Záchranka Fastmedic jezdí na elektrokolech

15.07.2020

Záchranka Fastmedic jezdí na elektrokolech

Elektrokolo se ukazuje také jako ideální dopravní prostředek pro zdravotníky na velkých akcích. Dokáží si totiž dobře razit cestu hustým davem a být u člověk v nouzi dříve než třeba sanitka.

Záchrannou službu FastMEDIC si mohou objednat pořadatelé nejrůznějších akcí, například velkých sportovních podniků, kde je třeba zajistit zdravotnický dozor. Záchranka se od ostatních liší tím, že ke zraněnému vyráží na elektrokolech, což skýtá mnohé výhody. Například se může lépe proplétat hustým davem a dorazit na místo včas, často jde totiž doslova o vteřiny. Záchranář tak může být na místě dříve než sanitka, neboť jej nezastaví ani lesní pěšina či jiná cestička, kam už se automobil nedostane. Zdravotník má s sebou baťoh, kde veze vše potřebné, a to včetně defibrilátoru. Záchranáři se navíc neustále pohybují mezi lidmi podél celé trasy, takže je možné jim snadno předat zprávu anebo požádat o pomoc.

Záchranka vyvinula také aplikaci Fast Medic for Events, která je určená nejenom samotným záchranářům, ale také divákům a pořadatelům akcí. Umožňuje totiž ihned v reálném čase zjistit, že se na akci stala určitá nehoda a také kde. Dále si lze pomocí aplikace okamžitě přivolat záchranku, jejíž posádka bude díky GPS souřadnicím hned vědět, kde se dotyčný nachází. 

Více informací na https://fastmedic.cz/.

PŘEDPLATNÉ