Z cyklodepa vyjeli první kurýři

18.11.2020

Z cyklodepa vyjeli první kurýři

Cyklodepo v Praze na Těšňově začalo oficiální fungovat. Informoval o tom pražský radní za Piráty Adam Scheinherr, který využívání elektrokol místo dodávek dlouhodobě podporuje.

Princip je jednoduchý. Zboží se zaveze do cyklodepa, odkud je budou rozvážet kurýři na elektrokolech. Přínosy jsou zcela zejvné, jednak méně ucpané silnice, dále pak o něco lepší ovzduší, které nezamořují spaliny z dodávky. Praha cyklodepo posvětila již před půl rokem, nyní začalo fungovat oficiálně."Před letními prázdninami jsme na Radě schválili záměr cyklodepa na Těšnově a dnes z něj oficiálně poprvé vyjeli kurýři na nákladních elektrokolech. Děkuji všem kolegům za bleskovou přípravu celého projektu. Cíl byl ambiciózní: stihnout to do Vánoc. To se podařilo a díky tomu bude letos v Praze hlavní doručovací sezóna šetrnější k našemu městu a vzduchu, který zde dýcháme. Očekávám, že minimálně třetinu zásilek v centru budeme schopni dopravit lidskou a elektrickou silou. Máme k tomu všechny předpoklady. Zvolená lokalita je dopravně dobře dostupná. Nachází se pod magistrálou, má velké kapacity i skvělé napojení přímo do centra města. Dle zahraničních zkušeností to jde,"uvádí Adam Sheinherr.

Vyhodnocení proběhne v létě příštího roku a do projektu se společně zapojilo 8 konkurenčních firem, které na místě rotují 50 kurýrů s 25 elektrokoly. Každá firma má zde svůj box, kde jsou uskladněny její zásilky, kurýr vždy přijede a odebere si tolik zásilek, kolik potřebuje.

Nákladní elektrokola v Depu

PŘEDPLATNÉ