Zakladatelé Soundcloudu budou půjčovat elektrokola

25.07.2020

Zakladatelé Soundcloudu budou půjčovat elektrokola

Zakladatelé německé streamovací služby Soundcloud se hodlají věnovat vybudování služby předplatné elektrokol, při které chtějí využít svých zkušeností v budování komunity nadšenců.

Služba jsem jmenuje DANCE, podílí se na ní ještě zakladatel služby pro vytváření webových stránek Jimdo Christian Springhub. Elektrokolo si budou zákazníci ve službě předplácet, nepůjde tedy o sdílení elektrokol, které se budou nacházet a parkovat kdekoliv. Zákazníci si kolo předplatí, v případě, že by se kolo porouchalo, nebo ztratilo, firma dodá nové. “Jsme nadšeni z toho, jak se města přetvářejí, z dopadu na klima a dopadu na zdraví, pokud se stále více lidí do práce dopravuje na kole,” říká  Eric Quidenus-Wahlforss, zakladatel a ředitel DANCE, který ze Soundloudu odešel loni. “Kvůli pandemii si mnoho měst řeklo, pojdme a akcelerujme mikromobilní infrastrukturu,” dodal. 

Prodeje elektrokol stoupají po celé Evropě, jen v Německu byla celá třetina prodaných kol e-biky. Od března se v Evropě vybudovalo 930 kilometrů nových cyklostezek. Předplacená kola jsou zajímavou alternativou ke sdíleným kolům, která často trpí vandalismem a krádežemi. Pokud nebudete zákazník už chtít kolo využívat, může předplatné okamžitě zrušit. Jeho cena bude 1500 korun měsíčně. 

PŘEDPLATNÉ