Za historií i do skal

Další díl naší rubriky Na e-biku krajinou zavedl čtenáře do krásné přírodní rezervace s názvem Toulovcovy Maštale na území východočeského regionu, konkrétně na Svitavsku a Chrudimsku. Lokalita se nachází mezi obcemi Proseč, Zderaz, Nové Hrady, Jarošov a Budislav.

Fotograf Ondřej Grund zde byl už poněkolikáté a zamiloval zdejší krajinu plnou pískovcových skal, borových lesů, potůčků a vodopádů. Celý článek najdete v aktuálním vydání Electric Bike Action 2/2020 https://www.electricbikeaction.cz/predplatne, níže přinášíme kompletní fotogalerii z výletu.

Testovaný e-bike: Whyte E-150 S, tedy trailové elektrokolo se zdvihem 150 mm, jak napovídá jeho název. Jedná se o první elektrokolo do terénu od jinak kultovní britské značky Whyte bikes. O pohon se stará motor Bosch CX nejnovější generace a energii mu dodává 625Wh baterie integrovaná do spodní rámové trubky. Whyte je ovšem velmi originální a pro dosažení optimálního těžiště pootočil motor pod úhlem 45° a hlavní rámovou trubku s baterií umístil před pohonnou jednotku. Baterie je tedy uchycena extrémně nízko a tlačí těžiště k zemi, v případě potřeby se vyjímá spodem z výše jmenované trubky, která je díky tomu velice pevná, neboť není oslabena žádnou plastovou výplní nebo bočním vybráním. Cena kola na českém trhu je 142 990 Kč a v klidu si ho můžete přijet vyzkoušet a spolu s dalšími doplňky koupit v showroomu dovozce v Novém Jičíně (více informací na www.whyte.cz).

Play Video
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one