novinkou na českém trhu

Společnost Schindler, český dovozce mnoha světových cyklistických značek, představila v rámci svých každoročních prezentací také jednu zajímavou novinku z produkce australské značky Knog. Přední a zadní světla s označením Plus váží pouhých dvanáct gramů a skvěle se hodí pro cyklistiky, turisty, běžce i ostatní sportovce.

11. 9. 2018

S ráfkovou vložkou Anaconda proti defektům bezdušových pláštů

Používáte na svém elektrokole bezdušové pneumatiky a potýkáte se s častými defekty či uniky vzduchu? Rádi byste vozili nižší tlak, ale obáváte se poškození pláště či ráfku? Řešením může být Anaconda, ochranná vložka do ráfku a pláště, díky níž z výhod bezdušových systémů konečně vytěžíte maximum.

2. 8. 2018

Cobi Bike se stává součástí produktové řady značky Bosch

Poté, co značka Bosch na sklonku minulého roku odkoupila technologický startup Cobi Bike, se mezi příznivci elektrokol začalo diskutovat, co se se stejnojmenným systémem stane a jaká bude jeho budoucnost. Na letošním veletrhu Eurobike jsme si produkty Cobi Bike mohli prohlédnout na stánku značky Bosch, která je tímto oficiálně zařazuje do své nabídky.

23. 7. 2018

Ergon nabídne novou řadu sedel pro elektrokola

Ergon, německý specialista na ergonomicky tvarovaná sedla a gripy, si pro nadcházející sezonu přichystal zcela novou řadu sportovních sedel určenou pro použití na horských elektrokolech všeho druhu. Designéři se snažili vystihnout, čím je jízda na elektrokole specifická, a na tomto základě vytvořit sedlo, které by plně odpovídalo požadavkům dnešních ebikerů.

18. 7. 2018