Změny v evropském Bafangu

Jeden z největších výrobců elektropohonů na světě, čínský Bafang, mění své evropské vedení. Dosavadní generální ředitel společnosti Bafang Europe Jack Brandsen se rozhodl vykročit jiným směrem a odstupuje po šesti letech ve funkci šéfa evropského zastoupení.

Během působení Brandsena v pozici generálního manažera Bafang Europe získala firma mnoho nových evropských zákazníků a také podporovatelů mezi zeměmi, jež investice Bafangu na svém území umožnily a podpořily. Bývalý generální manažer se zasloužil o velký rozmach Bafangu v Evropě, dobré jméno značky a také naučil čínskou centrálu lépe chápat evropský přístup k obchodu a jinou mentalitu. Do budoucna má firma v plánu vytvoření servisního centra a celého zázemí pro Evropu, pravděpodobně v některém ze stávajících států, kde má výrobu, tedy v Německu, Polsku či Nizozemí.

Společnost Bafang ocenila přínos Brandsena pro firmu a přeje mu tak jenom to nejlepší do dalších let. Jeho působení ve firmě končí s posledním březnem a od dubna převezme manažerskou pozici jeho nástupce Gary Xu z Číny. Na něj bude zpočátku dohlížet Joe Jiang, ředitel prodeje a marketingu centrály Bafangu. Dá se tak předpokládat další expanze asijského velikána na evropský trh, ovšem nebude to mít lehké, neboť konkurence je silná. A místo mezi prémiovými pohony, zejména vedle dominantního výrobce Bosch, ale i vedle Brose, Shimana či Yamahy na nejdražších elektrokolech, kde by jednou rád byl, Bafangu zatím nepatří.

Text: Petr Chaloupka, Ondřej Vysypal, foto: Bafang

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one